Şimdi Ara

Sistem upgrade

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar mevcut durumda kullandigim sistemimi yukseltmek istiyorum.

msi 890fxa gd70 anakart uzerine kurulu sistemim;

Amd phenom II x4 965 be
    Sapphire Radeon HD 5850
    Kingston 2*4gb 1600 mhz ddr3
    Highpower 650w psu

Cok uzun zamandir donanim gelismelerini takip edemiyorum. Bilgisayari oyun icin, haftada 2-3 gun kadar kulaniyorum. Yani yuksek fps degerleri almak gibi bir ugrasim yok. Kasa 32' LG led tv de kullaniliyor.

Amacim guncel oyunlari bu monitorle yuksek grafik ayarlarinda takilmadan oynayabilmek.

Islemci ve gpu degistirmenin yeterli olacagini tahmin ediyorum. Butcem 1000 TL. Ilgili arkadaslarin yardimlarini bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sssxxx04 S kullanıcısına yanıt
    1000 liraya hem işlemci hem ekran kartı alarak oyunlarda yüksek grafiklerde sıkıntı yaşarsın.

Tavsiyem 2. El garantisi devam eden 1000 'TL civarı bir yüksek seviye ekran kartı senin isteğine karşılık verir. Forumda ortalama 900 Liraya garantisi devam eden GTX 970 Ekran kartları mevcut bir bak istersen..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Extrem Gamer

1000 liraya hem işlemci hem ekran kartı alarak oyunlarda yüksek grafiklerde sıkıntı yaşarsın.

Tavsiyem 2. El garantisi devam eden 1000 'TL civarı bir yüksek seviye ekran kartı senin isteğine karşılık verir. Forumda ortalama 900 Liraya garantisi devam eden GTX 970 Ekran kartları mevcut bir bak istersen..

Tesekkur ederim ilginiz icin.
    Acikcasi ben sadece ekran kartini degistirmenin yetersiz olacagini dusunuyordum o yuzden islemci demistim. ancak anladigim kadariyla ekran kartini degistirmek yetecek.Dogru mu anliyorum?

• İşlemciyi değiştirirsen mimariyi de değiştirmen gerekicek. İşlemci + Anakart + Ekran kartı alman gerekiyor. Seçimini ona göre yapmalısın. Ekran kartına yatirim yapman daha mantıklı görünüyor.

• sssxxx04 S kullanıcısına yanıt
    Ben olsam 1000 lirayı ilk yorumumdaki gibi değerlendirirdim ama tabi işlemcide güncellensin dengeli gideyim diyorsan aşağıdaki kombinide alabilirsin performansdada sana pek sıkıntı yaşatacağını düşünmüyorum.

Asus STRIX-GTX950-DC2OC-2GD5 2 GB = 581 TL

AMD FX-8350 Sekiz Çekirdek = 569 TL

---------------------------------------------+ 1.150 TL

Anakartın bu işlemciyi bios update ile desteklediği yorumları yapılmış ama daha detaylı incelemesini yaparsan daha iyi olur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.