Şimdi Ara

Sistem Toplamdım Peki Şimdi Ne Yapmalıyım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • AMD Athlon 64 X2 7750 ( 2.7GHz)3.3MB 940pin-D.Core
    ECS A780GM-A ULTRA Black /DDR2 1066 S+V+GL+RAID+16X 940p
    Samsung 320 GB 7200 RPM 16MB SATA2
    Kingston HyperX 2 GB (2*1) 1066 MHz DDR2
    Sapphire HD4830 512mb 256bit ddr3
    Lg LG-GH22NS30 22X Sata Dvd-Rw Siyah
    Akasa ZEN Siyah ATX Kasa+520W PSU (AK-ZEN520-BKT)

Merhaba arkadaşlar yukarıdaki sistemi toplamış bulunuyorum. İşletim sistemi yüklemeden önce sırası ile neler yapmalıyım.

*Biosta hangi ayarları yapılmalı ?
    *Onboard ekran kartını biostan iptal etmelimiyim yoksa sistem diğer ekran kartını mı görür mü ?.
    *İşlemciyi 3.0ghz çalıştırmamı önerirmisiniz ve üzerindeki soğutucu yeterli gelirse bunu nasıl yapabilirim.
    *Ram için bir ayar yapmam gerekiyor mu ?

Sırası ile neler yapmam gerektiğini ve nasıl yapabileceğimi anlatırsanız çok memnun olurum. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

• Overclock yapacaksan ramleri Kingston yerine OCZ Platinum 2x1 GB DDR2 1066 MHz al derim.
  • bios'a girip default ayarları yükle kaydet ve çık...
    daha sonra da windows'u yükle...
  • Bios'a girip Defalt ayarları seçip yani varsayılan ayarları yapıp F10'a yada kaydetme tuşu yazar save diye o toşa basıp çıkacaksın sonrada bildiğin formatı atıcaksın o kadar....
  • Hayır overclock yapmayı düşünmüyorum sadece işlemciyi 3.0ghz çalıştırmak istiyorum sisteme bir zararı olmazsa.
  • quote:

Orjinalden alıntı: SAMICAN

Hayır overclock yapmayı düşünmüyorum sadece işlemciyi 3.0ghz çalıştırmak istiyorum sisteme bir zararı olmazsa.

işlemciyi 3.0ghz ye çıkarmak ufak çaplı bir overclock tur zaten
  • quote:

Hayır overclock yapmayı düşünmüyorum sadece işlemciyi 3.0ghz çalıştırmak istiyorum sisteme bir zararı olmazsa.

onu sonra yaparsın önce bir işletim sistemini yükle de bakalım hata falan var mı? sistem sıcaklıkları nasıl?!? ondan sonra o.c.
  • Peki o zaman işletim sistemini yükledikten sonra görüşelim :)
  • quote:

Peki o zaman işletim sistemini yükledikten sonra görüşelim :)

• Sonunda işletim sistemini kurdum. Ama kafama takılan bir kaç sorun var.
    Hard disk açılıkta ve kapanışta çok ses yapıyor ama çalışırken bir şey yok bu neden olabilir.
  • benim sorumu sormuşsun teşekkür ederim yanlız olmadığını bilmek güzel hayırlı olsun bu arada bildiğim kadarıyla açılış ve kapanışta aşırı değilse normal ses olması ama başka yorumlarıda duymak gerek
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.