Şimdi Ara

##Sistem Tavsiyeleri - Paranızı Çöpe Atmayın## (18.08.2008) (159. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.169
Cevap
6
Favori
148.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • herkese vermiş oldugu destek için teşekkür ederim öncelikle.

sistemimi sipariş verdim ve salı günü alıyorum kısmetse.

kdv dahil 2000$ verdim sizce nasıl olmuş ve pahalımı?

anakart: asus p5q deluxe
    işlemci : intel e8500
    ram: ocz reaper 2x2 4gb ddr2 1066
    ekran kartı: sapphire hd4870
    harddsik: seagate 500gb ncq 32mb ön bellek
    sogutucu: ocz vendetta 2
    kasa: cm 690-rc
    psu: oczelitextream 800w (crossfire kurucam)
    monitor: phılıps 200CW8FB/00
    ve airtiles modem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozv -- 6 Eylül 2008; 9:19:24 >
  • Arkadaşlar benim bir sorum olacak, bu lcd'lerdeki kontrast ile ilgili. Neden herzman yüksek kontrastlı monitörler seçilir. Statik 1000 / Dinamik 3000 kontrast oranı yeterli değil mi? Mesela T220 20.000 Dinamik kontrast oranına sahip. Anlatmak istediğim kontrastı full yaptığımızda gözlere zararı olmuyor mu? Zaten full kontrast kullanmayacaksak neden 20k konstarst oranına sahip bir monitör alalım? LCD kullanmadım ama CRT de kontrastı full açamıyorum. LCD de durumlar farklı olabilir hiç kullanmadım

Ben şuan 2232BW düşünüyorum. T220'nin görüntü 2232BW den çok yüksek mi? Gözle görülebilir bir fark var mı?
  • ozan301
    yüksek kontrast verebilen monitörler tabiki film ve oyunlarda daha yüksek kalite sunacaktır hocam fakat, masaüstü kullanımda gözü çok yorar.
    en iyi seçimi vatan gibi monitör sergisi olan mağazalarda yapabilirsiniz.

ozv
    güle güle kullanın hocam,www.teknofiyat.com dan kontrol edebilirsiniz.

SETTLER
    anakartı p35 ds3l seçebilirsiniz hocam o zaman
    sorunlu parti büyük ihtimalle bitmiştir artık

.dream.
    şimdilik 2gb ram sizi idare edecektir hocam, fakat 4gb ihtiyacı başlayacaktır yakında yeni sürüm işletim sistemleri ile
    q9550 iyi seçim olmuş, önbelleği kullanan uygulamalarda ciddi farklar olacaktır.
    asuslarda genelde ram seçme hatası ile karşılaşıyoruz fakat çok başarılı kartları olmuyor değil
    gigabyte ta bu sorunları nadiren yaşıyoruz
    4850 ile 3.2 gibi bir kullanım sizi zorlamaz fakat unutmayın işlemci gücü ile beraber ekran kartı performansıda artıyor ciddi anlamda.

az voltaj ile gidebildiniz yere kadar gidin

• Görüp alma şansım yok malesef :\
  • Merhabalar.öncelikle emeğiniz ve ilginiz için teşekkür ediyorum.
    Forumu ve bu başlığı 2 aydır takip ediyorum.Sonunda almak istediğim bilgisayarı kafamda şekillendirdim.

INTEL E8500 Core2 DUO 3.16 GHz Socket 775 6MB, 1333 MHz, 45nm 199 $

ANAKART ASUS P5Q PRO, P45, DDR2, 2X PCIExp, Socket 775, ATI CrossFireX 149 $

BELLEK - RAM OCZ 2048 MB (1024X2) DDR2 1066 Mhz RAM TITAN 77 $

HDD SEAGATE 500 GB HDD SATA II NCQ 32 MB 79 $

EKRAN KARTI GECUBE HD4850 1024 MB GC-XHD485XPG3-F3A OC, PCIExp Ekran Kartı, HDTV uyumlu, Direct X10, DDR3, 256 bit, 650/2000 205 $

KASA NZXT 8E-HSNL2-FGB Hush Kasa (PSU Yok) 109 $

DVD WR SAMSUNG SH-S223F 22X DVD Writer Siyah Sata 27 $

KASA - PSU RECOM Power Engine 580 Watt Sessiz Güç Kaynağı 125 $

TOPLAM : 970 $

KDV : 174,6 $

TOPLAM FİYAT - PEŞİN : 1144,6 $

NAKİT / HAVALE : 1.429,61 YTL

Genel hatlarıyla böyle birşey istiyorum.Ama sorun bütçemin biraz kısıtlı olması.Bu kasaya bir de lcd eklenicek daha.işlemciden ve ana karttan biraz kısabilirim sanırım ama asıl sorunu kasa+psu teşkil ediyor ,bütçeyi çok zorluyor.özellikle psu + kasa tavsiyenizi rica ediyorum.Yurtta kaldığım için oda arkadaşlarımın rahat etmesi açısından sessiz bir PC yi tercih ederim.Çocuklar çok çekti benim eski kasamdan.İkincisi bilgisayarı Ankara'dan alıcam ve firma önerebilirseniz sevinirim.Baktıgım iki firmanın çeşitli ürünleri birbirine göre daha uygun fiyatlı ama ya birisinin ürün yelpazesi yetersiz veya ötekinin ürünleri pahalı,kasayı kendim toplayamayacım için de bir firmadan monte edilmiş şekilde almak istiyorum.Bu arada li-an li kasayı çok begendim aslında ama bulamıyorum.

Monitör olarak da tavsiyeleriniz dogrultusunda 2232gw veya t220 düsünmekteyim.Almadan önce gidip görecegim daha önce bu yüzden henüz net degilim daha önce hiç lcd de kullanmadım.Samsungda esas olanın paneller oldugunu keşfettim.Geri kalan herşeyi üç aşşağı beş yukarı aynı.Parlak ekran veya mat ekrana karar verdikten sonra S panel olmasına dikkat edin oldu bitti gibi bi çıkarım yaptım araştırmamdan ve okuduğum incelemelerden.Benim için monitör kasasının görünümü önemli diil.Aklımda bir de benQ nun x2200 modeli var bu ürünün özellikleri ihtiyacımdan fazla hdmı gerekmiyor.Ama 8 ms motion picture response time çok çekici.Tek tereddütüm ürün açıklamasındaki yazılan özellikleri yansıtabilirmi gerçekten düsüncesi.Bir bilginiz varsa ve paylaşırsanız sevinirim.

Son olarak bütçem 1800 ytl civarı ama içime sinsin istediğim için biraz daha zorlayabilirim.1650 civarı cok uygun olur.Eylül 15 gibi almayı düşünüyorum sistemi

Tekrardan teşekkür ediyorum

• Tanguz
    hocam monitörlere ancak kendiniz karar verebilirsiniz çünkü teknik bilgilerin çok daha ötesinde bir his gerekiyor.
    kasa olarak lian li bulabilirsiniz söylediğim yerlerden o olmazsa antec three hundred olabilir
    kasa ve psu dan pek kısmayın hocam
    işlemciyi e8400 ve p45 ds3 şeklinde biraz daha ekonomik olabilirsiniz.
  • OErdem hocam yakın bi' tarihte listeyi güncellemeyi düşünüyor musun?. Yeni bir sistem toplayacağımda senin listeni baz alıcam daha önce yaptığım gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blazefury -- 6 Eylül 2008; 19:22:58 >
  • liste yetişirse bu akşam güncellenicek hocam
  • yeni konu açılmıştır arkadaşlar konu oradan devam edecektir.
  • 
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.