Şimdi Ara

Sistem tamam fakat cpu fan konusunda kararsız kaldım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar imzamdaki sistemi halen kullanmaktayım. Tahmin edersiniz ki artık yetmediği için yeni bir sistem topladım. Bir kaç güne kadar siparişi veriyorum (Biliyorum biraz uçuk bir sistem). Fakat iş işlemci soğutucusuna gelince tıkandım aslında Noctua U12P SE2 İşlemci Soğutucuna karar vermiştim ancak yaptığım araştırmalarda AMD sistemlerde montaj problemi olduğuna dair yazılar okuyunca tereddütte kaldım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Asus Crosshair IV Formula AM3
    AMD Phenom II X6 1090 T
    MSI Ati HD5870 2GB
    Ocz Platinum 4GB 1600MHz DDR3 CL7 RAM (2 adet) (İlk önce Patriot Gamers düşündü isemde uzun soğutucu yapısı yüzünden vazgeçtim)
    Zalman GS1000B-Pluss Ful Tower kasa (Cooler Master Cosmos 1000 ile arasında epey bir gidip gelmiştim)
    Asus 24B1ST 24X Dvd-Rw (2 adet)
    In-Win Commander 850W 80+ PSU (Thermaltake 850 Watt Toughpower ile arasında ikilemde kalmıştım)
    OCZ 120 GB Vertex 2 SSD

Şu iki işlemci fanı arasında seçim yapmama yardım ederseniz sevinirim:
    1- Sunbeam Core-Contact Freezer AMD/LGA775 – Corei3/i5/i7 1156 Soket Uyumlu İşlemci Soğutucu
    2- Sunbeam Tuniq Tower 120 Extreme Amd/Intel LGA755-Corei5-Corei7 Cpu Soğutucu

Yaptığım araştırmalarda AMD anakartlarda problem olduğuna dair bir soruna rastlamadım. Ayrıca sessizlik ve soğutma performansları yeterli görünüyor. Gönül isterdiki Noctua alayım ancak olası bir montaj problemi beni korkutuyoru.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DM657 -- 30 Ağustos 2010; 21:56:43 >

• Tuniq Tower daha performanslı bir soğutucudur.

Eğer sistemi almadıysan, çok gereksiz parçalar var.
  • Sistemi henüz almadım. Gereksiz parça derken hangileri mesala? Birde Tuniq Tower'in ağırlığı beni düşündürüyor. Umarim bir sorun olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DM657 -- 30 Ağustos 2010; 21:35:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DM657

Sistemi henüz almadım. Gereksiz parça derken hangileri mesala? Birde Tuniq Tower'in ağırlığı beni düşündürüyor. Umarim bir sorun olmaz.

Sadece sen kullanmıyorsun, binlerce kişi kullanıyor, sorun filan olmaz.

-

Crosshair'e LN2 ile hız aşırtma yapayacaksan para verilmez, ki yapmayacaksın. Senin Crosshair ile günlük kullanıcagın değerleri 890GPA'da yapar. Ondan en gereksiz seçim bu.

OCZ remler en uyumsuz remlerdir, eğer sen birşey olursa uğraşacam dersen al.

2000mhz remin gereği yok, remler toplam sistem performansına f/p olarak en az etki eden bileşendir.

5970'a para vermeye gerek yok, 5970 ile 150 FPS'de oynuyorsan GTX 470 ile 100 FPS ile oynarsın aradaki farkı hissedemezsin.

Neyse son karar senin, parayı saçmayı çok seviyorsan o sistemi al.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 30 Ağustos 2010; 23:50:34 >

• Ekran kartı konusunda hata bende 570 olarak yazmışım şimdi düzeltiyorum 5870 olacak, fakat ramler 2000 MHz değil 1600 MHz. Crosshair'i seçmemin en önemli nedenlerinden birisi de CF olayını düşündüğüm için. OCZ ramleri mecburen düşündüm çünkü Patriot Gamers ramlerin soğutucularının yüksekliği yüzünden işlemci fanı ile çakışma ihtimali var. Yoksa halen gönlüm Patriot Gamers 1600 MHz ramlerde.
  • anakart MSI markasının da uygun olduğunu düşünüyorum fakat ne drece o.c yapılır bilemiyorum
    hı-level ram leri hiç düşündünmü bence oldukça uygun fiyatlı ve sağlam
    nacizane fikrim...
  • Arkadaşlar imzamdaki sistemi almış ve kurmuş bulunuyorum. İyiki işlemci soğutucusunu Sunbeam Core-Contact Freezer olarak seçmişim çünkü bunun bile genişliği yüzünden ram soğutucuları ile teması olduğu için fan yönünü kasa egzost çıkışına doğru yapmak zorunda kaldım. Bu nedenle egzost fanının yönünü değiştirdim ve kasanın üstüne bir fan daha taktım. Eğer Noctua almış olsa idim hiç kullanma şansım yokmuş. (Kabul ediyorum benim soğutucumdan muhtemelen daha iyi fakat kullanamadıktan sonra bir işime yaramazdı her halde.)
  • h.o nediyelimm güzel sistem kurmuşun güzel günlerde kullanmak nasip olur inş
  • Teşekkür ederim. Daha iyisi herkesin olsun.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.