Şimdi Ara

Sistem önerisi ....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.034
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • sistem toplamayı düşünüyorum sizinde önerilerineze açığım arkadaşlar.
    sistemi biraz daha ucuzlatmak yada daha iyisini söyleyebilirsiniz. birde zor değişen parçaları iyisini alabiliriz. kolay değişenleri biraz daha ucuza kaçabiliriz. daha iyisini sonra alabilirim.

sessizliği sevdiğim için su soğutma daha önce kullandım çok memnun kalmıştım. o yüzden direk yazdım. olmazsa olmazım..

fiyat: toplamda 4bin gibi rakam tutuyor. 3500 inebilirsek ne ala. her türlü öneriye açığım acelesi yok.
    bu sistemle öncelikli oyun. öncelik battlefield.:) video kurgu after işleride yapıcam...

sinerji Intel Core i7 4790K 4.0 GHz 8MB 1150p HD 4600 Havale fiyatı : 984,56 TL

Vatan GIGABYTE Z97X-Gaming 5 Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3200MHz(O.C) HDMI&DVI Anakart 594 TL

sinerji MSI GTX970 GAMING 4GB 256Bit GDDR5 2xDVI HDMI DP Havale fiyatı : 1.157,60 TL

vatan GSKILL 8GB RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 Tek Modül Ram fiyat 264 TL

sinerji WD 1 TB Blue 7200 64MB SATA3 / WD10EZEX Havale fiyatı : 161,11 TL

sinerji Corsair Hydro H100i CW-9060009-WW Sıvı Soğutma Havale fiyatı : 363,99 TL

vatan CORSAIR CARBIDE SERİSİ CHAMP/SPEC-02 80PLUS 650W KIRMIZI FANLI MidT ATX KASA fiyat 422 TL

kasayı ben toplıycam. nerden uygun fiyata bulursam ordan almayı düşünüyorum.
    fiyatlar dolar kuru değişiklik gösterdiği için devamlı değişmekte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi So say we all -- 7 Nisan 2015; 17:25:49 >

• quote:

fiyat: toplamda 4bin gibi rakam tutuyor. 3500 inebilirsek ne ala. her türlü öneriye açığım acelesi yok.

Sinerji'den daha uyguna alınabilir.

Sistem önerisi ....

Sistem önerisi ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arranger. -- 7 Nisan 2015; 17:29:28 >

• alternatif
     Sistem önerisi ....
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmportant

quote:

Sistem önerisi ....

Sistem önerisi ....

güzel sistem toplamıssın. hatta fikrim değişebilir. dd4 yaparak yeni nesil toplamış olabilirm.

fakat hardiski çıkarmışsın.bana en azından 1tb hardisk lazım. ve sessizlik açısınndan su soğutma düşünüyordum. bunları eklersek tabi. 4500tl geliyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi So say we all -- 7 Nisan 2015; 17:47:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: So say we all

quote:

Orijinalden alıntı: İmportant

quote:

Sistem önerisi ....

Sistem önerisi ....

güzel sistem toplamıssın. hatta fikrim değişebilir. dd4 yaparak yeni nesil toplamış olabilirm.

fakat hardiski çıkarmışsın.bana en azından 1tb hardisk lazım. ve sessizlik açısınndan su soğutma düşünüyordum. bunları eklersek tabi. 4500tl geliyor :)

Teşekkür ederim.

İndirim ile peşin 4300 lira civarına alınabilir. :)

Sistem önerisi ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arranger. -- 7 Nisan 2015; 18:02:39 >

• sinerjinin internet sitesinden değilde. gidip dükkandan alınsa nakit verilse acaba ekstra indirim yapıyorlarmı?

@İmportant
  • @So say we all

Bayiden nakit alındığında daha fazla indirim yapılacağını düşünüyorum.
  • 4790k yerine i5 4690k tercih edebilirsiniz bütçeyi 200tl daha aşağıda tutar ve aynı performansı verir (oyunlar için konuşuyorum birkaç fps fark eder)
    ve ayrıca bildiğim kadarıyla GALAX 970 daha ucuz MSI 970 den 50TL kadar onuda değiştirebilirsin 50 lira 50 liradır. Diğer parçaların fiyatının pek oynuyacağını sanmıyorum ramlarde de 1600mhz ve cl9 daha ucuz bir marka bulabilirsen onları tercih edebilirsin dostum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ShadowofDeath06

4790k yerine i5 4690k tercih edebilirsiniz bütçeyi 200tl daha aşağıda tutar ve aynı performansı verir (oyunlar için konuşuyorum birkaç fps fark eder)
    ve ayrıca bildiğim kadarıyla GALAX 970 daha ucuz MSI 970 den 50TL kadar onuda değiştirebilirsin 50 lira 50 liradır. Diğer parçaların fiyatının pek oynuyacağını sanmıyorum ramlarde de 1600mhz ve cl9 daha ucuz bir marka bulabilirsen onları tercih edebilirsin dostum

4790k - 4690k arasında neredeyse 300 lira fark var ve yaklaşık 4-5 aylık kullanıcı olarak rahatlıkla söyleyebilirm ki "4690k bile" oc meraklısı değilsen ve en güncel/sağlam oyunları dahi oynuyor olsan biraz fazla kaçacak bir işlemci

4690k gibi işlemciler tahminen , önümüzdeki senelerde çıkıcak ve artık 4.nesil i5 lerin sadece 4 fiziksel çekirdeğinden ziyade bu çekirdeklerin yüksek frekanslarda çalışmasına da ihtiyaç duyacak oyunları gördüğünde rüştünü ispatlayacak

Core i5 4690k bile şuan için şahsi kanaatimce ufaktan overkill iken 4790k ile bütçeyi aşırı zorlamak oyun amaçlı sistemlerde gereksiz yatırım olur bence

• quote:

Orijinalden alıntı: Provisioner

quote:

4790k yerine i5 4690k tercih edebilirsiniz bütçeyi 200tl daha aşağıda tutar ve aynı performansı verir (oyunlar için konuşuyorum birkaç fps fark eder)

4790k - 4690k arasında neredeyse 300 lira fark var ve yaklaşık 4-5 aylık kullanıcı olarak rahatlıkla söyleyebilirm ki "4690k bile" oc meraklısı değilsen ve en güncel/sağlam oyunları dahi oynuyor olsan biraz fazla kaçacak bir işlemci

4690k gibi işlemciler tahminen , önümüzdeki senelerde çıkıcak ve artık 4.nesil i5 lerin sadece 4 fiziksel çekirdeğinden ziyade bu çekirdeklerin yüksek frekanslarda çalışmasına da ihtiyaç duyacak oyunları gördüğünde rüştünü ispatlayacak

Core i5 4690k bile şuan için şahsi kanaatimce ufaktan overkill iken 4790k ile bütçeyi aşırı zorlamak oyun amaçlı sistemlerde gereksiz yatırım olur bence

Bu arada ilk mesajını dikkatli okuyunca farkettim "video kurgu" işlerinde işlemci ihtiyacı ve niteliği ne kadar önemlidir bilmiyorum ama belki profesyonel olarak o işlerle uğraşacaksan i7 serisindeki "hyper threading" işini kolaylaştırabilir... Yinede bu işlerle haşır neşir arkadaşlardan yardım bekle ve dediğim gibi ağırlığın oyun ise video kurgu işiyle ileri seviye uğraşmıyorsan bence 4690K al geç kardeşim 300 lira cebine kalsın

• quote:

quote:

quote:

Bu arada ilk mesajını dikkatli okuyunca farkettim "video kurgu" işlerinde işlemci ihtiyacı ve niteliği ne kadar önemlidir bilmiyorum ama belki profesyonel olarak o işlerle uğraşacaksan i7 serisindeki "hyper threading" işini kolaylaştırabilir... Yinede bu işlerle haşır neşir arkadaşlardan yardım bekle ve dediğim gibi ağırlığın oyun ise video kurgu işiyle ileri seviye uğraşmıyorsan bence 4690K al geç kardeşim 300 lira cebine kalsın

teşekkür ederim kardeşim düşüncelerin için. ben zaten profesyonel olarak bi kanalda çalışmaktayım. bu sitem ağırlıklı olarak oyun olucak ama video kurguda hatta after effect illaki çalışıcam profesyonel olarak. i5 te yeterli olucak derseniz olabilir.
    daha monitör ekliyce bu fiyata :/ birde ddr4 lü sistem kurma düşüncesine ne diyorsunuz ilerisi açısından.

• Bu arada sıvı soğutmayı sessiz olsun diye düşünüyorum demişsin.
    H80i (12x12 fanlı, H100inin kardeşi) kullanıyorum, evet çok iyi soğutuyor
    Ancak yük altında fanlar 2300 RPM de baya bir sesli sayılır.
    Sıvı soğutma illa sessizlik için değil, daha ziyade performans için tercih ediliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: suphion

Bu arada sıvı soğutmayı sessiz olsun diye düşünüyorum demişsin.
    Sıvı soğutma illa sessizlik için değil, daha ziyade performans için tercih ediliyor.

doğrudur. zaten en peformanslıda ses yapıyordu. ben orta kademede kullanıyordum. oyunlardada sorun olmuyordu kasada sessizdi. eskisi kocaman noctua vardı. sökmesi takması dert fazladan ses. kullanımım böyle ve noctuaya göre sessiz :)
  • quote:

quote:

doğrudur. zaten en peformanslıda ses yapıyordu. ben orta kademede kullanıyordum. oyunlardada sorun olmuyordu kasada sessizdi. eskisi kocaman noctua vardı. sökmesi takması dert fazladan ses. kullanımım böyle ve noctuaya göre sessiz :)

Dostum bir defa ddr4 yani yeni nesil sistem kurup kurmamanı bütçen belirleyecek. 5,000 lira kadar bütçen varsa kolaylıkla oyun ve iş dahil her işinin altından kalkabilecek x99 sistem dizilebilir. Ha benim o kadar bütçem yok uygun yollu sistem istiyorum dersen tavsiyem madem çalışmada yapıcaksın yani performans da lazım Core i7 4790k üzerine orta seviye z97 chipsetli sistem yapabilirsin. Ben buna yönelik bir sistem yapmaya çalışıcam sana şimdi yapınca paylaşıcam

• quote:

quote:

quote:

Dostum bir defa ddr4 yani yeni nesil sistem kurup kurmamanı bütçen belirleyecek. 5,000 lira kadar bütçen varsa kolaylıkla oyun ve iş dahil her işinin altından kalkabilecek x99 sistem dizilebilir. Ha benim o kadar bütçem yok uygun yollu sistem istiyorum dersen tavsiyem madem çalışmada yapıcaksın yani performans da lazım Core i7 4790k üzerine orta seviye z97 chipsetli sistem yapabilirsin. Ben buna yönelik bir sistem yapmaya çalışıcam sana şimdi yapınca paylaşıcam

Sistem önerisi ....

Sinerjiye baktım inventusda z97-A fiyatına gigabayte gaming 5 var 4790k aman aman oynamıyor...

İstersen resimdeki sistemi komple çekersin veya anakart hariç hepsini alır sinerjiden giga gaming 5 alırsın ama benim tavsiyem komple resimdeki gibi çek gitsin

Ekran kartı koymadım çünkü inventus ekran kartı konusunda biraz fiyat ve çeşitlilik özürlüdür. Başka bir yerden de 800-900 lira aralığında iyi bir ekran kartı alıp takarsın olur biter aşağı yukarı 4,000 e gelir hayalindeki 3,500 için gerktiğinde yüksek performans da beklenecek bir sistem için fazla bişe yapılamaz bence ama benim tavsiyem 130 150 lira aralığında cooler master veya noctua kule tipi soğutma alırsın inanılmaz-dayanılmaz bir ses asla duymazsın +200 lira kadar paran da cebinde kalır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Provisioner -- 9 Nisan 2015; 1:37:56 >

• sistem alındı...

GIGABYTE GA-Z97X-Gaming 5 Z97 LGA1150 DDR3-3200MHz Anakart
    G.SKILL RipjawsX (F3-12800CL9D-8GBXL) 8 GB Dual KIT (2x4GB) DDR3-1600MHz CL9
    HIGHPOWER (HPG-750BR-H12S) 750W 80+ Bronze 12 cm Fan Güç Kaynağı
    CORSAIR Vengeance C70 Gaming (CC-9011018-WW) Power Yok USB Ses Askeri Yeşil Kasa
    DELL UltraSharp U2414H 23.8" 1920x1080 8ms Full HD Siyah LED Monitör
    Intel Core i7 4790K 4.0 GHz 8MB 1150p HD 4600
    Gigabyte GTX970 GAMING G1 4GB 256Bit GDDR5 16X
    SAMSUNG 850 EVO 250 GB SSD DISK MZ-75E250BW
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.