Şimdi Ara

Sistem için yardım!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bir süredir yeni bir sistem kurmakla NAS almak arasında gidip geliyordum, tercihimi yeni sistemden yana kullandım (MiniITX).

Bilgisayarda yapacağım şeyler;

1- 7/24 açık kalacak şekilde düşünelim.

2- Download (Jdownloader ve uTorrent)

3- Film, Dizi arşivi tutulacak, evimde 3 adet dlna destekli Led Tv bulunmakta, bu Tv'lerde ağ paylaşımı ile izlenecek. (Hepsinde aynı anda izlendiğini düşünelim.)

4- Digitürk Play'den Ligleri takip ediyorum.

5- Pro Evulation Soccer, Fifa, Football Manager ve Need for Speed tarzı yarış oyunlarını açsın 3 sene götürsün yeter.

----Raid ihtiyacı yok. Pc sürekli odamdaki Tv'ye bağlı olacak, Normal kullanım için ayrı bir Laptop var Tv izlerken de Uzak masaüstü ile download, arşiv düzenleme vs hallederim.

----Bütçe durumuna göre 5. maddeden vazgeçilebilir. (Ekran kartı)

Kasa olarak bu iyi göründühttp://www.hepsiburada.com/cooler-master-elite-110-mini-itx-siyah-kasa-rc-110-kkn2-p-BD803236

2x3.5" + 2x2.5" takılabiliyor. 2.5" yuvalara elimdeki 1tb harici diskleri kullanarak raid yapabilirim, fotoğraf vb. önemli şeyleri saklamak için.

Bu sistem için yardım lütfen, ucuz yollu nasıl halledebilirim. Mini ITX anakart, İşlemci, PSU ne kullanabilirim, ayrıca ekran kartına ihtiyaç var mı, Ram nekadar olsa yeter fikirleri olan?

Bu arada odalardaki Tv'lere bağlantıyı kablo ile düşünüyorum Wi-Fi ile bağlandığımda film donarak ilerliyor yada birden kopuyor bununda bi çözümü var mı yok mu ayrıca cevaplarsanız sevinirim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.