Şimdi Ara

Sistem hazır sayılır. bir göz atın lütfen....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.048
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

iş yeri için güçlü işlemcili 3 pc alacaz.

anakart: usb 3.0 destekleyen onboard ekran kartlı bulamadım. varsa önerileriniz?

cpu: INTEL i5 760 2.80 GHz Quad Core Socket 1156 8MB-------------------------------------325TL + KDV (NOVA)
    anakart: GIGABYTE H57M-USB3, H57, DDR3, 2X PCIExp, Socket 1156----------------------217TL + KDV (NOVA)
    ekran kartı: en ucuz fiyat/performans oranlı öneri bekliyorum. tercihen ati.
    ram: G.SKILL Ripjaws 4 GB (2X 2GB) DDR3 1333 MHZ RAM CL7-----------------------------227TL + KDV (NOVA)
    hdd: SEAGATE 1 TB HDD SATA II NCQ 32 MB 7200 rpm-------------------------------------120TL + KDV (NOVA)

kasa/psu: öneriye açık.
    monitör: 1 adet 21" civarlarında olacak. öneriye açık.

çok bi fiyat kaygımız yok ancak dengeli bir sistem oluşturmaya çalışıyorum. e bu çok yüksek bir sistem diyeblirsiniz aynısını 2 ay önce ben sadece ekran kartı 5870 ile kendime aldım. Ancak bu tarz şeyler bir kez alınıyor. almışken 5-10 sene kullanmak lazım.

önerilerinizi bekliyorum...

• Peşin fiyatına taksitli olarak; tek yerden yazdım, toplayıp test edip verirler.

- Sata 3
    - Usb 3.0
    - HD4250 vga
    - X6 cpu desteği
    - Raid.

İş yeri için fazlasıyla yeterli bir sistem, çok para vermenize gerek yok, uzun süre kullanmak istiyorsanız AM3 soket alın madem öyle, yazdığım özellikleri destekleyen anakartlar P55'te en az 300 TL, ayrıca 6 çekirdek desteği de yok P55 çipsetlerde.

http://www.exa.com.tr

Düzeltme: Anakart.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LEON-X -- 20 Ağustos 2010; 17:58:17 >

• maşallah leon-x kardeşim uzun vadeli ucuz performanslı ürünler öneriyor. sayesinde piyasayı iyi takip eder olduk. baktığımızda anlıyoruz artık parçaları
  • Leonx hocamın önerdiği ürünleri al,aldıktan sonra kesinlikle pişman olmazsın hocamın yazdığı sistemlerin çoğunu araştırdım hep mantıklı hep ekonomik bileşenler tavsiye ediyor buradan kendisine çok teşekkür ederim bizleri ve daha nicelerini bilgilendirdiği için yoksa teknolojine ne ayak uyar nede para yeter.(İntel 1156/1366 çıkardı yarın 1866 çıkarır ama AMD sadece 938 en kral kartı 300 tl, 500 tl den aşağı intel 1366 kart yok misal)
  • quote:

Orijinalden alıntı: LEON-X

Peşin fiyatına taksitli olarak; tek yerden yazdım, toplayıp test edip verirler.

- Sata 3
    - Usb 3.0
    - HD4250 vga
    - X6 cpu desteği
    - Raid.

İş yeri için fazlasıyla yeterli bir sistem, çok para vermenize gerek yok, uzun süre kullanmak istiyorsanız AM3 soket alın madem öyle, yazdığım özellikleri destekleyen anakartlar P55'te en az 300 TL, ayrıca 6 çekirdek desteği de yok P55 çipsetlerde.

http://www.exa.com.tr

Düzeltme: Anakart.

öneriniz için teşekkürler hocam, en kısa zamanda değerlendiricem, alırken yazarım :)

• Ekran kartı olarakda ati3870, nvidia9800GT , ati4850 vs alabilirsin.Böyle son çıkan oyunlar vs oynanmıcaksa veya üst seviye 3d çizimler vs yoksa çok yeterli kartlar olacaktır.Yaklaşık fiyatları 150 - 220 tl arasında.
  • Ofis kullanımı için onboard 4250 yeterli olacaktır. Fazladan masraf yapmaya gerek yok.
  • serhat arkadaşımıza katılıyorum. 3d çizim yok zaten. malzemelerin son seçimini yapıyorum, klavye vs. hayırlısı :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.