Şimdi Ara

Sistem hakkındaki görüşünüz..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
369
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bilgisayarımın anakart, ram ve belki ekran kartını güncellemeye karar verdim. Yakın zamana kadar lcd monitor ile kullanıyordum. Salondaki 46'' 100 hz Philips LCD televizyonu kullanamaya başladıktan sonra kasma ve hata almaya başladım. Bu durumun neden kaynaklandığı hakkındaki yorumunuzu merak ediyorum.

Çok fazla oyun oynayan biri değilim sadece Fifa, Pes ve Cod serisinin güncel oyunlarını takip ediyorum. Bilgisayar ağırlıklı olarak salonda TV ye bağlı olarak çalışacaktır.

Mevcut sistem;
    AMD x3 435 işlemci
    2 gb ddr2 800 mhz ram
    asus 1 gb hd 4670 ekran kartı
    iki adet hdd bağlı
    psu high power 460 w

Belirlediğim parçalar;

Anakart
    http://www.vatanbilgisayar.com/Anakart/gigabyte-ga-970a-ds3-970a-ds3--amd-970sb950-am3+-ddr3-2000mhz-%28oc%29-usb-30-sata-30-anakart/productdetails.aspx?I_ID=62819

Ram
    4 gb ddr3 1600 mhz ram

Ekran kartı
    Tavsiyeniz doğrultusunda belirlenecek. Yeterli olursa mevcut ekran kartım ile devam edebilirim. (Bütçe 200 TL civarı)

Genel yorumunuzu ve alınacak parçalar için marka tavsiyenizi bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murca -- 8 Temmuz 2013; 11:06:09 >

• Gereksiz yere harcama yapmaya lüzum yok diye düşünüyorum. LCD TV ile kullanacağım için 1 GB Asus 4670 ekran kartı kasıntı yapar mı ? bununla bir alakası varmıdır ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: murca

Gereksiz yere harcama yapmaya lüzum yok diye düşünüyorum. LCD TV ile kullanacağım için 1 GB Asus 4670 ekran kartı kasıntı yapar mı ? bununla bir alakası varmıdır ?

hocam tv mv farketmeyecektir. kullandığınız çözünürlük önemli. 46" lcd yi 1024x768 de kullanın bakın ne oluyo
    haklısınız gereksiz harcamaya lüzum yok bencede ben ekran kartı almak istediğinizi düşündüğüm için yazmıştım 4670 gayet rahat kaldıracaktır o oyunları yeni codları 2 sene daha orta düzeyde oynatır sonra düşük seviyede 2 sene daha gider

• quote:

Merhaba,

Bilgisayarımın anakart, ram ve belki ekran kartını güncellemeye karar verdim. Yakın zamana kadar lcd monitor ile kullanıyordum. Salondaki 46'' 100 hz Philips LCD televizyonu kullanamaya başladıktan sonra kasma ve hata almaya başladım. Bu durumun neden kaynaklandığı hakkındaki yorumunuzu merak ediyorum.

Çok fazla oyun oynayan biri değilim sadece Fifa, Pes ve Cod serisinin güncel oyunlarını takip ediyorum. Bilgisayar ağırlıklı olarak salonda TV ye bağlı olarak çalışacaktır.

Mevcut sistem;
    AMD x3 435 işlemci
    2 gb ddr2 800 mhz ram
    asus 1 gb hd 4670 ekran kartı
    iki adet hdd bağlı
    psu high power 460 w

Belirlediğim parçalar;

Anakart
    http://www.vatanbilgisayar.com/Anakart/gigabyte-ga-970a-ds3-970a-ds3--amd-970sb950-am3+-ddr3-2000mhz-%28oc%29-usb-30-sata-30-anakart/productdetails.aspx?I_ID=62819

Ram
    4 gb ddr3 1600 mhz ram

Ekran kartı
    Tavsiyeniz doğrultusunda belirlenecek. Yeterli olursa mevcut ekran kartım ile devam edebilirim. (Bütçe 200 TL civarı)

Genel yorumunuzu ve alınacak parçalar için marka tavsiyenizi bekliyorum.

RAM:

http://www.vatanbilgisayar.com/Ram/corsair-cmx4gx3m1a1600c9-4gb-xms3-ddr3-1600mhz-cl9-tek-modul-ram/productdetails.aspx?I_ID=56233

Ekran Kartı:

http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/msi-n650-1gd5ocv1-gtx650-oc-gddr5-1gb-128bit-nvidia-geforce-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=64725

• ekran kartı sabıt kaldıgı surece anakart ve ram alman bosa masraftır hıcbır fark gormeyeceksın
  • quote:

Orijinalden alıntı: tarkolar

quote:

Gereksiz yere harcama yapmaya lüzum yok diye düşünüyorum. LCD TV ile kullanacağım için 1 GB Asus 4670 ekran kartı kasıntı yapar mı ? bununla bir alakası varmıdır ?

hocam tv mv farketmeyecektir. kullandığınız çözünürlük önemli. 46" lcd yi 1024x768 de kullanın bakın ne oluyo
    haklısınız gereksiz harcamaya lüzum yok bencede ben ekran kartı almak istediğinizi düşündüğüm için yazmıştım 4670 gayet rahat kaldıracaktır o oyunları yeni codları 2 sene daha orta düzeyde oynatır sonra düşük seviyede 2 sene daha gider

çözünürlük ile ilgili yani.. ekran kartını belki kısa süre sonra alırım. geçiş sürecini 4670 ile devam edebilirim o zaman. Mevcut sistemdeki kasıntıya çözünürlüğü düşürerek müdahale edebilirim yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: *666*

ekran kartı sabıt kaldıgı surece anakart ve ram alman bosa masraftır hıcbır fark gormeyeceksın

anakart ve ram değiştirdikten kısa süre sonra ekran kartınıda değiştirmeye karar verdim.
  • kardeşim kesinlilke msı anakarta bulaşma çok kafan ağrır forumu araştır anakart bölümünü bana hak vereceksin ok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tda 1562q

kardeşim kesinlilke msı anakarta bulaşma çok kafan ağrır forumu araştır anakart bölümünü bana hak vereceksin ok.

anakart olarak bunu düşünüyorum. uygunmudur ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.