Şimdi Ara

Sistem güncelleme önerileriniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar vaktiyle topladığım bir sisteme bir kaç yıl el sürmediğimden hep tedavülden kalkmıştı ve yeni sistem toplamam icap etmişti. Bu sistemime de aynısının olmasını istemiyorum. Tek seferde tüm parçaları yenileyemem ama öncelik nelere verebilirim fikirlerinizi duymak isterim. Sistemim imzamda yazılı, ek olarak işlemciye yeni aldığım Corsair H100 sıvı soğutma kiti takılı. Öncelikle kendi düşüncemi söyleyeyim biraz:

1) İşlemci eğer sıfırdan alıyor olsaydım Ive Bridge alırdım kesinlikle ancak elimde 2500k varken, soğutucu ile iyi bir OC mümkünden değiştirmek israf gibi geliyor, hele ki önümüzdeki yılın ilk yarısında Haswell işlemciler çıkacakken.
    2) Anakart da Z77 chipsetlileri gözüme kestirmiştim, ancak Haswell işlemciler çıkınca 1050 socket olacakmış, alıp bir kaç ay sonra gözüm bu sefer o modellerde kalsın istemiyorum.
    3) Ekran kartı belki en erken sürede değişim isteyen parça, aklımda Asus GTX670 TOP modeli var ama 2013 Ocak ayında çıkmaları rivayet edilen yeni konsollar oyun piyasasını nasıl etkileyecek beklemek istiyorum. (Gerçi PS3 çıktığğı zamanki gibi etkileyemez, şu an PC piyasası yeterince hareketli, bir de benim oynadığım oyunlar genelde Diablo3, Assassin's Creed 3 olacak önümüzdeki ay, Skyrim, belki BF3 de oynarım o biraz düşündürüyor.)
    4) RAM 2x4 GB eklenebilir ama onu hem eklemesi kolay, hem de böyle bir ihtiyaç yok, acelesi en az olan o gibi.
    5) SSD 120 GB az geliyor bana, "Autodesk Entertainment Creation Suite Ultimate" yüklemeyi düşünüyorum, silmek istemediğim eski de olsa oyunlar var, 240-256 GB olanlardan almayı ciddi ciddi düşünüyorum. (Aksi halde SSD'mden memnunum, bir de 480-512 GB modeller GB başına pahalı oluyorlar, bu sebeple ilerde yenileyecekolsam da şimdilik 240-256 GB seçmeyi düşünüyorum, aklımdaki modeller yurt dışından getirtebilirsem Samsung 840 Pro, yoksa Vatan'dan indirimle Corsair Neutron GTX.)
    6) HDD de yetersiz kalıyor, çok çabuk doldu, 1 TB haricim olmasa ciddi sorun yaşayacağım, 2 TB ya da 3 TB Seagate Barracuda'lar var aklımda, ne dersiniz?
    7) Güç kaynağı modüler olmaması haricinde güzel, harcayacak param olursa belki ama hiç önceliği yok, kendisinden memnunum gayet.

Nasılsa sırada oynayacağım oyun Assassin' Creed 3 onu da rahatlıkla oynarım, hiç acelem yok, ne konuda değişiklik iyi olur, ne konuda beklemeliyim bir de size danışmak istedim. Şimdiden herkese çok teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: v4t4n

kaç tl var sende?
    veya linkteki arşive bak.Ona göre ayarlama yaparım.tıkla

Ya kenarda şu an param yok, maaştan maaşa anca bi parça alacak durumum olabilir, malum başka ihtiyaçlar da oluyor. Hani maaşı alıp SSD alabilirim, diğer maaşta HDD + ses kartı gibi, ekran kartı kenara koyup 2 ayda alabilirim. Tüm sistemi tek seferde yenilememse hem zor olur, hem de o kadarına gerek yok gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aeronatis -- 4 Kasım 2012; 12:55:50 >
  • Bir de değiştireceğim parçalar olursa elimdekileri ne kadar indirimle satmam gerekir. Geçen yıl kasım ayında alındılar ve garantileri mevcut. Şu anki fiyatı üzerinden ne kadar düşmeliyim.
  • Sevgili kardeşim sistemin zaten güncel bir sistem, en yeni parçayı alıp taksan dahi biraz sonra yenisi çıkacak yetişemezsin bunun sonu yok ki.
    Önerim sistemini kullanabildiğin kadar kullan ileride İşlemci+Anakart+Bellek+Ekrankartı'nı değiştirerek upgrade edersin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmldrs

Sevgili kardeşim sistemin zaten güncel bir sistem, en yeni parçayı alıp taksan dahi biraz sonra yenisi çıkacak yetişemezsin bunun sonu yok ki.
    Önerim sistemini kullanabildiğin kadar kullan ileride İşlemci+Anakart+Bellek+Ekrankartı'nı değiştirerek upgrade edersin.

Teşekkür ederim, ben de esasında senin gibi düşünüyorum, yenilenecek olsa da aceleye gerek yok şimdilik. Tek sıkıntım dahili disk alanım, SSD'yi yakın zamanda 256 GB yapabilirim, bir de 2TB ya da 3TB HDD almam gerekecek. İkinci disk olacağından Cavir Black'e o kadar para vermek yerine Seagate Barracuda işimi görecektir diye düşünüyorum. Uygulama açmada Caviar Black daha hızlı olsa da dosya kopyalama hızları yakınmış ikisinin. Bunlarla ilgili önerin nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aeronatis -- 6 Kasım 2012; 14:38:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aeronautist

Teşekkür ederim, ben de esasında senin gibi düşünüyorum, yenilenecek olsa da aceleye gerek yok şimdilik. Tek sıkıntım dahili disk alanım, SSD'yi yakın zamanda 256 GB yapabilirim, bir de 2TB ya da 3TB HDD almam gerekecek. İkinci disk olacağından Cavir Black'e o kadar para vermek yerine Seagate Barracuda işimi görecektir diye düşünüyorum. Uygulama açmada Caviar Black daha hızlı olsa da dosya kopyalama hızları yakınmış ikisinin. Bunlarla ilgili önerin nedir?

Disk konusunda pek fazla bilgim yok ama, depolama için Green serisi yeterli olur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.