Şimdi Ara

Sırbistan veya Bulgaristan Çifte Vatandaşlığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Annem Bulgaristan doğumlu ve 78 göçü ile Türkiye'ye gelmiş. Ancak, çifte vatandaşlığı bulunmuyor. Çifte vatandaşlık işlemlerine nasıl ve ne şekilde başlamam gerektiği ve süreç konusunda, özellikle bu konuda tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilirler mi?

Bir de Sırbistan vatandaşlığının daha kolay bir şekilde alınabildiğini, hatta ülkede arsa satın alıp başvuru yaparak bile alınabildiğini duydum. Bilgisi olan arkadaşlarla konuşmak isterim.

Bazı nedenlerden dolayı birinden bir şekilde çifte vatandaşlık alabilmem gerekiyor. Sağlayacağı avantajlar çok farklı olmadığı için çok da fark etmeyecektir benim için hangisinin olduğu :)

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Just GMGOW -- 25 Eylül 2016; 0:13:17 >

• annenin bulgaristan vatandaşlığı yoksa olamazsın bulgaristan vatandaşı.
  • naptın vatandaşlık olayını, hallettiniz mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kvadankpakal

naptın vatandaşlık olayını, hallettiniz mi?
    hocam bulgaristanamı gidiyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: HayatınıYaşayamayanAdam

hocam bulgaristanamı gidiyorsunuz

Alıntıları Göster
    bende yeşil pasaport var, sık sık giderim Bulgaristan'a da benim dedeler Bulgaristan göçmeni, vatandaşlık işlerine başlayayım diyorum da araştırma yapıyorum bu aralar.
    hayırdır neden sordun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kvadankpakal

bende yeşil pasaport var, sık sık giderim Bulgaristan'a da benim dedeler Bulgaristan göçmeni, vatandaşlık işlerine başlayayım diyorum da araştırma yapıyorum bu aralar.
    hayırdır neden sordun?

Alıntıları Göster
    Benimde Annemin babası Bulgaristan göçmeni,prasüdürlere ulaşırsanız benide haberdar edin lütfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: EditörünSeçimi

Benimde Annemin babası Bulgaristan göçmeni,prasüdürlere ulaşırsanız benide haberdar edin lütfen

Alıntıları Göster
    prosedürler gayet açık ve net aslında, ben aşağıdaki web siteyi kullandım, her yerini okudum. Anlamadığım yerleri de mail olarak sordum, yanıtladılar.
    http://bulgarvatandasligi.com/

ama kabaca bahsetmek gerekirse,

Deden Bulgaristan göçmeni, annen Türkiye doğumlu kabul edelim. Sıralama su sekilde, ilk önce annen vatandaşlık alacak babasından dolayı, annen aldıktan sonra da sen kendin için annen üzerinden vatandaşlık alacaksın.

Annen, bağlı bulundugu ilçe nüfus müdürlüğüne gidip, isim denklik belgesi talebinde bulunacak.
    Bulgaristan'da dedenin doğum kayıtlarına ulaşılacak. Bu doğum kayıtları ile isim denklik belgesi birbirini tutacak. bazen dogum tarihleri vs.. tutmayabiliyor, bunları ayrı şekilde çözülmesi gerekiyor.
    daha sonra Bulgaristan doğum belgesi ve Türkiye isim denklik belgesi ile Bulgaristan'da dededin vatandaşlığı sorgulanıyor, dedenin vatandaşlığı hala korunuyorsa annen başvuruyor. 2 yıl içinde vatandaş oluyor, daha sonra sen başvurup oluyorsun.

yine detaylar var, dökümanların tercümeleri, avukatlar, vs... detaylar var.
    verdigim linki iyice oku fikrin olacaktır.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.