Şimdi Ara

sıralama nedir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Ozellikle gecen sene giren arkadaslardan yardim isteyecegim.

sıralama nedir?
    1- Teog puanına gore (tmdfsi+okul basarı puanı), yani devlet okulları yerlestirmesine gore türkiyede kacıncı oldugu mu soyleniyor? Ornegin yuzbininci gibi.
    2- yoksa sadece yuzdelik dilim mi soyleniyor? ornegin onbinde iki gibi.
    3- her dersten kacinci oldugu soyleniyor mu? ornegin trde 1000. matde 10,000. gibi.
    4- eger sadece teog puanına gore sıralama veriyorsa din ve ing basarisini da isin icine katıyor demektir. ama ozel okullar genellikle din ve ingilizceye ve not ortalamasına bakmadigi icin aslinda ozel okullardaki gercek sıralamayı ve girme şansını gormus olmuyoruz. ornegin teog puanına gore türkiyede 1000. olabilir ama din ya da ingde hatası olup da gene de ozel isteyen cocuklar aslinda full gibi gozukecek ve basvuran cocuk bir anda ongoremedigi kadar geri dusebilir ozel sıralamasında.

neticede sıralama olayını nasil degerlendirmek lazim.
    tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lucylucy -- 17 Mayıs 2015; 14:44:53 >

• Yüzdelik dilim belirtiliyor
    Branşa göre sıralama yok
    Özel okulların kendine özel puanlama sistemi var veya YEP ile alıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi personalcomputer -- 16 Mayıs 2015; 19:39:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tesekkurler cevap icin. ornegin binde birdesiniz diyelim. 1,000,000 cocuk girdiyse sınava devlet yerlestirme sistemine gore ilk 1000desiniz demektir. e bu 1000 cocuk illa devlet mi istiyor ozel mi istiyor belli degil. ornegin hepsi devlet istiyorsa ne gs de ne ielde ne kabatasta yer kalir. ama yarisi ozele gitse o zaman yer kalir. bu tahmin zarini biz mi atacagiz?

ayrıca saniyorum sadece teog yani devlet sistemine gore yuzdelik birim veriyor. e bu da ozel sisteminde kacinci oldugunuz bilgisinden de mahrum birakiyor bizi degil mi? devletteki ve ozeldeki yuzdelik birimlerin, farklı derslere baktiklari icin, birbirleriyle alakasi olmayabilir. daha once yazdigim gibi devlette ilk 1000de iken ozelde ilk 5000de olabilirsiniz.

sadece yuzdelik dilim tercih yapmada yeterli bilgi oluyor mu yoksa biraz kumar oynamaya mi kaliyor iş?

ben hala korlemesine karar vermek zorunda kalmaktan korkuyorum acikcasi :-(
  • Çok mu karışık sordum sıralamayı nasıl kullanacagimizi bilen mi yok?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.