Şimdi Ara

sınırsız adsl yi başka yerde kullanmak mümkün mü?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
6.108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • sınırsız adsl kullanmaktayım. tatil için başka bir şehre gideceğim. gideceğim yerde sınırlı adsl var.
    şimdi ben, sınırsız adsl kullanıcı adı ve şifremle, sınırlı bağlantı olan yerde, sınırsızca adsl kullanabilir miyim?
    bu konuda tecrübesi veya bilgisi olan arkadaşlar beni bu konuda aydınlatırsa sevineceğim.
    şimdiden teşekkürler.

• Mümkün değil.

Çünkü her ADSL kullanıcı adı ve şifresi kendi telefon numarasıyla eşleştirilmiştir.
  • İmkansız, kendi hattını oraya çekmeyi nasıl düşünüyorsun? Telefon hattın olmadan hiçbirşey yapamazsın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mcok

sınırsız adsl kullanmaktayım. tatil için başka bir şehre gideceğim. gideceğim yerde sınırlı adsl var.
    şimdi ben, sınırsız adsl kullanıcı adı ve şifremle, sınırlı bağlantı olan yerde, sınırsızca adsl kullanabilir miyim?
    bu konuda tecrübesi veya bilgisi olan arkadaşlar beni bu konuda aydınlatırsa sevineceğim.
    şimdiden teşekkürler.

Aynı sorunun cevabını ben de merak ediyorum. Bu arada
    1. Mümkün : Denedim her zaman oluyor
    2. Orda sınırlı bağlantı var demiş yani hat var.

Burada benim öğrenmek istediğim şu sınırlıya fatura gelirmi ekstradan, ve yasal mıdır?
  • Kaçak olarak bunun yapılması suçtur, kişinin şikayetine bağlı olarak işlem yapılır. Eskiden her santralde oluyordu, ancak artık önlem aldıklarını biliyorum. Deneme şansım olmadı malesef. Denerseniz neticeyi bizimle de paylaşın lütfen...
  • Bu yöntem sadece analog santrallerde oluyordu.

Ama artık santrallerin büyük çoğunluğu dijital olduğu için mümkün değil.

Dijital santrallerde her ADSL kullanıcı adı ve şifresi kendi telefon numarasıyla eşleştirilmiştir.

Bu yüzden bağlanmak istesiniz bile hata verir.

edit : yazım hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuemrek -- 2 Ağustos 2008; 19:56:24 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: yuemrek

Bu yöntem sadece analog santrallerde oluyordu.

Ama artık santrallerin büyük çoğunluğu dijital olduğu için mümkün değil.

Dijital santrallerde her ADSL kullanıcı adı ve şifresi kendi telefon numarasıyla eşleştirilmiştir.

Bu yüzden bağlanmak istesiniz bile hata verir.

edit : yazım hatası

Analog santralle yada digital santralle ilgisi yok bence . PVC denilen bir özellik var. Aboneye tahsis edilen porttan sadece o kullanıcı adı ve şifre çıkabilir. Evet dogru eskinde baska şifre ile başka yerlerden internete giriliyormuş. Şu anda varsada çok az kalmıstır. Onun dısında eger abone şikayette bulunursa hangi porttan dolayısı ile ne zaman baglanmaya calıstıgı bile görülür. Ve yasal işlem yapılır diye biliyorum.

Yani olması mümkün degil.

• ewt doğru eskiden vardı.. ama ttnet bunun için pvc sistemi oluşturdu ve her porta özel tek kullanıcı adı ve şifre belirleniyor.. Böylece başka birisi sizin k.a ve şifrenizle kendi hattından ya da kendi k.a ve şifrenizle başkasının hattından giremiyorsunuz!
  • Tel numarası ile, kullanıcı adı ve şifreyi eşleştiremediğiniz sürece imkansız ki yasal boyutu da düşündürücü.
  • Sanırım 2 sene önce arkadaşın modemi bozuk olduğu için kendi modemimi kurup denemiştik. Eve geldim modemimi geri taktım. Aradan bi kaç hafta geçti limitsiz olmama rağmen kotamı kontrol edeyim dedim. Baktığımda hala Sıfır gözüküyordu. Modem ayarlarına baktım arkadaşın ayarları kullanıcı adı duruyordu. Arkadaşın kota bilgilerine baktım onunkisi normalden fazla yükselmişti. Hemen değiştirdim, Kazara böyle birşeyin olduğunu görmüştüm yani. Şu anda durum nedir bilemiyorum.
  • O eskidendi.

Şimdi devir değişti.
  • ben kotalı olarak onu denedim oluyor iş yerinin kotalı şifresi dolunca kendi şifremi oraya girdim 1 hafta kullandım benim kotamdan gitti şirketin kotası dolmadı.
  • hala varmı çalışıyor mu böyle ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: baudelaire

hala varmı çalışıyor mu böyle ?

Olmaz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.