Şimdi Ara

Sınırda Rus savaş uçağı Türk jetleri tarafından düşürüldü(ANA KONU) (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
903
Cevap
3
Favori
16.170
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: buklamania

Ortadoğu alanında yüksek lisans yapıyorum ama buradakiler kadar ahkam kesemem !!!

referans listene buradaki güvenlik ve strateji uzmanlarımızın yorumlarını ekle
  • quote:

Orijinalden alıntı: red01

quote:

Orijinalden alıntı: Shady vs. Everybody

Uçak hedefleri bombalamak için daire çiziyormuş sanırım.TV'ye çıkan analizciler böyle söylüyorlar.

ABD desteğiyle bu karanlık işlerin peşini bırakmayıp cihatçılara destek veren karanlık eller bu yaptıklarının bedelini en ağır şekilde ödeyecekler.

İnsanlık bunları unutmayacak, tıpkı o giden tırları asla unutmadığı gibi.

He pampa tirmi bu genis aliyor :)

yarıldım

• quote:

Orijinalden alıntı: KARTALIZMA

quote:

Orijinalden alıntı: emc2xy

Ayı kızmış. İş uzarsa Rusya'nın Suriye'de ki kuvvetini bir gece de temizleriz ama sonrasını düşünemiyorum. Umarım fazla uzamaz.

Avrupalılar şimdiden bize yüklenmeye başladı sosyal medyada. Yalnız bırakalım diye. Yine umarım ki yönetenlerde aynı fikre sahip değildir.

rus yanlısı değilim fakat ortada gerçekler var. adamlar hazar denizinden 1.500 km mesafeden işidi vuruyor. nükleer başlıklı füzeleri var. Karadenizdeki donanmasından bahsetmeye bile gerek yok. gerçi savaş ihtimali hiç yok. çıkarsada Allah korusun 3. dünya savaşı çıkar.

Sonrasını düşünemiyorum diye o yüzden dedim zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Daima İleri

Rusya ile masada anlaşmaya varılmalıydı. Eminim Rusya ile ABD güdümlü olmayan bir Türkiye pek çok konu da anlaşabilirdi.
    Kıta ötesi güç için çevremizle bozuşmamalıyız.

anlaşamazdı
    çünkü hem abd hem rusya o bölgede bir kürt bölgesi yaratmak istiyorlar tek farkları maşa aynı olacak ama patron farklı olacak
    oradaki türkmenleri sürüp yerine ypgyi geçirme ve kürt koridorunu tamamlamak istiyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: DomatesKafalıAdam

hocam vursunlar. sen osmanlı oğlusun senin atan onlara kan kusturmuş sen füzelerinden bahsediyorsun. Unutmayalım ki Allah her zaman haklıyla beraberdir!

Osmanoğlu dediklerin Kanuni'den sonra kalmadı. 1800'lerde 1900'lerde nerdeymiş Osmanoğlu ?
  • Koskoca ucak dusurmusuz heheheyt beee heheheyyyyt be arkandayık Reisicumhur heheheyyyyt beeeee

• Rusya en fazla PKK ve YPG gibi örgütlerin elini güçlendirir, Türkiye'ye karşı daha sağlam bir şekilde mücadele etmelerini sağlar. Yapabilecekleri başka bir şey yok. Bizim uçağımız düşse biz de aynı şekilde kınayıp geçecektik.
  • Bir şey olacağını sanmıyorum, hatası olanlar cezalandırılır sonra her şey normale döner.
  • Türkmenleri öldüren rusları, vuran o fuze yı atan pilot kahramandır.
    Korkunun ecele faydası yok.
    Unutmayın en çok Türk katleden iki ülke vardır biri rus diğeri çin ikisinde tarihi düşmandır

• korku dağları almış
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dar-ül Harb

Kes.O pilotlar kim bilir kaç insanın canını aldı.Biçilmeleri haktır hak!

Cihatçı John is detected...
  • Rus jetini 10 defa uyarmışlar troll gibi yoluna devam etmiş ve indirmişler olay bundan ibaret burdan donanımhaber savaş uzmanlarına sesleniyorum bu olaydan ekmek çıkmaz yeni bir uçak düşürme olayına kadar bekleyeceksiniz üzgünüm.
  • Umarim olaylar buyumez.

• quote:

Orijinalden alıntı: ANTİ BUG

Rus jetini 10 defa uyarmışlar troll gibi yoluna devam etmiş ve indirmişler olay bundan ibaret burdan donanımhaber savaş uzmanlarına sesleniyorum bu olaydan ekmek çıkmaz yeni bir uçak düşürme olayına kadar bekleyeceksiniz üzgünüm.

10 uyarı nedir yahu? Resmen vurmak istemiyoruz diye direnmisler ama Ruslar dinlememiş. Sonuna kadar haklıyız.

• quote:

Kes.O pilotlar kim bilir kaç insanın canını aldı.Biçilmeleri haktır hak!

Biçilmeleri haktır ?

Geçen senin gibiler demiştim de bana laf söylemiştin neymişim ben diye. Gösterin işte böyle ne olduğunuzu. IŞİD'deki kelle kesicilerden hiçbir farkınız yok, hiçbir fark. Sonra da gider "islam hoşgörü dini işid müslüman değil" gibi yüzsüz yüzsüz yorum yaparsınız. Komiksiniz hakkaten.
  • Lavrov yarınki görüşmeyi iptal etti ve gelmiyor

ABD sözcüsü açıklama yaptı " olay Türkiye ve Rusya arasında bir hadisedir "

Çok yakın zamanda Nato'nun da benzer bir açıklama ile aradan sıyrılacağını düşünüyorum

Uçaktan atlayan pilotları havada vurup öldürdüklerini açıkladı Türkmenler . ( Bu arada Türkmenleri biz dost görüyoruz ülke olarak ama Ruslar şu saatte ne olarak görürler düşünmek bile gereksiz )

Uluslararası basında İşid ile mücadele eden bir Rus uçağının Türkler tarafından vurulduğu , dolayısıyla bu hareketin Teröre destek olduğu yönünde yoğun gündem oluşuyor.

Zaten direkt olarak Putin konuşmasında sırtımızdan bıçaklandık dedi, Türkiye'yi doğrudan İşid e destek olmak ile suçladı. Petrol alıp işid e finansal destek sağladığını söyledi.

Yukarıda yazdıklarım gün içinde olanlar. Uçak çizgiyi geçti geçmedi , gol oldu olmadı şu an asıl mesele değil görünen o ki.

Umarım ülkemiz bu olayı en az hasarla atlatır ama sanmıyorum. Suriye uçağı düşürmekle aynı şey değil maalesef.

edit: Uçak sınırı ihlal etti, bu kayıtlarda var fakat ihlal edilen mesafe yaklaşık 3 km toplamda. Yani uçak 30 saniye içinde girip çıkmış muhtemelen. Bu kadar kısa süre içerisinde 5 dakika boyunca 10 kez uyarı yapıldığı açıklandı TSK tarafından.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ridleyscott -- 24 Kasım 2015; 17:44:59 >

• defalarca uyarmışız

defalarca olm bak git demişiz

ama bunlar kaşındılar bizde bastık tokadı
  • Ucagi dusuren pilotlara odul verilmeli

Russa rus, hava sahamizi belirgin sekilde ihlal ettikten sonra kim olursa olsun direkt indirilmeli ; aksi halde hava sahasi - sınırın bir anlami kalmaz. Kaldi ki bu pisliklerin ilk ihlali de degil.

• quote:

Siz dalga falan mı geciyorsunuz?
    Yüzlerce kiloluk bombaları havadan Suriye'ye atanlar değilde kim biçilecek başka? Böyle bir şey yok lan.Elemanlar benim topraklarımı,benim insanımı bombalayacak.Ben de o bombalayanlar elime geçtiğinde sevip okşayacağım demi kendilerini? Ahh..Keşke yaralı olarak ele geçseydiler de kör bıçakla gereken yapılsaydı..

Ne Türk örf ve adetlerinden; ordu ve savaş geleneklerinden haberin var.

Ne de İslam'ın savaşlarda askerlikte bu gibi durumlarla ilgili emirlerinden.

Sonra da en kral Müslüman da sizsiniz en has Türk de..

Bİ bitmediniz %&^#?=(
  • iyi yapmışız.ruslar ve rusçuklarda ağlayıp tehdit yağdırmasın.komikler.5 dakikada 10 defa pilota geri kaç fena olur demiş TSK, adam ben rusum nasılsa vuramaz eheheh deyip sigarasını yakmıştır.sonra ellerine gözlerine sağlık f-16 pilotumuz havadan ensesine patlatmış bi tane.yapılması gereken yapılmış.rusyada bize hiçbişe yapamaz.şimdi korkanlar kurtuluş savaşında kaçanların genini taşıyanlar.savaş çıkarsa kaçmanın planını yapanlar.
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.