Şimdi Ara

Sinemaya lazerli dokunuş (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
910
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: ratch

Türkiye'de daha 70 mm Imax yok.Bu gelene kadar kim bilir kaç sene geçer

Türkiye'deki ilk IMAX olan Ankamall IMAX 1997 yılından digitale geçene kadar (tam geçtiği tarihi hatırlamıyorum) 70mm dual projeksiyon kullanıyordu. Salon ilk açıldığında T-rex adında 45 dakikalık 3 boyutlu bir film izlemiştim. Halen unutamıyorum. Şu an en baba teknoloji ile çekilen 3d filmlerin hepsi onun görüntülerinin ve 3d hissinin yanında oyuncak kalıyor. Hatta Avatar bile. Şimdi izlediğim tüm 3d filmler sadece derinlik hissi verebiliyor. Oysa o film herşeyin burnunuzun dibinde olduğu bir hologram izliyormuşunuz gibiydi.

Keşke hiç dijitale geçmeselerdi de 70mm filmleri doyasıya izleseydik. Yada keşke hiç gitmeseydim de öyle bir şeyin varlığından haberim olmasaydı :)

İzlemeyen abarttığımı düşünebilir. Başka denk gelipte 90'ların sonunda 70mm IMAX izleyen var mı merak ediyorum?

• Katılıyorum. Benzer bir tecrübeyi bende yaşamıştım.
  • videolu anlatımı yokmuydu ben bişey anlamadım
  • Daha bize 4K ve Dolby Atmos sistemler yeni geliyor.

Kredi kartına taksitle giderler artık lazer sisteme de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: camel paketindeki camel

geçen imax e gitmiştim kuralsız izlemek için filmmi imax i kullanamıyor imax mı berbat bilmiyorum gram farkı yoktu real 3d ile ses sistemi ise hızlı ve öfkelinin fragmanında müzikle beraber çok güzel geldide filmde berbattı
    imax diğer filmlerdede böyleyse giderim real 3d izlerim kat kat daha iyi ondaki aldığım 3d deneyimini hiçbir vermedi

Evdeki 3b ile Imax 3b farkı sadece derinlik algısı. Imax 120-180 derece açılı bir perde kullanıyor.

3d benim için hiç önemli değil. 1080P 6 kanal DTS yetiyor bana.
  • IMAX'in dijitale geçtikten sonra pek bir numarası kalmadı. Şu an 4K projeksiyon kullanıyorlar, yani evinize de 4K projeksiyon alsanız aynı çözünürlüğü elde edersiniz. Tabi perdenin devasa büyüklükte ve açılı olması işin güzelliği. Ha diğer 4K sinema salonlarından ne farkı var derseniz, IMAX mühendislerine göre aylar süren görüntü ve ses işleme süresi ile filmi en kaliteli haliyle dijitale yansıtmak olduğunu söylüyorlar.

Bu arada benim 15-20 sene önce gittiğim IMAX'de gözlükler aktifti, kızılötesi ile perde ile senkron oluyordu. Şu an gözlük bile pasif. İşte perdenin büyüklüğü hatırına gidiyoruz ne yapalım.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.