Şimdi Ara

Sinema.sistemi vestel tv baglama yardim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4
Cevap
0
Favori
567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba Arkadaslar sinema sistemini vestel tv ye nasil baglayabilirim denedim.olmadi aux la baglamam gerekiyirmus kulaklik bolumu dediler.gorsel paylasiyorum yardimci olabilirmisiniz ?

Ses sistemi arkasi

Tv modeli

Resim 3

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ufukberlin U kullanıcısına yanıt
    Tv’nin hdmi 2,3 ve 4 girişlerinin olduğu kısımda spdif optic out yazan optik çıkışı var.

Bir tane optik kablo alıp, tv’nin optik çıkışından bose’nin sol arka alt tarafındaki optik in yani girişe bağlamanız yeterli.

Daha sonra Tv’nin ses menülerinden sesi nasıl aktaracağını ayarladığınız alt menüde, (pcm, dolby vs gibi seçenekler olur) sesi ellemeden aktar anlamına gelen bitstream, passthrough yada raw vs diye geçen seçeneği seçmelisiniz. Tabii Bose’den de giriş olarak optik seçilmeli.

Bu sayede Tv ses verisine hiç dokunmaz ve sesi Bose çözer. Netflix, Amazon gibi 5.1 ses veren uygulamalarda düzgün şekilde 5.1 ses alabilirsiniz.
    Normal Tv kanallarında da ses sistemi seçeceğiniz moda göre 2.1 yada 5.1 olarak ses verebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turuncu55 -- 21 Mayıs 2023; 22:28:53 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.