Şimdi Ara

Sınavıma Yardım Edermisiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba yarın sınava gireceğim son sınavım öğretmen soruları verdi ilk 2 soruyu yaptım ancak son 2 soruyu çözemedim sizler için çok basit olacaktır. Sizlere zahmet çözümünü yazarmısınız? Şimdiden teşekkür ederim...

1: Öğrenci Har. (Numara, ad soyad, dönemi, bölümü, miktarı, ödeme tarihi) bilgilerini kullanarak ; Aşağıda belirtilen işlemeri ayrı ayrı programlar şeklinde pyhton3 ile kodlayınız.

A: Bilgileri klavyeden aldırıp , öğrenci veritabanının Harç tablosuna, Numara bilgisi anahtar olacak şekilde Tablo oluştur ve Kayıt aç işlemlerini Numara bilgisi sıfır(0) girilincelere kadar tekrarlayan program

B: Klavyeden girilen Numara ve Harç Dönemi bilgili ile Harç tablosundaki öğrenci bilgilerini Listeleyebilen program.

C: Klavyeden girilen Bölüm bilgisi ile harç tablosundaki öğrenci bilgilerini Silebilen program.

2: Öğrenci DersNot (Numara, Ad Soyad, Ders İsmi, Vize Notu, Final notu ve ortalama notu) bilgilerini kullanarak; Aşağıdaki belirtilen işlermleri ayrı aryı programlar şeklinde python3 ile kodlayınız. (Ortalama Not = vize %40- final %60)

A: Klavyeden girilen Ders ismi bilgisi ile DersNot tablosundaki öğrenci bilgilerini silebilen program

B: Klavyeden girilen öğrenci numara ve yeni bilgilerini DersNot tablosundaki eski bilgilerin üzerine tekrar günceleyen program

ÖNEMLİ: Hocalarım cevapları kağıda yazacağız yani bilgisayar üzerinden olmuyor sınav bu yüzden en kısa en basit hali ile yazarsanız çok ama çok memnun olurum şimdiden çok teşekkürler...

• Burada kimsenin sınav çözeceğini sanmıyorum, çözememeli de.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.