Şimdi Ara

Sınav öncesi Concerta almak?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: alejandrocielo , alejandrocielo Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 1 Misafir - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
25
Cevap
0
Favori
8.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sizce faydası olur mu? Dehb hastasi tanisi konulmadi ama dikkat problemim var komik sorular gozden kaciyor her denemede

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Survivalist -- 13 Haziran 2019; 22:32:11 >

• Tyt günü alırsan akşam uyumakta zorlanabilirsin ayt icin kullanmak daha mantikli olabilir
  • Tıpbanacokmu T kullanıcısına yanıt
    Hocam oncesinde bir kereligine aldım sabah 9 gibi aksamda 1de uyudum. Bu sefer daha erken alicam uykuya etkisi olmaz gibime geliyor yine de kestiremedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Survivalist -- 13 Haziran 2019; 22:34:18 >
  • Survivalist kullanıcısına yanıt
    Sabah kahvaltıyı çok erken yaparsan olur hocam ilaç besin alımı sonrası daha iyi emildiği için 7 gibi kahvaltı ardından bir hap atarsan idealdir bence uyku sorunu da hallolur böylelikle
  • Sakın almayın. Ters etki yapabiliyor. Veya yan etkiler gösterebilir. Zaten sınav anı beyin kendini max odaklıyor. O yüzden gerek de yok. Riske girmeyin derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: euroynomos

Sakın almayın. Ters etki yapabiliyor. Veya yan etkiler gösterebilir. Zaten sınav anı beyin kendini max odaklıyor. O yüzden gerek de yok. Riske girmeyin derim.
    Bir nevi kumar oynamak gibi bir şey bu. Dediğiniz gibi ters etkileri baskın gelirse batırabilir sınavı. Lakin tam tersi olur da olumlu etkileri hakim olursa normalde yapılandan daha iyi sonuç da alınabilir. Yani riske girip girmeme kararı kişiye kalmış. Herkese bol şans.
  • Hocam umarım iyi yeri kazanırsınız öncelikle bunu söyliyeyim.Bu ilaç öyle 1 günlük atayım gideyim ilacı değil.Heyecanla beraber çok pis kalp çarpıntısı + terleme yapar.Keyfiniz bilir zaten o heyecanla max odaklanacaksınız rahat olun.
  • Gec kaldiniz o is icin

Sinavda concerta almayi dusunuyorsaniz bu hafta basindan alip deneyip vücuttaki tepkilerini gozlemlemeniz gerekirdi

Ayrica hadi ben yarin gideyim alayim diyebileceginiz bir ilac degil. Kirmizi recete ile satiliyor

Ayrica concerta yavas salinim bir ilac 2-3 saatlik bir sinav icin ritalin daha ideal bir tercih olurdu

Bu kadar yazdiktan sonra kendi yorumum ben bir bok faydasini gormedim

Tus a hazirlanan akrabamiz ritalinden gorup concerta da bazi yan etkilerinden kullanamamisti yani herkeste ayni etkiyi yapmiyor
  • Olm ağrı kesici değil bu, öyle tek seferlik kullanılır mı,
  • ponchik P kullanıcısına yanıt
    Hocam 2 hafta once bir adet almistim. Bir yan etkisi gormedim.

Bu arada şuan sadece concerta var elimde. Ritalin daha mantikli evet fakat erisimim yok
  • Çok fena uyarıyor bu meret atmak istiyorum ama bilemedim ya motivasyonla da aynı gaza gelebilirim umarım
  • Hocam ben ritalin kullanıyorum ders çalışırken falan okey ama sınavda almayı hep risk olarak görüyorum çünkü bende aşırı konuşma isteği ve iç huzursuzluk veriyor sınav anında kaygılanmak istemiyorum sizde böyle etkiler yoksa alın ama 1-2 komik soru için koca sınavı riske atmaya da değmez
  • kaç mg almayı planlıyorsunuz ?

Sınavdan 1.5 saat önce 27 mg concerta kullanmayı düşünüyorum ben.
  • Ben şöyle kullanmayı düşünüyorum
    Tyt 36 mg
    Ayt 72 mg
    Risk budur
  • bthedrag B kullanıcısına yanıt
    Hocam ilk denememde sabah son özdebir tyt oldum öğlen de 345 kurumsal ayt. Deneme cozerken gayet motivasyonluydum iyiydi fakat Ozdebirler icinde en dusuk netim geldi 98 net. Kurumsal aytde matta 8 tane dikkat hatam vardı okumamışım soruları fulleyebilecegim bir denemeydi. Neredeyse her şeyi biliyorum ama yine de yanlış çıkıyor, ufak bir kelimeyi okumayı kaçırıyorum vs. Yanlışlarımın 4/5i böyle olunca insan artık başka bir yerde arıyor dermanını.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Survivalist -- 14 Haziran 2019; 0:33:2 >
  • 36mglik hap var elimde sadece. Kırıp dozu azaltmayı düşündüm ama kontrollü salınım olduğu için kırınca 12 saatlik dozu bir anda alıp doz zehirlenmesi yaşayabilirmişim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tıpbanacokmu

Ben şöyle kullanmayı düşünüyorum
    Tyt 36 mg
    Ayt 72 mg
    Risk budur
    Yetişkinler için günlük limit 72 mg, dikkatli olun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Survivalist

36mglik hap var elimde sadece. Kırıp dozu azaltmayı düşündüm ama kontrollü salınım olduğu için kırınca 12 saatlik dozu bir anda alıp doz zehirlenmesi yaşayabilirmişim.
    Kesinlikle öyle bir şey yapmayın.

Concerta kontrollü salınım tabletidir, kapsülün yarısında kontrollü salınımı saglayan sünger diger yarısında ise ilacın kendisi vardır.

Kırarak kullanmanız ilacın tamamının kan dolaşımınıza hızlıca karışmasına veya süngerli kısmı aldıysanız hiçbir etki göstermemesine sebep olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Survivalist

Hocam 2 hafta once bir adet almistim. Bir yan etkisi gormedim.

Bu arada şuan sadece concerta var elimde. Ritalin daha mantikli evet fakat erisimim yok
    Bir kerelik tecrube ile riske girmenizi tavsiye etmem

Denediginizde stres ve heyecan daha azdi bu sefer az da olsa daha farkli bir etki görebilirsiniz

Ayrica ben pek etkisini goremedim ama bildigim kadari ile bastan alisik olmayanlarda soyle bir sikinti yaratabiliyor normalde atlamaniz gereken bir soruyu takip fazla vakit harcatabilir

Yine de icmeye karar verirseniz kahve vs icmeyin sakin o gun sabah
  • ponchik P kullanıcısına yanıt
    Hocam kafeinle kombolayinca manyak bir şey oluyormuş duymuştum da denemedim.

Sadece filtre kahve içicem sinav sabahlari galiba
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.