Şimdi Ara

SINAV HER ŞEY DEĞİLDİR!!! BEN BAŞARDIM YA SİZ? 2014 ÖRNEKLERİ EKLENDİ!!!! (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
357
Cevap
64
Favori
18.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kaçtır mesela 4 üzerinden 3 falan mı? yıldız teknik için kolay bir ortalama değil açıkcası bu riske değer mi bilmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: HollyGolightly

Kaçtır mesela 4 üzerinden 3 falan mı? yıldız teknik için kolay bir ortalama değil açıkcası bu riske değer mi bilmiyorum

Ytüde çan var ortalama yapılabilir. İlk sayfada sonuçlar var 3.3dan aşağı ortalama yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam şimdi 4 yıllık Yüksekokul okurken 4 yıllık fakülteye geçiş yapılabiliyormu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasin5306

Evet arkadaşlar iki üniversite üç bölüm değiştiren bir kardeşiniz-abiniz olarak size tavsiyeler vermek istiyorum. Özellikle sınavda yapamayıp fakat iyi bir üniversite ya da bölümde olmak isteyen arkadaşlar bu dediklerimi kulağına küpe yapsın. Keşke 2010 yılında yani üniversiteye kazandığım yılda bu bilgiye sahip olsaydım.

Bu değerli bilgi YATAY GEÇİŞ. Öncelikle sözlükte ya da forumdaki efsanelere inanmayın. Çok abartıyorlar sanıldığı kadar zor değil. Mesela bir üniversitenin çok kötü bir bölümünü kazandınız atıyorum jeoloji maden ya da çevre mühendisliği. En popüler mühendisliklerden olan İnşaat Makine Eem ye geçiş mümkün. Önemli olan inanmak ve azıcık çalışmak.

Ya da Tunceli de İnşaat mühendisliği kazandınız Kocaeli Sakarya Selçuk Ytü vs. gibi üniversitelerin İnşaat mühendisliğine geçişte mümkün. Kulağa ne kadar hoş geliyor demi? 100 bin sıralamadan 20 bin sıralamada ki üniversiteye gitmek. Kim istemez ki?

Ve diğer güzel bir uygulama ÇAP yani ÇİFT ANADAL. Bu uygulama sayesinde aynı anda 2 diplomaya sahip olabilirsiniz. Mesela çevre mühendisliği okuyorsunuz İnşaat mühendisliği ile çap yaparak hem çevre hem de inşaat mühendisi olmanız mümkün.

Şuan vaktim ve imkanım olmadığı için örnekler ekleyemiyorum. Ama bu hafta içerisinde bunu başarmış insanların örneklerini buraya koyacağım. Sizin onlardan neyiniz eksik?

Bu arada yatay geçiş hakkında sorularınızı elimden geldiğince buradan cevaplarım HERŞEY GÖNLÜNÜZCE OLSUN

YATAY GEÇİŞ HAKKINDA HERŞEY:http://forum.donanimhaber.com/m_88136795/f_//tm.htm#88136795

YAPAN ARKADAŞLARDAN ÖRNEKLER!!!!

ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ İLE İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ ÇAP

ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ İLE ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ ÇAP

CUMHURİYET SELÇUK ERCİYES ÜNİVERSİTELERİNDEN YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİNE YATAY GEÇİŞ

FIRAT ÜNİVERSİTESİNDEN SELÇUK ÜNİVERSİTESİNE YATAY GEÇİŞ

JEOFİZİK MÜHENDİLİĞİ İLE İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ ÇAP

JEOLOJİ MÜHENDİSLİĞİNDEN ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİNE GEÇİŞ

TUNCELİ ÜNİVERSİTESİNDEN ON DOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİNE YATAY GEÇİŞ

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ŞEHİR BÖLGE PLANLAMA İLE MİMARLIK ÇAP

İSTEK ÜZERİNE ITÜ KURUM İÇİ YATAY GEÇİŞ SONUÇLARI:
    http://www.sis.itu.edu.tr/tr/cyy/201410/201410_ituiciyatay_taban_tavan_puanlari.htm

ŞUAN ELİMDE BU KADAR ÖRNEK VAR BU SENENİN SONUÇLARI AÇIKLANDIĞI ZAMAN BURADAN YAYINLAYACAĞIM.

MÜHENDİSLİK OKUDUĞUM İÇİN ÖRNEKLERİN ÇOĞU MÜHENDİSLİK ÜZERİNE HER BÖLÜMDE GEÇİŞ MÜMKÜNDÜR!!!

LÜTFEN YORUMLARIMIZI EKSİK ETMEYELİM BÖYLECE KONUYU YUKARIYA TAŞIYARAK DAHA FAZLA İNSANIN FAYDALANMASINI SAĞLAYABİLİRİZ. BELKİDE BİRİLERİNE UMUT IŞIĞI OLUR KİM BİLİR...

NOT: Forum efsanelerine inanan bu olaya hayal diyen arkadaşlar; yukarıda geçiş yapan insanların sizden üstün olduğunu düşünüyorsanız bu olay zaten sizin için bir HAYAL

Ayrıca araştırdığım ve kısmen bilgi sahibi olduğum bir konu daha var o da SAÇ DÖKÜLMESİ.

http://forum.donanimhaber.com/m_93564885/f_//tm.htm#93564885

Verdiğim linkte elimden geldiğince yardımcı olurum. Herkese acil sifalar.

Sınav herşey değil ama ÇOK şeydir

• sa kardea ben cografya bolumunun yaninda beden egitimi ö. okuyabilirmiyim tesekkurler:)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üniversite içinde bölüm değiştirme şartları nsıl oluyor? Hukuk için çok talep var mıdır? Bilgilendirirseniz sevinirim:(

• Böyle bir şey olabilir mi ya nereye baksam ozel unıversıtelerın en az 3-5 kişi 4.00 ortalama yapmıs..özellerden sıra gelecekte bız gececegız..hukuk bölümü..nerde adalet..yazık..
  • quote:

Orijinalden alıntı: newwmurat

Hocam şimdi 4 yıllık Yüksekokul okurken 4 yıllık fakülteye geçiş yapılabiliyormu?

Bölümler %75 eşdeğer ve üniversite geçiş için kontenjan veriyorsa mümkün ama dediğim gibi üniversiteye bağlı

• quote:

Orijinalden alıntı: gilardo

sa kardea ben cografya bolumunun yaninda beden egitimi ö. okuyabilirmiyim tesekkurler:)

A.s. Benzer bölümlere çap verilir hocam beden eğitimi ile coğrafya arasında pek benzerlik yok:-)'

• quote:

Orijinalden alıntı: senveru

Böyle bir şey olabilir mi ya nereye baksam ozel unıversıtelerın en az 3-5 kişi 4.00 ortalama yapmıs..özellerden sıra gelecekte bız gececegız..hukuk bölümü..nerde adalet..yazık..

Özel üniversitede olanlar bizden daha bilinçli. Ve birçoğu puanı devlete yetmiyor özele gidiyor ilk sene ortalama yapıp devlete geçiyorlar. Bu güzel uygulamayı iyi kullanıyorlar zaten genel öğrenci seviyesi düşük çan ile yüksek ortalama yapabiliyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: ramen123

Üniversite içinde bölüm değiştirme şartları nsıl oluyor? Hukuk için çok talep var mıdır? Bilgilendirirseniz sevinirim:(

Benzer bölümler bir nevi aynı fakülte içerisinde kurum içi yatay geçiş yapılabilir. Üniversite her sene hangi bölüm hangi bölümlere geçiş yapabileceğini yayınlar ve kontenjan dahilinde başvuru yaparsınız.

Şartları ana maddeler iyi bir ortalama
    Disiplin cezası almamış olmak ve alttan ya da şartlı dersin olmaması.

Hukuk en çok tercih edilen bölümlerden biridir herkes geçiş yapmak ister

• quote:

Orijinalden alıntı: bigend

quote:

Orijinalden alıntı: yasin5306

Evet arkadaşlar iki üniversite üç bölüm değiştiren bir kardeşiniz-abiniz olarak size tavsiyeler vermek istiyorum. Özellikle sınavda yapamayıp fakat iyi bir üniversite ya da bölümde olmak isteyen arkadaşlar bu dediklerimi kulağına küpe yapsın. Keşke 2010 yılında yani üniversiteye kazandığım yılda bu bilgiye sahip olsaydım.

Bu değerli bilgi YATAY GEÇİŞ. Öncelikle sözlükte ya da forumdaki efsanelere inanmayın. Çok abartıyorlar sanıldığı kadar zor değil. Mesela bir üniversitenin çok kötü bir bölümünü kazandınız atıyorum jeoloji maden ya da çevre mühendisliği. En popüler mühendisliklerden olan İnşaat Makine Eem ye geçiş mümkün. Önemli olan inanmak ve azıcık çalışmak.

Ya da Tunceli de İnşaat mühendisliği kazandınız Kocaeli Sakarya Selçuk Ytü vs. gibi üniversitelerin İnşaat mühendisliğine geçişte mümkün. Kulağa ne kadar hoş geliyor demi? 100 bin sıralamadan 20 bin sıralamada ki üniversiteye gitmek. Kim istemez ki?

Ve diğer güzel bir uygulama ÇAP yani ÇİFT ANADAL. Bu uygulama sayesinde aynı anda 2 diplomaya sahip olabilirsiniz. Mesela çevre mühendisliği okuyorsunuz İnşaat mühendisliği ile çap yaparak hem çevre hem de inşaat mühendisi olmanız mümkün.

Şuan vaktim ve imkanım olmadığı için örnekler ekleyemiyorum. Ama bu hafta içerisinde bunu başarmış insanların örneklerini buraya koyacağım. Sizin onlardan neyiniz eksik?

Bu arada yatay geçiş hakkında sorularınızı elimden geldiğince buradan cevaplarım HERŞEY GÖNLÜNÜZCE OLSUN

YATAY GEÇİŞ HAKKINDA HERŞEY:http://forum.donanimhaber.com/m_88136795/f_//tm.htm#88136795

YAPAN ARKADAŞLARDAN ÖRNEKLER!!!!

ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ İLE İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ ÇAP

ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ İLE ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ ÇAP

CUMHURİYET SELÇUK ERCİYES ÜNİVERSİTELERİNDEN YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİNE YATAY GEÇİŞ

FIRAT ÜNİVERSİTESİNDEN SELÇUK ÜNİVERSİTESİNE YATAY GEÇİŞ

JEOFİZİK MÜHENDİLİĞİ İLE İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ ÇAP

JEOLOJİ MÜHENDİSLİĞİNDEN ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİNE GEÇİŞ

TUNCELİ ÜNİVERSİTESİNDEN ON DOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİNE YATAY GEÇİŞ

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ŞEHİR BÖLGE PLANLAMA İLE MİMARLIK ÇAP

İSTEK ÜZERİNE ITÜ KURUM İÇİ YATAY GEÇİŞ SONUÇLARI:
    http://www.sis.itu.edu.tr/tr/cyy/201410/201410_ituiciyatay_taban_tavan_puanlari.htm

ŞUAN ELİMDE BU KADAR ÖRNEK VAR BU SENENİN SONUÇLARI AÇIKLANDIĞI ZAMAN BURADAN YAYINLAYACAĞIM.

MÜHENDİSLİK OKUDUĞUM İÇİN ÖRNEKLERİN ÇOĞU MÜHENDİSLİK ÜZERİNE HER BÖLÜMDE GEÇİŞ MÜMKÜNDÜR!!!

LÜTFEN YORUMLARIMIZI EKSİK ETMEYELİM BÖYLECE KONUYU YUKARIYA TAŞIYARAK DAHA FAZLA İNSANIN FAYDALANMASINI SAĞLAYABİLİRİZ. BELKİDE BİRİLERİNE UMUT IŞIĞI OLUR KİM BİLİR...

NOT: Forum efsanelerine inanan bu olaya hayal diyen arkadaşlar; yukarıda geçiş yapan insanların sizden üstün olduğunu düşünüyorsanız bu olay zaten sizin için bir HAYAL

Ayrıca araştırdığım ve kısmen bilgi sahibi olduğum bir konu daha var o da SAÇ DÖKÜLMESİ.

http://forum.donanimhaber.com/m_93564885/f_//tm.htm#93564885

Verdiğim linkte elimden geldiğince yardımcı olurum. Herkese acil sifalar.

Sınav herşey değil ama ÇOK şeydir

Bu da bir bakış açısı

• Hocam universiteler arasi gecis yaparken ayni bolum olmasi sart degil mi?

Yani ankara gida muhendisliginden gazi kimya muhendisligine gecmek mumkun degil?

• quote:

Orijinalden alıntı: skugga1

Hocam universiteler arasi gecis yaparken ayni bolum olmasi sart degil mi?

Yani ankara gida muhendisliginden gazi kimya muhendisligine gecmek mumkun degil?

Evet hocam hem üniversite hem bölüm değişikliği malesef yok:-(

• Burda da Marmara da geçen sene ilahiyat fakültesinde çift anadal programına katılma hakkı kazanan öğrencilerin listesi var.Aralarında tıp(ingilizce) de var.
    http://dosya.marmara.edu.tr/ilh/Duyuru/ilahiyat_CAPYAP_Yerlesme_Sonu_Listesi_v3.pdf

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ada4815

Burda da Marmara da geçen sene ilahiyat fakültesinde çift anadal programına katılma hakkı kazanan öğrencilerin listesi var.Aralarında tıp(ingilizce) de var.
    http://dosya.marmara.edu.tr/ilh/Duyuru/ilahiyat_CAPYAP_Yerlesme_Sonu_Listesi_v3.pdf

Bilgilendirme için teşekkürler '

• Bende bu yıl Bartın Üniversitesi - Siyaset Bilimi Ve Kamu Yönetimi yazdım aslında isteyerekte yazdım 2013ün yerleştirme bilgilerine göre bu yıl rahat yerleşmem lazımda işte bellide olmaz umarım ki yerleşirim olurda yerleşirsem kıç kadar şehirde pek yapacak birşeyde yok oturup ders çalışacağız artık işimiz ne :D ilk yıl hazırlık var zaten 1. sınıftada gereken çalışmalarımızı yaparsak birşeyler olur gibi bakalım şansımızı denemekten zarar gelmez olmazsada canımız sağolsun bilgi ve paylaşım içinde ayrıca teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: qarMarD

Bende bu yıl Bartın Üniversitesi - Siyaset Bilimi Ve Kamu Yönetimi yazdım aslında isteyerekte yazdım 2013ün yerleştirme bilgilerine göre bu yıl rahat yerleşmem lazımda işte bellide olmaz umarım ki yerleşirim olurda yerleşirsem kıç kadar şehirde pek yapacak birşeyde yok oturup ders çalışacağız artık işimiz ne :D ilk yıl hazırlık var zaten 1. sınıftada gereken çalışmalarımızı yaparsak birşeyler olur gibi bakalım şansımızı denemekten zarar gelmez olmazsada canımız sağolsun bilgi ve paylaşım içinde ayrıca teşekkürler.

Güzel yorumunuz için ben teşekkür ederim her şey gönlünüzce olsun:-)

• kastamonu beslenme ve diyetetikten istanbul-izmire geçmek istiyorum sizce mümkün mü??
  • quote:

Orijinalden alıntı: chairlift

kastamonu beslenme ve diyetetikten istanbul-izmire geçmek istiyorum sizce mümkün mü??

Neden olmasın tabi ki mümkün
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.