Şimdi Ara

silinsin (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
642
Cevap
35
Favori
21.560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
113 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MirovaTR

İnsanlar bana çok boş geliyor ne yapayım gidip fosfoslu giyip elime tesbih mi alayım ? yoksa saçma saçma resimler çekip facebooka atıp beğeni peşinde mi koşayım ?
    evimde oyunumu oynar, kitabımı okur, araştırmamı yapar, ibadetimi yapar yatarım en temizi.

He hiç normal insan yok yani şu türkiyede fosforlu tesbihli adam dışında?

Bitmişsiniz siz az dışarı çıkın gidin birkaç arkadaş bulun kendinize bir sevgiliniz olsun ot gibi geli ot gibi de gideceksiniz haberiniz yok

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lenitolepe

Bence bilinçaltına vaktin ve naktin değeri işlenmiş ve sen bunları heves etmeyerek gösteriyorsun farkında olmadan.

Benim de şu an buluşabilecek arkadaşlarım, yazlığa gidebilecek imkanım, çıkabilecek kızlar filan var. Ama içimden gelmiyor hiçbiri. herhangi bir problemim yok. Ortalam üstü tip, konuşmaktan çekinmeyen, utangaç olmayan bir yapıdayım. Şu anlık para da var. Ama dediğin gibi araştırma, kitap okuma, ara da bir oyun oynama filan daha işime geliyor.

Zamanında çok vakit kaybettim, yok kızlardı, yok doslardı, eğlence, barlar, spor, bilmem ne. Sonra elde var sıfır. Ama Araştırma yapınca, kitap okuyunca, arada sırada eğlence amaçlı ufak aktiviteler yapınca zamanı daha verimli kullandığımı varsayıyorum. Hele lise zamanında yaptıkların, ancak lise zamanında kalıyor. Geleceğe bir katkı sağlamıyor. Şimdiki zaman eğlenceleri ancak vakit öldürüyor. Bir de sosyal problemler doğuruyor. Hiç gerek yok. Bak kitaba, hiçbir sorun çıkartıyor mu sana? Ya da bilgiler. Arada sırada eğlenmekte en doğal hakkımız değil mi?

Bu asosyallik değil bence. Asosyallik bir rahatsızlık gibidir. Öyle bir sorunumuz yok. Bu kişisel tercih. İstesek barlar, kafeler, kızlar filan takılabiliriz değil mi? Bir engel yok. Bunun rahatlığı ve güveni var üzerimizde. Belki o yüzden bulaşmıyoruz hiç. En iyisi araştırmalar, bilgiler filandır. Gerisi gelip geçici şeyler.

Dışarı çıkıp kendini göstermedikten sonra ne kadar akıllı ve bilgili olduğunun ne önemi var?

Yazık.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Sorma! aynı durum bendede var bilmiyorum öyle 7/24 foto çekinip gezmek falan saçma geliyor, okul bitti biyerde kazanamadım biraz gelecek kaygım var. Durumum iyi değil. Evde oturup pc ile uğraşmak yada ne bileyim evde oturmak daha iyi geliyor. 1 sokak aşağıda a101 var arada oraya gider alış veriş yaparım. dışarda gezmeyi sevmem kafelerde pastanelerde oturmayı sevmem. Param yok ondan olabilir ama ev bana huzur veriyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kaderdas cok herkes ayni dertten muzdarip. Cozum bulunamadi hala

• sigara alkole basla gece arkadas ortamin degisir eglenmeyi bilen kisiler gelir eglenmelik kizlarla tanisirsin

spora basla tavsiyem basketbol bir suru terim video ezberle ogren önce kendin calis sabahlari sonra parkta oynayan gencler olur aksam 10dan gece 2 ye kadar onlarla tanis

tipin iyise facebook icin güzel fotograf cektir profil yap insanlarin ilgisini cek

• Okul kapandığından beri sadece iki defa dışarı çıktım ama insan içine karismadim yürüyüş yaptim. Galiba sosyal fobi de var bende annem dün beni psikologa goturecegini söyledi moralim daha da bozuldu en kötüsü de etrafimda benim gibi olan kimse yok ya daha lisedeyiz ama millet barlardan cikmiyor bana bunlar çok saçma geliyor şuan toplasan bir iki tane arkadasim vardır galiba kendim istiyorum insan içine karismamayi ¯\(ツ)/¯

• quote:

Orijinalden alıntı: MajoooR

sigara alkole basla gece arkadas ortamin degisir eglenmeyi bilen kisiler gelir eglenmelik kizlarla tanisirsin

spora basla tavsiyem basketbol bir suru terim video ezberle ogren önce kendin calis sabahlari sonra parkta oynayan gencler olur aksam 10dan gece 2 ye kadar onlarla tanis

tipin iyise facebook icin güzel fotograf cektir profil yap insanlarin ilgisini cek

Tavsiyelere bak

• Bende senin durumundayım aşağı yukarı ama ben buna hep olumlu yaklaşmaya çalışıyorum yani şöyle en azından boş zamanımı daha iyi şeylere harcıyorum,hava çok sıcak değip bu havada zaten dolaşılmaz diyorum,para sıkıntısı çekiyorum para olmadan zaten dolaşılmaz diyorum kendi kendime zaten dostum dediğim birkaç kişi var onlar bana yetiyor onlarlada akşam buluşup sokakta veya bizim orda halısaha var orda muhabbetimizi ediyoruz çok arkadaşın olacağına birkaç dostun olsun yeter diğeri zarar ziyan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Prestige

quote:

Orijinalden alıntı: calibrane

Hayat para olunca guzel galiba hocam

Hocam ironi mi yaptınız anlamadım ama paran varsa rahat olursun sadece ,mutluluğu parada aramamak lazım hepsi geçici heves vesselam

Para = mutluluk, bunun tersini iddaa eden adam kesinlikle kendini avutan adamdır, sen sevgilinle baş başa oturuyorsun cebinde 1krş. bile yok, açlıktan ölüyorsun, nefesin kokuyor. Kızla ne yapabileceksin söyle Mr. Prestige?

Paran var ise eğer kız ile istediğiniz her yere gider mutlu olursunuz, sinemaya gider mutlu olursunuz, yemek yer mutlu olursunuz ama parasız sadece boş boş oturur ve sıkılırsınız, kız seni 10 dakika içerisin de şutlar.

• quote:

Insanlarla rahat iletisime gecerim .kimseden cekinmem utanip kizarmam ama bu tip insanlari bulmakta zor. Yani ne biliyim derdimi de pek anlatamiyorum. Şoyle canim sikildignda cikip dertleşebilecegim saatlerce konusabilecegim bi dostum gibi birisi yok. Lise, Okul mahalle arkdaslari var da beraber oldgmda hemen evime bilgisayarima donmek istiyorum. Mesela bi mac yapariz mac biter kafeye falan gidelim derler ben donerim evime.
    Durumun kizla alakasi yok.kiz arkadas da yok. Sigara nargile alkol kullanmiyorum. Tip olarak da ortalama veya ortalamanin biraz ustu derim kendime.aslinda asil problem bana gore hayatimda yeteri kadar hareketlilik yok. Şu an tek başima bomboş yuruyorum. Onumuzdeki 1 ay hicbir program yok. Pc Telefon televizyon gidiyorum. Napayim ben. Biliyorum ki bu forumun cogusu benim gibi. Varsa bizden olmayan tavsiye beklerim.

Neden dertlerini anlatmak ve dilemek için bir insan istiyorsun?
    Allah müminlerin dostudur.
    Ona dua et. ÜMİTLİ BİR ŞEKİLDE!

• quote:

Orijinalden alıntı: Surfing with the Alien

quote:

quote:

Hocam ironi mi yaptınız anlamadım ama paran varsa rahat olursun sadece ,mutluluğu parada aramamak lazım hepsi geçici heves vesselam

Para = mutluluk, bunun tersini iddaa eden adam kesinlikle kendini avutan adamdır, sen sevgilinle baş başa oturuyorsun cebinde 1krş. bile yok, açlıktan ölüyorsun, nefesin kokuyor. Kızla ne yapabileceksin söyle Mr. Prestige?

Paran var ise eğer kız ile istediğiniz her yere gider mutlu olursunuz, sinemaya gider mutlu olursunuz, yemek yer mutlu olursunuz ama parasız sadece boş boş oturur ve sıkılırsınız, kız seni 10 dakika içerisin de şutlar.

Hocam benim dediğin de bu zaten. Gerekli ihtiyaçlarını ve eğlenceni karşılayacak kadar paran olmalı olmazsa zaten sıkıntı ama altın tuvalette mıçacak kadar en pahalı yemekleri yiyecek kadar zenn olmak insanı yoldan çıkarır

• Tüm arkadaşlarım genelde tatilde. Burada olanlarla samimi değilim. Lise 2ye geçtim iyi anlaşabildiğim biri kız diğeri erkek sadece 2 arkadaşım var. Diğerleriyle de muhabbet ediyorum fakat popi takıntısında oldukları için ve bende bu boş işleri sevmediğim için samimi gelmiyorlar bana. Ortaokulda çok sosyaldim. Sınıftan kantine inene kadar onlarca kişiyle konuşurdum liseye bi geçtim o zaman asosyal oldum. Tek yaptığım Fifa 14'ü başkalarıyla sesli konuşarak oynamak. Tek sosyal etkinliğim bu. Dizilerden The Big Bang Theory ve The Walking Dead izliyordum ikiside sezon finalinde izleyecek birşey yok. Sadece Ulan İstanbul'u izliyorum. Youtube'da KSI veya W2S video atsında gece sabahlarken zaman geçsin diye sabahları bir halt yapmıyorum. Ben basketbolu seviyorum etrafımdaki kişiler futboldan başka bir halt bilmiyor toplaşıp maç bile yapamıyoruz. Tip olarak bende senin gibiyim ortalama ama kız arkadaşım yok. Telefonumdaki mesajlar Turkcell ve annemin "gelirken birşey alayım mı" mesajları. Bu geçirdiğim bunalımın ergenlikle ilgisi olmadığını yalnızlıktan olduğunu düşünüyorum. Hayattan tek beklentim Fifa15'e ön sipariş vermek, gerisini siz düşünün. İyiki böyle bir konu açmışsın içimi döktüm rahatladım.

• Gercekten butun cevaplar ibretlik. Herkesin hakli oldugu noktalar var. Ama herseyin fazlasinin zarar oldugu da gercek.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafaoztekin07

Tüm arkadaşlarım genelde tatilde. Burada olanlarla samimi değilim. Lise 2ye geçtim iyi anlaşabildiğim biri kız diğeri erkek sadece 2 arkadaşım var. Diğerleriyle de muhabbet ediyorum fakat popi takıntısında oldukları için ve bende bu boş işleri sevmediğim için samimi gelmiyorlar bana. Ortaokulda çok sosyaldim. Sınıftan kantine inene kadar onlarca kişiyle konuşurdum liseye bi geçtim o zaman asosyal oldum. Tek yaptığım Fifa 14'ü başkalarıyla sesli konuşarak oynamak. Tek sosyal etkinliğim bu. Dizilerden The Big Bang Theory ve The Walking Dead izliyordum ikiside sezon finalinde izleyecek birşey yok. Sadece Ulan İstanbul'u izliyorum. Youtube'da KSI veya W2S video atsında gece sabahlarken zaman geçsin diye sabahları bir halt yapmıyorum. Ben basketbolu seviyorum etrafımdaki kişiler futboldan başka bir halt bilmiyor toplaşıp maç bile yapamıyoruz. Tip olarak bende senin gibiyim ortalama ama kız arkadaşım yok. Telefonumdaki mesajlar Turkcell ve annemin "gelirken birşey alayım mı" mesajları. Bu geçirdiğim bunalımın ergenlikle ilgisi olmadığını yalnızlıktan olduğunu düşünüyorum. Hayattan tek beklentim Fifa15'e ön sipariş vermek, gerisini siz düşünün. İyiki böyle bir konu açmışsın içimi döktüm rahatladım.

bende kötü durumdayım ama senin durumu okurken içim gitti. hele FIFA 15 ön sipariş falan .... Allah yardım etsin. Ama şimdi düşünüyorum da bazı dolu arkadaşlarım var. yani muhabbeti boş olmayan ciddi konuşabileceğin ve her konuda konuşabileceğin(din, karı kız, siyaset, futbol, pc). herhalde bunların sayısın fazla olması veya daha sık iletişime geçmem gerek. galiba hepimize bu türden fazlaca arkadaş lazım. Kız da artık karşımıza çıkarsa

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam benim dediğin de bu zaten. Gerekli ihtiyaçlarını ve eğlenceni karşılayacak kadar paran olmalı olmazsa zaten sıkıntı ama altın tuvalette mıçacak kadar en pahalı yemekleri yiyecek kadar zenn olmak insanı yoldan çıkarır

İnsanı yoldan çıkaran pahalı giysileri yemek veya içmek, almak, kıyafetlerin en üst düzey olması değildir. Önemli olan insan, insan eğer gözü yukarlar da ve ego sahibiyse, ne dersen de eyvallah der.

• Maalesef ben de senin gibiyim

Ama beni bir yerlere davet eden arkadaşlarım da yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakonazi -- 1 Ağustos 2014; 15:37:40 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mustafaoztekin07

Tüm arkadaşlarım genelde tatilde. Burada olanlarla samimi değilim. Lise 2ye geçtim iyi anlaşabildiğim biri kız diğeri erkek sadece 2 arkadaşım var. Diğerleriyle de muhabbet ediyorum fakat popi takıntısında oldukları için ve bende bu boş işleri sevmediğim için samimi gelmiyorlar bana. Ortaokulda çok sosyaldim. Sınıftan kantine inene kadar onlarca kişiyle konuşurdum liseye bi geçtim o zaman asosyal oldum. Tek yaptığım Fifa 14'ü başkalarıyla sesli konuşarak oynamak. Tek sosyal etkinliğim bu. Dizilerden The Big Bang Theory ve The Walking Dead izliyordum ikiside sezon finalinde izleyecek birşey yok. Sadece Ulan İstanbul'u izliyorum. Youtube'da KSI veya W2S video atsında gece sabahlarken zaman geçsin diye sabahları bir halt yapmıyorum. Ben basketbolu seviyorum etrafımdaki kişiler futboldan başka bir halt bilmiyor toplaşıp maç bile yapamıyoruz. Tip olarak bende senin gibiyim ortalama ama kız arkadaşım yok. Telefonumdaki mesajlar Turkcell ve annemin "gelirken birşey alayım mı" mesajları. Bu geçirdiğim bunalımın ergenlikle ilgisi olmadığını yalnızlıktan olduğunu düşünüyorum. Hayattan tek beklentim Fifa15'e ön sipariş vermek, gerisini siz düşünün. İyiki böyle bir konu açmışsın içimi döktüm rahatladım.

bende kötü durumdayım ama senin durumu okurken içim gitti. hele FIFA 15 ön sipariş falan .... Allah yardım etsin. Ama şimdi düşünüyorum da bazı dolu arkadaşlarım var. yani muhabbeti boş olmayan ciddi konuşabileceğin ve her konuda konuşabileceğin(din, karı kız, siyaset, futbol, pc). herhalde bunların sayısın fazla olması veya daha sık iletişime geçmem gerek. galiba hepimize bu türden fazlaca arkadaş lazım. Kız da artık karşımıza çıkarsa

Meksikalı arkadaşım var ama çocuk Katolik Hristiyan. Ayrıca rahat konuşamıyorum. Sonuçta İngilizce de bir yere kadar Türkçe'nin yerini tutmuyor. Bir tane daha arkadaşım var çocuk AKPliydi önceden şimdi çocuk gay filan oldu HDP partisini savunuyor. Facebooktan konuştum kişilerin benimle görüşü çok farklı yani. Kız istesek aslında heryerde var fakat benim yaşıtım olan kızlar beğenilere, retweetlere göre seçiyor. O yüzden onlarıda samimi görmüyorum. Ya yurtdışından iriyle sevgili olacağım ya da yalnızlıktan çürüyerek öleceğim bu gidişle. Neyse konu senin dertlerini çözmekti benim dertlerimle uğraşmayalım :D Umarım hoşnut kalacağın arkadaş çevresine ve güzel bir kız arkadaşa sahip olursun :)

• calibrane kullanıcısına yanıt
    madem varolan arkadaşlardan memnun değilsin yeni arkadaşlar edinmeye çalış sen de.
    dil kursu,sürücü kursu,gitar kursu filan bunun gibi şeylere yazıl sporla ilgileniyorsan sporunu yap spor salonu olur halısaha maçı olur zaten sosyalsen
    bu gibi yerlerde kolaylıkla arkadaş edinirsin bunlardan kafa dengi çıkar elbet
  • quote:

quote:

quote:

Kardeş kusura bakma ama ; mutluluk=para diyen adam hayatı boyunca parayı elde edememiş olan insandır. Para sadece bir araç !evet para olmadığı zaman insan mutsuz olur ama sadece paranın olması insanı mutlu edemez.

• http://forum.donanimhaber.com/m_87051820/f_//tm.htm#87051820

Para ile bir derdim yok kardeşim ama ben böyle düşünüyorum, ama anlattıklarıma hak vermemen elde değil, para benim etrafımda. Para araç olabilir fakat kazandırdığı çok şey var.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.