Şimdi Ara

silinen video ve fotoğraflar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    bende Canon A95 fotoğraf makinası var.2 ay önce yanlışlıkla çektiğim fotoğrafları pc ye aktarırıken dalgınlıktan "delete" komutuna okey verince ne camera da nede pc de fotoğraf kayıtlarını bulamadım.Bilahere forum sayfalarından üzerine kayıt yapılmayan fotoğrafların kurtarılabileceğini öğrenince uygun program aradım nette.lakin bulduğum programlar demo olunca crack lerini de bulamayınca maalesef pek bir işe yaramadı.Sonunda izmirde bir fotoğrafçı bana yardım edebileceğini ücretsiz olarak % 80 oranında kurtarabileciğini söyleyince ona götürdüm.Hafıza kartına yeniden geri yükledi.
    Sorun da bundan sonra başladı..Hafıza kartında fotoğrafları görüyordum ama pc ye akatrınca çoğu bozuldu.küçük resim olarak düzgün gösterirken büyük boy açıldığında bozuk gösteriyordu.
    Sonra da az bilgili olduğunu sonradan öğrendiğim bir fotoğrafçı arkadaşa kartı hafızaya çekmesi için götürdüm.
    O da videoları bile resim olarak kaydetmiş.
    Şimdi sorum şu..
    Bazı resimler büyük oalrak izleneceği zaman yarısı görükmüyor veya içiçe gözüküyor.
    Video uzantılı dosyalar resim olarak görülüyor.
    Birlikte aç gibi seçenekleri denedim ama.beceremedim.
    BANA ACİL YARDIM EDİNİZ..

• hocam sorun şu hafıza kartından verileri kurtardıktan sonra daha veri yazdın mı yanı kullandın mı.

Zaten HDD ve hafıza kartlarında cluster yapısına dokunmadıktan sonra sadece veriler silnir ama hala üzerinde vardır veriler.

Yani makine bize buraya veri yazabilirsin der bildiğim kadarı ile istersen 50 kere format at yada git HDD yi kır falan adamlar dosya başı 500 USD gibi bir fiyatla geri getirebiliyorlar.

Dediğim gibi senin verilerin hasar görmüş olmalı umarım yeterince aydınlatıcı olmuştur
  • ben karttan değil ama pc den kurtardıgım bazı resımlerde görüntülerin yarım cıkması felan oldu.
    eger karta tekrar veri yuklemedıysen bılgılerı kurtarmayı tekrar dene bence
  • bilgiyi paylaşan teşekkürler...
  • gerçekten faydalı oldu..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.