Şimdi Ara

Silinen IMEI numarası geri yükleme sonrası gelen mesaj

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
4.798
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bende Çinden gelen bir telefon vardı (Vibe X2); telefona güncelleme yaptım 4,4'ten 5,1'e. Ama sonra Kingo Root diye bir programla rootlamaya çalışınca yarıda kaldı. Ne rootlandı ne de yapılan işlemi tersine çevirebildim. Sonra fabrika ROMuna geri döndüreyim dedim. İçine ROM atarken dandik USB kablosu temassızlık yaptı. Temizinden bootloopu yedim. Güç bela içindeki herşeyi formatlayıp stok ROM'u yükleyebildim. Ama öyle yapınca içindeki IMEI numarası silindi. Neyse içindeki IMEI numarasını da güç bela programla geri yükledim.

Lakin sorun şu; telefona mesaj geldi. Telefonunuzu ya kaydettirin ya da aldığınız yere başvurun diye, yoksa 120 günde telefon kapanacakmış. Açıkçası baştan da telefonun içinde eski telefon IMEI'si vardı. Benim sorum da şöyle; ben başka eski bir telefon IMEI'sini alsam, koysam bunun içine, o IMEI de kayıtsız diyip onu da kapatırlar mı? Bir de eski telefon IMEI'si nasıl atılır?

• Telefonunda kendi imeisi var şu an. Yani türkiyeye kayıtli değil. Bu yüzden böyle mesaj geldi.

Eski bir telefonunuzun imeisini atarsanız sorun çözülür.

Fakat ben nasıl atıldığını bilmiyorum. Internetten ufak bir araştırma yaparak bulabilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beter ali doğru söylemiş. Eski telefon imeisi atilarak sorun çözülür. Imeisini aldiginiz telefona sim karti takmamak şartıyla. Yoksa tekrar size süre verirler. Imei numarasi kopyalanmistir gibisinden. Bu işi bilgisayarda programla zor halledersiniz. Box cihazi ile yapiyorlar bu işlemi. Telefoncu bulup ordan yaptirmaniz gerekir.
    Bu işlemi her telefoncu yapmaz çünkü yasal değildir.
    Biraz gezmeniz gerekebilir. Ayrıca 25 liranin üstünde ücret ödemeyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Beter Ali

Telefonunda kendi imeisi var şu an. Yani türkiyeye kayıtli değil. Bu yüzden böyle mesaj geldi.

Fakat ben nasıl atıldığını bilmiyorum. Internetten ufak bir araştırma yaparak bulabilirsiniz.

Teşekkürler. Telefonun kendi IMEI'si 86'yla başlıyor. Türkiye'dekiler 35 ile başlamakta bildiğim kadarıyla. Aslında mesaj da simkartı başka telefona takınca geldi, o zamana kadar (bir yıl) sorunsuz kullanmıştım. Eski telefon imeisi atınca sorun çıkmaz herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lycantrophic -- 9 Eylül 2016; 14:33:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertttk

Beter ali doğru söylemiş. Eski telefon imeisi atilarak sorun çözülür. Imeisini aldiginiz telefona sim karti takmamak şartıyla. Yoksa tekrar size süre verirler. Imei numarasi kopyalanmistir gibisinden. Bu işi bilgisayarda programla zor halledersiniz. Box cihazi ile yapiyorlar bu işlemi. Telefoncu bulup ordan yaptirmaniz gerekir.
    Bu işlemi her telefoncu yapmaz çünkü yasal değildir.
    Biraz gezmeniz gerekebilir. Ayrıca 25 liranin üstünde ücret ödemeyin.

Daha önce imei silinince imei attım imei yedekleme programıyla. Tek derdim eski telefonun imeisini iptal etmesinler de bir şekilde atarım yine benzer biçimde. Telefoncuya gerek kalmaz muhtemelen.
  • Eski telefon imeisine bişi olmaz merak etmeyin umarim çözersiniz sorunu. Daha önce galaxy s3 te buna benzer sorunlar yaşadım bende.

• quote:

Orijinalden alıntı: lycantrophic

quote:

Telefonunda kendi imeisi var şu an. Yani türkiyeye kayıtli değil. Bu yüzden böyle mesaj geldi.

Teşekkürler. Telefonun kendi IMEI'si 86'yla başlıyor. Türkiye'dekiler 35 ile başlamakta bildiğim kadarıyla. Aslında mesaj da simkartı başka telefona takınca geldi, o zamana kadar (bir yıl) sorunsuz kullanmıştım. Eski telefon imeisi atınca sorun çıkmaz herhalde.

Tahminimce eski imei atınca bile bir 120 gün sonra gene de bu telefonun kendi imeisi kilitlenecek.

Siz böyle kullanmaya devam edin daha sonra imei attırın bence. 120 gün sonra kilitlenince imei attırırsınız. O hak boşa gitmesin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lycantrophic

quote:

Tahminimce eski imei atınca bile bir 120 gün sonra gene de bu telefonun kendi imeisi kilitlenecek.

Siz böyle kullanmaya devam edin daha sonra imei attırın bence. 120 gün sonra kilitlenince imei attırırsınız. O hak boşa gitmesin.

Dediginiz mantikli. Tamam oyle yapayim acelesi yok.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.