Şimdi Ara

Silinebilir. Mükerrer konu. (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
224
Cevap
4
Favori
10.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba,
    Arkadaşımda da ECA Confeo Plus var fakat iki kere Y87RF2008 kurulumuna gelen firma bir türlü bağlayamamış ilki için arızalı diye geri göndertmiş, yeni gelen termostatı da tanıtamayınca kombi uyumsuz demiş. Yarın kısmetse ben kurmaya çalışacağım. Mümkünse termostatınız X7A veya X1A hangi porta bağlı olduğunu söyleyebilir misiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Merhaba,
    Arkadaşımda da ECA Confeo Plus var fakat iki kere Y87RF2008 kurulumuna gelen firma bir türlü bağlayamamış ilki için arızalı diye geri göndertmiş, yeni gelen termostatı da tanıtamayınca kombi uyumsuz demiş. Yarın kısmetse ben kurmaya çalışacağım. Mümkünse termostatınız X7A veya X1A hangi porta bağlı olduğunu söyleyebilir misiniz.

33 no lu opentherm soketine,
    Yanında soketi olmayan 34 no lu dış hava sensörü pinleri var..

Neye göre arızalı ya da uyumsuz demiş acaba..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • terminator kullanıcısına yanıt
    X7A oluyor teşekkürler.

Neye göre dediğini bilmiyorum, yarın bende kuramasam aç-kapa modeli ile değiştirir artık.
  • İyi günler öncelikle herkese mutlu huzurlu ağız tadıyla yaşayacakları bir yıl dilerim.bu yılbaşı tatilinde 3-4 gündür modülasyonlu termostatımı gözlemleme fırsatım oldu.Öncelikle şu anki evime yeni taşındım ve ilk defa doğal gazlı bir evde oturduğumu belirteyim.oda sıcaklığını kaç dereceye ayarlarsam ne eksik ne fazla oda o sıcaklıkta kalıyor. sanırım benim problemim ev ile ilgili.dün akşam 19 olan oda sıcaklığını 22 dereceye ayarladığım da bu ısıya ulaşma neredeyse 2 saat sürdü ve kazan suyu sıcaklığı neredeyse 75- 80 dereceye kadar çıktı ve 3,5 metreküp gaz harcadı.,evin özelliklerini aşağıya belirteyim ona göre bilgi sahibi olan arkadaşlar tavsiyede bulunursa sevinirim.

-Bina 3 yıllık olmasına rağmen benim oturduğum dairede ilk ben yaşıyorum.
    -Bina mantolamalı ve duvarlar ytong.
    -Ev brüt 165 metre kare olmasına rağmen sadece 6,5 metre petek ve 80 cm havlupan var.(büyük bir soru işareti)
    -Tüm peteklere termostatik vana taktırdım ve kombim yoğuşmalı Viessmann Vitodens 100 .
    -Yatak odası(güneş görüyor) yaklaşık 21 metrekare olmasına rağmen sadece 1 metre uzunluğunda 60 lık petek var.(sanırım en büyük problem bu)
    -Oturma odası 16 metrekare ve 1 metre uzunluğunda 60 lık petek var.Bu oda yatak odasından 2 derece daha soğuk oluyor.
    -Salon 28 metrekare ve 2 adet 1,2 metre uzunluğunda 60 lık petek var.bu oda boş olduğu için onu daha gözlemleyemedim.

Bu bilgilere göre sizce ne yapmam gerekir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zukerman -- 3 Ocak 2016; 18:07:41 >

• zukerman Z kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Peteklerin uzunluğunu kesinlikle yaklaşık iki katına çıkmalı.
  • honeywell rf2008 modulasyonlu oda termostatını vitodents50 ye bağlamak istiyorum ürünü daha almadım ama almak istiyorum fakat aydında servisi olmaduığı için baglantıyı kendim yapmalıyım o yuzden bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bana bilgi verirlerse sevinirim. çunku bir sürü kablo gibi bir şeyler gerek ve ben pek anlamıyorum bu işten kendim yapamam bağlantılarını
    benim anlayabileceğim ya da yaptırabileceğim bir şekilde anlatırsanız sevinirim
    ayrıca evim yerden ısıtma ve aydında yaşıyorum.

öncelikle honeywell den bir kişi ile görüştüm bana uyumlu olduğunu ve çalışacağını fakat bağlantı için yetkili servisle görüşün aydında çözüm ortağı olmadığının söylediler.

viessman servisini aradım onlarda bağlantı yapabileceklerini ama bağlantıyı opentherm girişine değil dışarıya yapacaklarını söylediler bende kablo olması gerektiğinden bahsettim
    tekrar honeywelli aradığımda bu sefer mantıklı bir cevap geldi ve servise şunu söylemem gerektiğini söylediler.

viessman modülasyonlu bir oda termostaı alsam onu nereye bağlıyorlarsa bunu da oraya bağlamaları gerektiğini söyleyin oraya bağlasınlar dedi :)

bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim
    Ayrıca kombinin fotoğraflarını yüklemeye çalışıyorum ama olmuyor

• Resimdeki işaretli yere bağlanacak, fakat açıklamada opentherm uyumlu mu değil mi yazmıyor.

• SAVIAR kullanıcısına yanıt
    nereden bulacam hocam biz bir sitede 2-3 kişi birden almayı düşünüyoruz ama kurabilir miyiz bilmiyoruz anlayabileceğimiz bir şekilde yazarsanız sevinirim
    üü
  • Zebza kullanıcısına yanıt
    hasanemmii kullanıcısına yanıt
    dün gece kullanma kılavuzunu incelerken bunu görmüştüm o yuzden baglantı kolay gibi geldi ama opentherm ile nasıl yapılacak onu anlamadım :(
    ayrıca o bahsedilen kabloyu nasıl temin edecez nereye koyacaz x7 gibi bir soketten bahsediyorlar daha önceden gördüm zukerman arakdaş yapmış sanırım modülasyonluyu
    aydında honeywell servisi olsa sorun değil ama işte yok malesef
    bu arada kombinin resimlerini atıyorum
    kombinin alt kısmında çektim
    vitodents 50 resim 2
    :(vitodents 50(http://i.hizliresim.com/vn8GBv.jpg)](http://hizliresim.com/vn8GBv)]vitodents 50

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kombici_Olduk -- 3 Ocak 2016; 23:23:41 >

• zukerman Z kullanıcısına yanıt
    Benzer durum bende de 2 defa oldu kazan ısısı 75'e kadar çıkmıştı benim gözlemim aşağıdaki sebepten oluyor.

İstenilen sıcaklığı mevcut sıcaklıktan 1 veya daha fazla derece artırdığınızda önce düşük sıcaklıkta en az 1 saat çalışıyor kombi.

Oda ısısı ( sanırım sizde petek boyundan kaynaklı) istenilen hızda yükselmediğinde termostat bu yetersizliği algılayıp odayı ısıtmak için kazan derecesini normalden fazla yükseltiyor.

Bu durumu engellemek için ya dereceyi çok düşürmeyeceksiniz yada dereceyi yükseltirken 0,5 derece basamaklarla bir saat aralıklarla yükselteceksiniz, programlamadan rahatça yapabilirsiniz.

Benim evde de petek boyları kısa olduğundan bu şekilde yapınca hava çok soğuk olduğunda bile kazan ısısı 55 dereceyi geçmeden 21'den 22.5'e çıkıyor. Bu şekilde alev boyu da hep minimumda kalıyor.

Isıyı yakaladığında sabit tutma konusunda tartışmasız mükemmel çalışıyor bende de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murattiss -- 3 Ocak 2016; 23:47:04 >

• Oda sıcaklığı yatak odasında kombi çalışmaz iken 19 derece oturma odası ise 16,5 buçuk derece oluyor.
    Dün gece yatak odasını 22 derece de tutmak için 3 saatte 1,4 metreküp gaz harcadı daha sonra 22,5 a yükselttim bu derecede tutmak için de 1 saatte 1 metreküp harcadı.gözüm korktu haliyle.Bu sırada salon hariç tüm petekler açıktı.Evimin özelliklerni ve resmini aşağıda paylaşıyorum.
    Bir de honeywell uygulaması ile honeywell oda termostatı arasında derece fark sizde de oluyor mu?uygulama 19,5 iken termostat 19 derece gösteriyor.

-Bina 3 yıllık olmasına rağmen benim oturduğum dairede ilk ben yaşıyorum.
    -Bina mantolamalı ve duvarlar ytong.mobil sistem kalorifer tesisatı.
    -Ev brüt 165 metre kare olmasına rağmen sadece 6,5 metre petek ve 100 cm havlupan var.(büyük bir soru işareti)
    -Tüm peteklere termostatik vana var.
    Mutfak balkonu cam balkon ile kaplı.
    Viessmann Vitodens 100 WB1C - Honeywell Y87RF2008 Modülasyonlu akıllı termostat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zukerman -- 4 Ocak 2016; 2:31:14 >

• Bir sorum olacak arkadaşlar bu modulasyonlu termostattta haftalık program yaptık diyelim evde internet kesildi bir sorun oldu haftalık programı uygulamaya devam ediyor mu kombi yoksa en son ayarda mi kalıyor ?

• Devam eder

• marcelor kullanıcısına yanıt
    programlama işlemi sadece akıllı telefondan mı oluyor yoksa uygulamayı indirmeden de kendi üzerinden haftalık program yapabiliyor muyuz ?
  • maalesef bunu bilmiyorum. manuel el ile sıcaklık ayarı var ama program ayarı varmı emin değilim. kullanan arkadaşlar cevap verecektir.
  • marcelor kullanıcısına yanıt
    viessman genel merkezini aradım hiçbir şekilde başka oda termostatının çalıştırmayacağını
    her open therm ürünün farklı frekanslarının olduğunu kartı yakabileceğini söyledi kafamı karıştırdı şimdi :(
  • Merhaba,

Uygulamayı kullanmadan sadece cihaz üzerinden zaman programı yapılamıyor. Zaten cihaz üzerinde herhangi bir düğme vs de yok.
  • Hima H kullanıcısına yanıt
    tek sorunum open therm bağlantısı için gerekli kabloyu bulmak kaldı o kabloyu temin edersem alabilecem ama kablo olmazsa bağlantı yapamıyorum
  • Viessman'dan zorla da olsa o klemensi bulabilen bir kullanıcı vardı forumda. İki konudan birinde görmüşsünüzdür muhtemelen. O yolu izlemeyi denemenizi öneririm.

Saygılar,
  • Hima H kullanıcısına yanıt
    uğraşıyorum ama sonuça ulaşabilecek myim bakalım
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.