Şimdi Ara

silinebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.312
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şans Kapıyı Kırınca -- 8 Mart 2009; 8:46:53 >

• Yoklama kaçağısın sadece hocam. Stres yapma. Öğrenim belgeni al okuldan (Fotoğraflı olsun) git yoklamanı yaptır bu belgeyi ibraz et tecil ederler. Benim de başıma geldi, okul tecil için belge gönderiyor diye biliyordum ama gönderilmemiş. Velhasıl korkacak bir şey yok.
  • Şans Bu sefer Kapını Kırdı sanırım veya teğet geçti onu bilmiyorum daha 4-5 senem var askerliğe
  • bişi olmaz şu an askere çok adam almak istemiyorlar fazlalık var gitmek isteyenleri bahane uydurup geri yolluyorlar
    okulada jandarmaya yakalanmadan gidip gel diplomayı al öle askerlik çıkarttır almadan çıkarsa yuksek okul muamelesi gormessin.
    evde fln kapı çalınırsa polis gellirse sıkıntı olmaz polise öğrenciyim de goturmezler bırakırlar ama genede polise jandarmaya denk gelme
    kimlik kontrolunde yakalanırsan direk kışlaya
    hatta dersinde yokmuş eve kapan otur kimse zorla seni evden alamaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turkscan -- 6 Mart 2009; 17:33:17 >
  • Bu kadar korkmana gerek yok. Dışarda pda lı polislere denk gelmezsen bişey olmaz. Her ihtimale karşı öğrenci belgeni yanında bulundur. Okulun bitene kadar pda lı polislere denk gelmemeye çalış.
  • Gelipte nede güzel kapıdan alırlar adamı.AS-IZ
    Devlette ülkede adam gibi basit bir sistem oturtulmamış ki.
  • Kardeşim okuyorsan neden korkuyorsunki okuma önceliği var her zaman. Banada geldi yazın yoklama kağıdı bende iptal ettirmedim ama senin yazıdan gelmedi
  • Korkma okulunu bitirdikten sonra şubeye git diyebilirm sana bu durumda, fazla dert etme 7-8 yıllık yoklama kaçakları biliyorum.
  • Ya dostum stres yapma.Bende bilmeden yoklama kaçığıydım.Polisin teki geldi eve, dedi böyle böyle, en kısa zamanda askerlik şubesine gidip yoklamanı yaptır dedi.Bende gidip yaptırdım, 6 ayda ertelettirmiştim.Bitireli 5 sene oldu.Okuyorsan halen seve seve tecil etcekler.
  • şimdi gitmek için başvursan bile kasımda zor gidersin baya bi başvuran var
  • PM sisteminde sorun var sanırım bana attığının cevabı evet hocam. Yalnız dediğim işlemleri yaparsan problem çıkacağını zannetmiyorm. Telefonla ara tekrar bir sor sen.
  • engeç zaten 3-4 ay sonra alırlar merak etme istersen 1 seneye kadar uzatırsın konuş komutanla ona göre dilekçe ver okulunu engellemez. askerde ikende okuyabilirsin derslere gitme mecburiyetin yoksa tabi 15 ay yaparsın bu arada şimdi dilekçe vermek mecburi ise yine 15 ay olarak gidecen diplomayı alınca 6 aya düşer.

Bu arada kendi şubenin celp dönemine bak kaç ay sonra askere gidecen görürsün 1 seneyi bile geçebilir.

şehir ve ilçeni söylersen bakarım ben. nüfusunda yazan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi upgradetr -- 6 Mart 2009; 19:29:51 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.