Şimdi Ara

SİGORTACIDAN HER TÜRLÜ YARDIM SİZE...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
1
Favori
7.805
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar Sigortacılık Mezunuyum Sigorta acentesi işletiyorum bu konuda her türlü bilgiyi paylaşabilirim herkese hasarsız günler dilerim.

• yer nerde hocam seneye size yapdıralım kaskoları
  • Ozaman kısaca anlat bakalım mezun kardeş :)

Yurt dışınndan yabancı plakalı araç getirirken prosedür nasıl işliyor

Benim hem türk hemde bulgaristan vatandaşlığım var

Ayrıca resmi olarak avusturya viyanada üniversite öğrencisiyim

Bu konuda bana yardımcı ol

Çünkü kaç kere bunu denediysek sorduysak net yanıt alamadık

Aklınıza gelebilecek herkese sordum

Bu işi kapıkuledekiler dahil net bilmiyor

En son bir arkadaşım bulgaristanda 530d aldı

Durumu ben gibi yani hem tr hemde bg vatandaşı

Aracı aldı türkiyeye normal ilk girişini yaptı

Sonra 2 ay sonra bulgaristana gitti aracı ile

Dönüşünde türk kısmındaki aklı olmayan görevliler bu araç ile giremezsin dediler

Yasal olan 6 ay süre dahil dolmadı dedi

Beni bağlamaz giremezsin kanun bu diyerek sorun yarattı vede mühürü vurmadılar

Sırf şerefsizlikten yaptılar bunu biliyoruz

Özellikle lüks araç getirenlere çok dikkat ediyorlar vede kıskançlık durumundan ötürü giremiyorsun

Ama bir astra bir golf ile yasa 6 aylık yasal süreyi doldurabiliyorsun

Herneyse bizimkisi 530u ile kapıkuleden geri dönerek diğer sınır kapısına gidiyor

Oradan problemsiz geçiş yapıyor

Çünkü daha araç türkiyeye gireli sadece 2küsür ay olmuş

Bu işin resmiyetini bize açıklarsanız pek mutlu olacağım

• Anladığım kadarıyla bunun gümrükle alakası var sigortayla değil. Bu konuda neden bilgi sahibi olmam gerektiğini düşündüğünüzüde anlayamadım
  • quote:

Orjinalden alıntı: desiya

Ozaman kısaca anlat bakalım mezun kardeş :)

...

http://www.gumruk.gov.tr/BilgiEdinme/bilgiedinme.aspx

Buraya sorunuzla ilgili bilgi edinme dilekçesi göndermeyi deneyebilirsiniz.

• gümrük müşavirlik firmalarına sorabilirsiniz bu konuyu...
    quote:

Orjinalden alıntı: desiya

Ozaman kısaca anlat bakalım mezun kardeş :)

Bu işi kapıkuledekiler dahil net bilmiyor

En son bir arkadaşım bulgaristanda 530d aldı

Durumu ben gibi yani hem tr hemde bg vatandaşı

Aracı aldı türkiyeye normal ilk girişini yaptı

Sonra 2 ay sonra bulgaristana gitti aracı ile

Dönüşünde türk kısmındaki aklı olmayan görevliler bu araç ile giremezsin dediler

Yasal olan 6 ay süre dahil dolmadı dedi

Beni bağlamaz giremezsin kanun bu diyerek sorun yarattı vede mühürü vurmadılar

Sırf şerefsizlikten yaptılar bunu biliyoruz

Özellikle lüks araç getirenlere çok dikkat ediyorlar vede kıskançlık durumundan ötürü giremiyorsun

Ama bir astra bir golf ile yasa 6 aylık yasal süreyi doldurabiliyorsun

Herneyse bizimkisi 530u ile kapıkuleden geri dönerek diğer sınır kapısına gidiyor

Oradan problemsiz geçiş yapıyor

Çünkü daha araç türkiyeye gireli sadece 2küsür ay olmuş

Bu işin resmiyetini bize açıklarsanız pek mutlu olacağım

• quote:

Orjinalden alıntı: thezjan

Anladığım kadarıyla bunun gümrükle alakası var sigortayla değil. Bu konuda neden bilgi sahibi olmam gerektiğini düşündüğünüzüde anlayamadım

Benimde aklıma ilk gelen gümrük ile ilgili olduğu idi
    Fakat aynı şeyi oradaki görevlilere söylediğimde
    Arkadaşıma olayın türkiye girişinde yapılan sigorta ile ilgili olduğu söylenmiş
    Geçerliği bitmişmiş sözde
    Sizde bizle alakalı değildir diyorsunuz
    Ne diyebilirimki daha fazla
    Bu ülkede anca bu sistem işte , tuttur tutturabilirsen :)
  • sizce mantıklı mı bu konuda sadece sigorta yüzünden bu kadar problem yaşamanız ? yaptırın o zaman TR de geçerli trafik sigortası alsınlar bu kadar basitse
  • quote:

sizce mantıklı mı bu konuda sadece sigorta yüzünden bu kadar problem yaşamanız ? yaptırın o zaman TR de geçerli trafik sigortası alsınlar bu kadar basitse

Ben sigortadandır demedim
    Arkadaşıma söylenen budur dedim

Ki olayın sigorta veya gümrük ile alakalı olmadığını biliyorum

Olay tamamen kıskançlık vede o adamların tamamen sorunlu birey olmalarıdır

Gerisi hikaye

Neyse kapansın benim konu burda
  • Ben iki sene önce axa oyaktan yaptırmıştım kaskomu. ufak bi hasar oldu ve kasko delindi. ertesi sene anadoludan yaptırdım. bunun sebebi ise %5 hasara kadar hasarsızlık indiriminin devam edeceği idi. busene kaskoyu yeniletmem gerekli. axadan aradılar. axada yukarda bahsettiğim %5 duumu yok bunu biliyorum. arayan sigortacı öyle bişeyin olmadığından filan bahsetti. yani %5 in yanıltmaca olduğundan filan. Bu işin doğrusu nedir beni bilgilendirirmisniz?
  • Sigortacı kardeş merhaba;

Kimisi alkollüyken kasko ödedi, kimisi ödemedi , kimisi 0,5 promil altındaysa kasko öder , kimisi 0,1 promil olsa bile kasko ödemez diyor,

Forumda sigortada çalışan arkadaşlarda var,

Bizde elimizden geldiğince bu sorunun cevabını alalım,

Ben kocallianz'a mail attım, aynen 0,5 altı üstü promil durumlarında ödeme yapıp yapmadıklarını sordum, ana kaza dosyası ve alkol oranı birlikte ele alınarak gerekli inceleme yapılıp ödenip ödenmediğine karar verilir dendi, yani ödenmeme gibi birşey söylemediler, ancak sanırım kaza şekline bakıyorlar,tam açıklarmısınız diye tekrar mail attım ancak yine aynı cevap geldi, yani yine belirsizlik var gibi
  • quote:

Orjinalden alıntı: _ahmet_

Sigortacı kardeş merhaba;

Kimisi alkollüyken kasko ödedi, kimisi ödemedi , kimisi 0,5 promil altındaysa kasko öder , kimisi 0,1 promil olsa bile kasko ödemez diyor,

Forumda sigortada çalışan arkadaşlarda var,

Bizde elimizden geldiğince bu sorunun cevabını alalım,

Ben kocallianz'a mail attım, aynen 0,5 altı üstü promil durumlarında ödeme yapıp yapmadıklarını sordum, ana kaza dosyası ve alkol oranı birlikte ele alınarak gerekli inceleme yapılıp ödenip ödenmediğine karar verilir dendi, yani ödenmeme gibi birşey söylemediler, ancak sanırım kaza şekline bakıyorlar,tam açıklarmısınız diye tekrar mail attım ancak yine aynı cevap geldi, yani yine belirsizlik var gibi

Genellikle Sigorta şirketlerinin hasarsızlığı bozmalarındaki mantık şu şekilde oluyor. Teknik olarak Kar ettirmeyen müşteri : yani örneğin 1000 ytl lik bi kasko yaptırdınız ve bu rakama yakın bir hasar ödemesi aldı iseniz tabi sigorta şirketide kusurlu karşı taraf oldugu zaman bu ucretı rücu edip sizin karıştıgınız kazada kusurlu taraftan tahsil eder bunun dışındakilerde size yaptıgı odemeyi cebinden yapmıs olur ve zarar eder bunu engellemek amacıyla bu oranı değiştirir. Bir çok şirket Küçük hasarlarda tampon cam far vs. bunlarda zaten bozmaz hasarsızlığı ama dediğim gibi rücu olmaksızın ödediğiniz rakamlara yaklaşan hasarlarda bozulur

• Ahmet arkadas merhaba bu senın cevabın değildi yanlıs alıntı yaptım kusura bakmayın şimdi sizin merakınızıda gidermeye çalışayım.

Çalıştığım şirketlerin ikiside trafik kuralları müsade ettiği çerçevede alkollü iken zaten araba kullanmanız legal dolayısıyla buna karşı herhangi bir yaptırım yok 0,005 promilden az alkollü iseniz halk dili ile 50 promil deniyor sanırım. Bu yasal sınırı aşmadığınız sürece kaskonuz yanınızda olur. Bildiğim kadarıyla diğer şirketlerinde bu konuda extra bir yaptırım uyguladıgını duymadım. Tesekkurler. Hasarsız günler dilerim.
  • Teşekkür ederim bilgi için.
  • quote:

Arkadaslar Sigortacılık Mezunuyum Sigorta acentesi işletiyorum bu konuda her türlü bilgiyi paylaşabilirim herkese hasarsız günler dilerim.

Hoşgeldin Tezcan kardeş
  • Merhaba benim durum biraz karışık,bilginiz varsa ve beni aydınlatırsanız sevinirim.bundan 4 sene önce bi araba aldım,gittim noterden satışını da aldım.Evraklarımı sigortacıya verdim ve ruhsatın adıma alınmasını istedim.Bizim sigortacı plakayı almaya gittiğinde eski plaka üzerinde tedbir çıkmış.noter satışı üzerime ve 4 senedir davanın çözülüp tedbirin kalkmasını bekliyorum.Dava çözüldüğünde bana ceza çıkar mı?veya bu durumda ne yapmalıyım?
    SAYGILAR...
  • Bildiğim kadarıyla noter satışlarında maximum 1 ay süre verilir yeni ruhsat düzenlenmesi için. ama sizin durumunuz biraz farklı elinizdeki noter satışı araca sahip oldugunuzu ancak uzerınıze ruhsat duzenleyemedıgınızı kanıtlar. çunku noterde aracın satışı için sakınca yoktur yazısını görmeden satış yapamaz. Sizin burada en fazla yaşayacagınız sıkıntı belki tekrrar noter satışı masrafı ödemeniz olabilir. onun dışında sizin adınıza bir sorun çıkmayacaktır.
  • sigortacı arkadaşım senin kulağın delik olur; eski otomobillerin vergiden düşülmesiyle ilgili bir düzenleme var mı? duyumların neler?
  • Bununla ilgili bir duyumum yok açıkçası ama Artık araç muaynelerini TÜV Yapacak ve eski araçlarda büyük problemler çıkartacaklar trafikten kaldırmak için çok sıkı bir hale gelecek. Onun dışında bu maliye bakanıyla hiç bir vergi kalkmaz bence :) saygılar sunarım. Sadece şu var yaşlı ve büyük cc motorlu araçlar bir düşük sınıftan vergi ödeyebiliyorlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: semihus

Ben iki sene önce axa oyaktan yaptırmıştım kaskomu. ufak bi hasar oldu ve kasko delindi. ertesi sene anadoludan yaptırdım. bunun sebebi ise %5 hasara kadar hasarsızlık indiriminin devam edeceği idi. busene kaskoyu yeniletmem gerekli. axadan aradılar. axada yukarda bahsettiğim %5 duumu yok bunu biliyorum. arayan sigortacı öyle bişeyin olmadığından filan bahsetti. yani %5 in yanıltmaca olduğundan filan. Bu işin doğrusu nedir beni bilgilendirirmisniz?

Cevap verirseniz sevinirim?????????????
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.