Şimdi Ara

Sigorta aradı değer kaybı davası için

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
1.592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamun aleykum arkadaşlar. Herkese iyi geceler bugün exper aradı. Yaz tatilinde kazaya karışmıştım. %100 karşı taraf suçlu tampon değişti far değişti ve far yanında 5 cm göçük düzeltildi. Hepsi yetkili serviste yapıldı. Bugün kazadan dolayı değer kaybı davası açabilirsiniz dedi. Fazla bir rakam yok ama 800 tl karşı tarafın sigortasından alabiliriz Dosya tutarım 150 tl masrafı var onu da faturalandırıp sigortadan alabilirsiniz dedi.

2 sene dava açma süresi olduğunu söyledi yanımda o kadar para olmayınca bayramdan sonraya bıraktım işi.

Bu konuda pek güvenmedim arayan arkadaşa ne yapmam gerekiyor bu konuda yardımlarınızı bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• karşı taraf sorumsuz, saygısız pişkin kişilerse dava açın.
    yok efendi, saygılı mahcup kişilerse,
    kaza da sorumsuzluktan değil de, dalgınllık...vs gibi bir sebebten meydana gelmişse kazadır, olur diiyerek dava açmayın.
    ben bu şekilde davranırdım muhtemelen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M.Karakaya07

Selamun aleykum arkadaşlar. Herkese iyi geceler bugün exper aradı. Yaz tatilinde kazaya karışmıştım. %100 karşı taraf suçlu tampon değişti far değişti ve far yanında 5 cm göçük düzeltildi. Hepsi yetkili serviste yapıldı. Bugün kazadan dolayı değer kaybı davası açabilirsiniz dedi. Fazla bir rakam yok ama 800 tl karşı tarafın sigortasından alabiliriz Dosya tutarım 150 tl masrafı var onu da faturalandırıp sigortadan alabilirsiniz dedi.

2 sene dava açma süresi olduğunu söyledi yanımda o kadar para olmayınca bayramdan sonraya bıraktım işi.

Bu konuda pek güvenmedim arayan arkadaşa ne yapmam gerekiyor bu konuda yardımlarınızı bekliyorum

ön tampon değişmiş aracınızı satarken zararınız olabilir

gerçi geçen bi arkadaşla konuştuk kışın karda kayıp arabasına çarpmışlardı 10 bin TL civarı hasar kaydı oluştu, mahkeme 3 bin TL değer kaybına kara verdi

Mahkeme 800 TL için ne kadar tazminata karar verir bilemedim

• illakı paranizi alirsiniz ama o 150 lirayi istiyen bence anlaşmış experle yada sigortacıyla bir uyanik .
  • quote:

Orijinalden alıntı: derememo

karşı taraf sorumsuz, saygısız pişkin kişilerse dava açın.
    yok efendi, saygılı mahcup kişilerse,
    kaza da sorumsuzluktan değil de, dalgınllık...vs gibi bir sebebten meydana gelmişse kazadır, olur diiyerek dava açmayın.
    ben bu şekilde davranırdım muhtemelen.

karşı tarafla alakası yok, sigorta sigortaya açacak davayı alacak parayı, karşı taraf efendiymiş değilmiş önemli değil zaten adamın haberi de olmayacak dava açılmış değer kaybı parası ödenmiş vs. cebinden çıkan bişey yok yani
  • derememo D kullanıcısına yanıt
    parayı zaten sigorta ödeyecek kazayı yapan değil ki, bu dediklerinizin konuyla alakası nedir?
    ayrıca alınabiliyorsa neden bundan vazgeçsin, bu sigorta firmalarının son zamlarla primleri nerelere çektiklerini düşünürseniz bir kıl koparılsa kardır bence...

edit: tam ben yazarken cevap vermişler...
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Master_Evil kullanıcısına yanıt
    haklısınız, konuyu açan arkadaş yazmış karşı tarafın sigortasından alınacak diye gözümden kaçmış artık.
    değer kaybı davalarındaki ücreti sigorta ya da kasko ödemiyor diye biliyorum.
    o yüzden yazdım. karşı tarafın hasarını 25,000 tl ye kadar ZTS daha üstü rakamı
    kasko(poliçenize göre miktar değişebiliyor ben 75,000 tl lik yaptırıyorum genelde) ödüyor.
    ama değer kaybı davalarını kesinlikle ödemiyor diye biliyordum ama?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derememo -- 2 Eylül 2015; 12:49:05 >
  • herkes birbirine değer kaybı davası açsın seneye de trafikleri 2000TL'ye yeniletiriz. Bu çakal experlerin yatacak yeri yok 150tl'ye dosyayı açıyo parayı alıyor, günde 2 kişiyi böyle kandırsa 300 TL * 22 günden gerisini siz hesap edin.
  • Sigorta değer kaybını ödüyor artık fakat 800 lira için hiçbir miktar ödemez bizzat yaşadım.Yani direk sigorta tahkim komisyonumu ne var ona basvurun.Yani aracınıza vuran şahısa hicbirşey olmuyor artık pişkin gibi vurduguyla kalıyor acayip sinir olduğum bir konu.Sağlam bir dayak atıcaksınız vuran kişiye.
    sigorta ödüyor hepsini, zaten değer kaybının 25.000 civarı rakamlara çıkması zor o yüzden pek sorun olacağını zannetmiyorum
  • Değer kaybı davaları artmış durumda. Çok değerli arabalar ile aranızdaki takip mesafesini korumaya özen gösterin. Uzak durun. Sizinkinden daha değerli bir araba ile kazaya karışmamaya çalışın. Uğraşmaya değmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi +7Can -- 2 Eylül 2015; 14:19:10 >
  • karşı taraf isterse hacı olsun isterse serseri olsun fark etmez. davayı açın hakkınızı arayın. bu kadar basit.
    %100 haklıyken sırf karşı taraf çok efendi diye dava açmaktan vazgeçerim diyen insanı ilk defa bu forumda gördüm
  • Merhaba.
    Ben de aylar önce Tahkim' e 1.000 TL tutarında bir değer kaybı için başvurmuştum.
    Geçenlerde Tahkim mektup gönderdi.
    Mektupta dosyanın bilirkişiye verileceğini ve 300 TL havale yapmam gerektiği yazıyordu.
    Ben de gönderdim, umarım karar çabuk çıkar.
  • Master_Evil kullanıcısına yanıt
    25,000 e kadar hasar bedelini ödüyor, değer kaybını ödemiyor diye biliyordum.
    siz emin misiniz?
  • Açın tabiki ve paranızı alın, zaten karşının sigortasından alınıyor para ve karşı kazada hatalı olduğu için her türlü sigorta primi arttı zaten bu da çok fazla etkilemeyecektir.
    Değer kaybı karşı aracın sigortacısından eğer sigortasız araç ise sürücüden veya aracın işleteninden talep edilebilir(kusur oranında). Ödemeden kaçınırsa hukuki yollara başvurularak aracın değerinin düşmesi sonucu uğranılan maddi kaybın tazmini istenir ve alınır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meliii -- 2 Eylül 2015; 17:17:08 >
  • Tampon plastik aksam olduğu için değer kaybına girmiyor. Far değişikliği ve 5cm çamurluktaki göçük düzeltme işlemi için 800 tl çıktı. Benim anlamadığım 150 dosya masrafı gereksiz mi? Ve davayı açıp diyelim ki kazandım 800 tl tamamını vermeyecek mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: he_man

quote:

Selamun aleykum arkadaşlar. Herkese iyi geceler bugün exper aradı. Yaz tatilinde kazaya karışmıştım. %100 karşı taraf suçlu tampon değişti far değişti ve far yanında 5 cm göçük düzeltildi. Hepsi yetkili serviste yapıldı. Bugün kazadan dolayı değer kaybı davası açabilirsiniz dedi. Fazla bir rakam yok ama 800 tl karşı tarafın sigortasından alabiliriz Dosya tutarım 150 tl masrafı var onu da faturalandırıp sigortadan alabilirsiniz dedi.

gerçi geçen bi arkadaşla konuştuk kışın karda kayıp arabasına çarpmışlardı 10 bin TL civarı hasar kaydı oluştu, mahkeme 3 bin TL değer kaybına kara verdi

kafanız karışmış sizin değer kaybı hasar kadar olmuyor hasarı zaten karşılayacaklar onun dışında bir mevzu bu değer düşüklüğü dedikleri kazandan dolayı düşen ikinciel değerinin tazmini için.

• quote:

Orijinalden alıntı: nazır

quote:

quote:

kafanız karışmış sizin değer kaybı hasar kadar olmuyor hasarı zaten karşılayacaklar onun dışında bir mevzu bu değer düşüklüğü dedikleri kazandan dolayı düşen ikinciel değerinin tazmini için.

Bence siz tekrar okuyun
    hasar tutarı = değer kaybı tazminatı
    Olması gerekir Gibi bişey söylemedim ztn

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nazır

quote:

quote:

Bence siz tekrar okuyun
    hasar tutarı = değer kaybı tazminatı
    Olması gerekir Gibi bişey söylemedim ztn

10.000hasar kaydı oldu mahkeme 3.000 değer kaybına hüküm etti demişsin yani??

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.