Şimdi Ara

SİGARAYI CHAMPIX İLE BIRAKANLAR, BIRAKMAYI DÜŞÜNENLER! (413. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.579
Cevap
167
Favori
1.420.328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 411412413414415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lemonway

5 tableti içilmiş 8 haftalık paket satılıktır. 300 TL piyasa değeri
    baya altına vereceğim pm lütfen

neden vazmı geçtiniz sıgarayı bırakmaktan yoksa ilaçla ilgili bir problemmi doğdu.görünen o ki 5 gün kullanmışsınız ondan sordum..
  • İlacın 15, sigarayı bırakmanın 6 günündeyim, ara ara canım çekiyor hala ilacın faydalı olduğunu düşünmüyorum. İğrenme, mide bulantısı, rüya görmüyorum, 340 lira verdim onun hatırına içmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlacın zararlı olduğu söylenir. Bence dikkatli olun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: samsungoguz

İlacın zararlı olduğu söylenir. Bence dikkatli olun.

kalbten böbrege sinir sistemine kesin zararı kanıtlanmasına rağmen insanlar bu ilizyona milyonlar bastırıyor..3 ay kullan ilaç bittikten sonra hop geri..şimdi buraya gelip atıp tutacaklar kardeşim biz bıraktık diye ,e bre kardeşim beyinde karar veren zaten ilaçsızda bırakır siz zaten olayı halletmişsiniz beyinde..ben 5 ekimde bıraktım ilaçsız milaçsız sadece bir iki ay nikotin pastiliyle sporla atlattım o ilk zorlu dönemi..benle beraber ilaçla bırakanların 10 da dokuzu geri döndü sıgaraya..
    ez cümle ; sıgara illetini beyinde halletmeden girişmeyin bu işe..ve bir an önce bırakın bu pisligi..
  • derinlik34000 kullanıcısına yanıt
    üstadım zararları hakkında söyledikleriniz oldukça iddialı. peki bunu nereden okuduysanız bizimle de paylaşın ki biz de görelim. ancak bırakanların çoğunun geri başladığı konusunda size hak veriyorum.
    yakınımda ilaçla bırakanların buyuk çoğunluğu geri başladı. umarım bir daha kimse bu illete geri dönmez. ben de bazen kendimi frenleyemiyorum. 4 ay oldu bırakalı ama son 2 haftadır 2 kere paket aldım birer tane yaktım ve yarısında söndürüp sigarayı da paketi de attım. bıraktığımı bilmeyenlerin ikram ettiği 3-4 sigarayı da içtim. tadı ilk zamanlar içtiğimki gibi geldi. sonuç ortada; bu pislik o kadar kötü ki zamanla kendi tadını bile alamayacağımız duruma getirmiş dilimizi. bırakıp bir daha da içmemek lazım. önceleri biraz yürüyünce göğsüm sıkışıyordu ve hemen yorulurdum. şimdi yanımda yürüyenler biraz yavaş yürü diye rica ediyorlar. üstünün başının ve nefesinin kötü kokmasını söylemiyorum bile.

üstadım, sizden tekrar rica ediyorum. zararlarını okuduğunuz kaynakları bizimle de paylaşın lütfen. ben işi garantiye almak için 4. ay paketini aldım. eğer zararlıysa kullanmayım.

saygılarımla.

• arkadaşlar,

ben başlangıç paketi ve devam paketi aldım kullanma klavuzunda 3 ay kullanın diyorlar ben 2 ay oldu kullanımım şimdi yeni bir devam paketimi almam lazım yoksa paket bitince yenisini almayımmı ne yapmamı istersiniz yardımcı olurmusunuz...
  • valla araştırmadan başladığım için biraz tuzluya mal oldu ama sigarayı bıraktım birader diyorum kendime ilaç almasaydım sigara içerdim diyorum bu yüzden çok takmıyorum 400 tl verdim başlangıç ve devam paketine baştan topluca alsaymışız daha uygun olurmuş şimdi yeni bir devam paketi alıp 12. haftaya kadar içmem gerekiyormuş.. neyse alıcaz artık... uygun satılan yer bilirseniz memnun oluruz.
  • cem650 kullanıcısına yanıt
    Biraktiysan alma

• Herkese merhaba,
    Uzun zaman olmuş konuya yazmayalı. Sizlere faydası olur düşüncesiyle sigarayı bırakma yolculuğumdan bahsedeyim istedim. sabredip okuyanlara şimdiden teşekkürler, umarım herkez bu lanetten kurtulur.
    Ben sigarayı 3. denememde bıraktım. bugün itibariyle 106 gündür içmiyorum.
    Her üç denememde de Champix kullandım.
    İlk denemede 3 hfta içmedim, 4. hafta bıraktığıma inanarak ilacı kestim, sonuç hüsran oldu. Bir iş toplantısı için şehirdışına gittiğimde bir-iki derken tekrar başladım.
    Ardından 3 ay geçti ve İkinci denememde 16 gün sigara içmedim. 17. gün eşimle şiddetli bir kavga ettim ve güya onu cezalandırmak için tekrar içmeye başladım.
    Ardınndan 6 ay geçti ve bu 6 ayın hemen her günü şunu düşündüm; Champixin yapabileceklerine şahit oldum, ben sigarayı kesinlikle bırakabilecek güce sahibim, tek yapmam gereken bunu kendim istediğim için, kendi sağlığım için ve doğru zamanda bırakmak. Kendimi hergün motive ettim. Her gece yastığa başımı koyduğumda 20 yıldır içtiğim sigaranın bana verdiği zararları düşündüm. Anlık veya günlük sıkıntıların, arkadaş ve iş çevremin, alışkanlıklarımın beni bu kararımdan vazgeçirmesine izin vermezsem bu iş tamam, sadece düşünmeliyim, her zor kaldığım durumda tek yapmam gereken mantıklı düşünmem. Kısacası 6 ay boyunca hep düşündüm ve birgün artık bırakma vakti geldi diye hissettim. Nasıl oldu tam bilmiyorum, ama sadece şunu söyleyebilirim, bugün o gün dedim ve champix almaya başladım. Elimde 1 kutu mavi hap vardı. eskiden kalan devam paketi. bu mavi haplardan günde 1 tane alarak başladım. 3 paket kısa malborom vardı.(.şu an bunu yazarken içim cız etmiyor, ilk iki denemede çok içim cızlarldı hatırladıkça ) Günde 3-5 tek sigara içmeye ve hergün 1 mavi champix almaya 1 hafta devam ettim. 8. gün canım hiç sigara içmek istemedi. ve son içtiğim sigara 7. gün yatmadan önce içtiğim sigara oldu. 15. güne kadar hergün 1 mavi ilaca devam ettim. sonrasında 2 günde bire düşürdüm ve 23. güne kadar 2 günde bir aldım. 23. gün son ilacı aldım ve hala sebebini anlamadığım bir şekilde artık ilaç kullanmamaya karar verdim. sonrasındaki 3 gün ilacın etkisi devam ettiğinden olsla gerek canım hiç sigara istemedi. sonra yavaş yavaş canım istemeye başladı. Bu günlerden itibaren 2 hafta kadar en zor günlerimi geçirdim. Şimdi düşünüyorumda, benim bırakmamı sağlayan, kendimi aylarca psikolojik olarak bırakmaya motive etmem oldu. öncelikle süreklibirşeyler yeme ihtiytacı duydum. 53 kilo iken 64 kiloya kadar çıktım. ençok işe yarayan çerez, jelibon, patates cipsi ve lokum oldu. 2 haftayı bu şekilde yiyerek atlattıktan sonra birdenbire içme dürtüsü azaldı, hatta yokolduğunu hissettirmeye başladı. Örneğin sigara içmiş birinin size yaklaştığında kokusunu duyunca canınız sigara içmeyi istemiyor, üstüne ne kadar şanslı olduğunuzu düşündürüyor. Tiksinmeye başlıyorsunuz. Bir grup sigara içmek için ynınızdan ayrılıp dışarı çıktığında artık onlara zavallı gözüyle bakmaktan, hatta onlara da bırakmaları için öğüt vermekten kendinizi alamıyorsunuz. Sonrasında gözle görülür şekilde nefesiniz artıyor, rahatlıyor, sanki ciğerleriniz 2 ye katlanmış hissi yaşıyorsunuz. az dahi olsa sigara dumanı kokladığınızda boğulacakmış hissi yaşıyorsunuz. Ben kendimi daha sağlıklı hissedebilmek için bir spor salonuna gitmeye başladım. Başka bir alışkanlık yapan kahveye ağırlık verdim. Her seferinde farklı kahveler keşfetmeye başladım. Ne kadar çok çeşit olduğuna şaşırmamak elde değil. Ek olarak kendime bir oyun konsolu aldım, düzenli olarrak yeni oyunlar almaya başladım. Kızımı daha çok kucağıma alıp oğlumla daha çok top ynamaya başladım. Daha aklıma gelmeyen birçok şeyi hayatıma kattım veya ayırdığım zamanı arttırdım. Bu şekilde boş vakite, canınızın sıkılmasına fırsat vermeyerek daha kolay üstesinden geliyorsunuz. 2 ayı doldurduktan sonra bir gece rüyamda sigara içtiğimi gördüm. Uyandığımda kendime kızdığım hissini hala hatırlıyorum. Bir diğer unutamadığım duygu ise sabah kalktığımda içmemiş olmama rağmen rüyamda içtiğim sigarada dolayı boğulacakmış gibi hissetmiş olmamdı. Şimdi en çok merak edilen soruya cevap vereyim; ne zaman sigarayı kesinlikle bırakmış oluyorsunuz? Eminim bu kişiye gööre değişiyordur, ancak ben ve benim giibi bırakmış tanıdıklarımdan yola çıkarak diyebilirimki 2. aydan sonra fişziksel bağımlılık tamamen bitiyor. Yani ''Dayanamadım içtim!'' bahanesi ortadan kesinlikle kalkıyor. Bunu şurdan biliyorum, 2. aydan bugüne kadar başıma 3 kez çok ciddi sıkıntılar geldi. Bunları atlatırken bir saniye bile sigara içmek istemedim. Ve şu an diyebilirimki, eğer o anlarda içmediysem bu iş bitmiştir. Geçenlerde 2 saat boyunca dumanaltı bir ortamda bulunmak zorunda kaldım. Gözümün önünde birçok insan defalarca sigara yakıp söndürdü. Bir an dahi canım istemedi. Gergin olmadım. Zaman zaman ciğerler temizlendiği için balgam sorunu yaşayabilirsiniz, bu iyi birşey. İlaç kullanırken full hd rüya görme olayı doğrudur ve buda iyi birşey bence:)
    Benim hayatımda sigara içmeden dayanamam dediğim 3 an vardı. Birincisi ve en önemlisi cabrio arabamı sürerken,
    İkincisi bir insanı beklerken,
    Üçüncüsü de sex sonrası.
    Şu anda her üçünü yaşadığım anlarda aklıma dahi gelmiyor. Arabada şarlkı dinlerken eşlik etme ve ritim tutma, bekleme sırasında telefondan candy crush saga oynama vb. gibi yenilikler hayatınıza sokarak rahatlıkla üstesinden geldim. 20 seneden sonra bunun gerçekleşmesinde başta da dediğim gibi en önemli etken motivasyon, uzun uzun düşünmek.
    Champix olmasa başarabilirmiydim bilmiyorum, ama bana başarabileceğimi anlattığı, gözümde büyüyen sigaranın aslında üstesinden gelinebilecek küçük bir şey olduğunu öğrettiği kesin. Siz yine de 3 ay boyunca kullanın derim, takip ettiğim kadarıyla 1 ay sonunda ilacı bırakan ve buna pişman olan çok insan var. Champixin neden 3 ay gibi bir süre belirlediğini de şu an en iyi hisseden insanlardan biriyim.
    Yaptığım araştırmaya göre bir insanın bir davranışı alışkanlık haline getirmesi için 21 gün boyunca yapması gerekiyor.
    Champix sigarasız bir hayatı alışkanlık haline getirmeniz için keşfedilmiş mükemmel bir ilaç, inanmasanız , sigarayı bırakmak istemeseniz dahi bir deneyin ne demek istediğimi anlıyacaksınız.
    Deneyip bırakamamış olsanız dahi yılmayın, ben üçüncüde bıraktım, her denememde çok büyük tecrübeler edindim, gerçekleri gördüm.
    Son olarak sizlere tavsiyem sadece kendiniz istediğiniz için bırakın, kimin bıraktığınızdan haberi olduğu umrunuzda olmasın, çevrenizdeki insanların gazına gelmeyin, sizinle başlangıçta dalga geçebilirler, ciddi olduğunuzu gördüklerinde size imrenip saygı duyduklarını göreceksiniz, ki buda umrunuzda olmasın, sadece kendiniz için birşeyleri değiştirin hayatınızda.
    Herkese sigarasız günler diliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi devil_80 -- 16 Temmuz 2014; 21:19:11 >

• Teşekkürler yarın 3. Devam paketimi alacağım

1 aydır sigara içmiyorum ama bazen vuruyor olaylarda olucak napalım

• mrb arkadaşlar champix ile arkadaşımın ve internet araştırmam sayesinde tanıştım.EŞİMLE aynı anda başladık 1 aylık pakete eşim benden 3 gün önce bıraktı ben ise 3 gün sonra bıraktım eşim 24 gündür içmiyo ben ise 21 gündür ilaç biteli 7 gün oldu eşim benden daha iradeli çıktı onun canı sigara istemiyo ama benim bazen istiyo imdadıma nikotinli sakız yetişiyo onuda günde 1 bazende hiç kullanmıyorum kısacası inşallah eşimde bende kurtulacağız bu sigara denen meretten şu anki duygularım sigara içen bir insan yanıma oturduğu zaman vay be yürüyen kül tablasıymışım diyorum.ilacın etkisi mükemmel inanamıyorsun sigara içmediğine ben son gün bıraktım sigarayi 14.günün gecesinde balkonda vedalaşarak ama tabiki acı zehir gibi tadı ile :) zorda olsa dibine kadar içerek :) zaten 1 gr başlandığında 8 gün ile 14 gün arasında istesenizde en fazla günde 5 sigara içiyosunuz onuda ya 3 duman alıp atıyosun yada en fazla yarısını içiyosun 15 gün sadece canım sabah kahvaltısından sonra istedi kendime hakim oldum öğle yemeğinden sonra canım istedi yine hakim oldum ondan sonramı çok şükür artık yemeklerden sonra istemedi ki ben sabah aç karnına 3 sigara içerdim son zamanlarda 2 paket içen ben şu an tek sıkıntım özellikle çay içtikten sonra canım ister gibi oluyo akşamları ama o da kısa sürüyo yeter ki siz ben sigara içmeyeceğim sözünü kendinize verin geriye kalanı champix hallediyo zaten 2.paketi almayı düşünmüyorum ama çok zorlarsa belki alırım

• cem650 kullanıcısına yanıt
    sen bilirsin ama 3 paketi alacağına nikotinli sakız al at ağzına tamamdır :) 18 tl ücreti 2mg nikotin olan da var 4 mg olanda var
  • Ucuza nasıl satılıyor acaba? Bu ürünün de mi çakması mevcut yoksa. Güncel fiyatlar oldukça yüksek, eğer ucuza satılan ürünler orjinal ise ben de almak isterim. Yaptığım araştırmada şu an için Champix satış fiyatları aşağıdaki gibi.

Champix 0.5 mg 11 + 1 mg 42 film kaplı tablet 199,98 TL
    Champix 0.5 mg 11 + 1 mg 98 film kaplı tablet 339,91 TL
    Champix 1 mg 112 film kaplı tablet 346,17 TL
    Champix 1 mg 56 film kaplı tablet 199,98 TL

Bu ürünü yukarıda belirtilen fiyatlardan daha uygun fiyata ve orjinal satan arkadaşlar özel mesaj gönderirse sevinirim.

• İlaca devam etmem gerekiyor mu?
    Neden?

1 aylık ilacı kullandım, yaklaşık 20 gündür sigara içmiyorum. İlacı da 1 haftadır kullanmıyorum.

İlaç bırakmama yardımcı oldu. E şimdi içmiyorum ve bir daha da içmeyeceğim.

İlaca 2 ay daha devam etmenin sebebi nedir? Ne gibi bir etki yapacak?
  • ilacı bırakırsan 2-3 gün sonra sigara isteği geri gelecek. şimdi sen bıraktım zannediyorsun ama öyle değil. bu sadece ilacın etkisi.
    3 ay çok zorlu bir dönem olduğu için ilaç 3 aylık. sakın ilaca ara verme bitir şu 3 ayıda sigarayıda.
  • ilaç kullandıgın sürece iyisin. ama 3 ay paketi bitince bi süre sonra istek artmaya başlıyor. ilaçsız bırakmaya göre daha kolay üstesinden geliyorsun ama gene de bazen çok zorlandıgın anlar da olmuyor değil.
    ben ilacı 3 ay kullananlara sormak istiyorum vücudunuzda bir değişiklik var mı diye. son 2 aydır yemeği biraz geç yersem hemen fenalaşıyorum. oturduğum yerde bi sersemlik hissi geliyor bazen. midemde ciddi yanmalar oluyor. rennie içmekten bi hal oldum. benzer ya da başka sıkıntıları olanlar var mı?

geçenlerde yazmıştım ama gene yazayım. kendimi tutamayıp bi kaç içme denemem oldu sigarayı. ilk içtiğiniz o sigara tadı geldi. bu sigara ne kadar kötü bi şeyse zamanla dilimize verdiği zararla kendi tadını bile farklı algılatmış bizlere. umarım bu pislikten hepimiz SONSUZA kadar kurtuluruz.

saygılarımla.
  • michael_knight M kullanıcısına yanıt
    Hocam kendine guveniyorsan kesinlikle devam etme ilaca.
    ben 1.paketi kullandim biraktim yenisinide hiç almadim 17 ağustosta 2 yil olacak birakali.kendine guven ilacin ne olabilecegi mechul daha fazla kullanma derim kisisel olarak.

• Arkadaşlar ben de bu ilaçla yaklaşık 1 sene içmedim. 2013 ün yılbaşında çalıştığım iş yerinin bitişiğinde ki diş doktoru ısrarlı ikramı üzerine bi tane yaktım. Akşama bir bakmışım ki cebimde paket sigara ve yarısından çoğunu içmişim ve ardı arkası kesilmedi. Bugün tekrar bu ilacı aldım yarından itibaren kullanmaya başlayacağım. Umarım hemen bırakırım tekrar. Bu ilacın etkisini gerçekten de kullanınca anlayacaksınız. Öyle abartılacak bi yan etkisi olmuyor. uyuklamak dışında. İçinde ki prospektüsü okuyan herkes halüsinasyon görmeye başlayacağını düşünerek kafasında yer ediyor. Ama alakasız zannımca. İlaca başlayanlar kendilerine tarih belirliyor ve o tarihte kesinlikle üzerinde ne sigara ne çakmak kibrit bulundurmasın. ilk adım bu ondan sonrası çorap söküğü gibi geliyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 06serhat -- 22 Temmuz 2014; 16:31:01 >
  • Merhaba arkadaşlar 2 - 2,5 aydır yazmıyordum. Akadaşlar sigarayı bırakalı tam 129 gün olmuş. Sigarayı bırakmamda forumda arkadaşların yazdıkları çok yardımcı oldu umarım bırakmak isteyen arkadaşlarda yazdıklarımızı okurda bizde onlara yardımcı olmuş oluruz.
    Bu başlığa her yazdığımda champixle beraber kesinlikle allen carr videosu ve kitabını öneriyorum 15 gün champix kullandım sigarayı bıraktım allen car sayesinde başlangıç paketini yarıda bıraktım. Önce sigarayı kafada bitirin arkadaşlar sonra champix ve allen car çok etkili olacaktır. Allen carr videosunu izleyene kadar canım çok sigara istiyordu videodan sonra bu istek çok çok çok azaldı. İlk üç ay ister istemez arada canım sigara istedi haftada 1 - 2 kere ama sonra allen carr da okuduklarım aklıma geldikçe istek kayboldu. Çok şükür şu an aklıma gelmiyor. Forumda bu başlık altında mesajı olan tüm arkadaşlara çok teşekkür ederim sayelerinde sigara illetinden kurtuldum. Darısı bırakmaya çalışanların başına.

• Champix satan yok mudur?
  • 
Sayfa: önceki 411412413414415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.