Şimdi Ara

Sigarayı Bıraktım Bırakmak isteyene ÜCRETSİZ bir yöntem BUNU SİZDE DENEYİN...! Bırakan 863 Üye (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.713
Cevap
373
Favori
228.650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İzliyorum şu anda. ekmek arası birşeyler yapmam gerekitği için durakladım.

Şu ana kadar algıladığım, sigara içmenin aslında zihinsel bir travma olduğu yönünde. Adam haklı bence. 11 yaşımdan beri sigara kullanıyorum ama o zamanlar sadece sosyal içerikli düşüncelerim yüzünden bırakma ihtiyacı hissetmemiştim. Aradan geçen uzun yıllar boyunca, sigaranın sağlığa olan etkilerini daha iyi anladım ama iş işten geçiyor. Bir video yada herhangi bir doktor bu işi çözemez. Aksine bu videoda adam size içmeyin demiyor, neden içiyorsunuz da demiyor. Veya sağlık problemlerini de söylemiyor.

Yaptığı tek şey, Bize gerçekleri anlatıp, yıllardır bize "neden ve niçin" sorularını kendi kendimize sorup, cevaplamamızı sağlamasıdır. Daha önce bu tekniği görmemiştim. İzlediğim programlar veya gittiğim doktorlar bana bu soruları sorup, cevaplamamı isterlerken, burada tam tersi olduğu için şu anda bile bazı düşünceler içerisinde bulunmaktayım. İşe yarayacak birşeye benziyor. Bırakırsam 1 aylık sigara parasını fukara bir ailenin aylık alışverişine harcamak istiyorum. Günde 2.5, 3 paket içen birisine göre hiçte azımsanmayacak bir rakam.

• Hocam beni de ekle listeye, zaten bırakmam gerektiğini biliyordum ama tüm bağımlılar gibi hep erteliyordum (8 yıllık nikotin bağımlısıydım), ilaç gibi geldi bu video. İçen arkadaşlar mutlaka izlesin, ne kaybedersiniz ki?
  • konuyu güncel tutalım ramazan ayında içmeyecek olanlar bu video desteğiyle tamamen bırakabilir.
  • [Deleted by Admins]
  • yaklaşık 8 yıllık sigara içicisiyim bazı dönemler günde 2 paket bazı dönemler günde 3-5 sigara içiyorum ama artık iyice tiksinmeye başladım sigaradan artık yarım yarım atmaya başladım hep ve astım hastasıyım zaten ciğerlerimin halini siz düşünün.. bu video baya ilgimi çekti gerçekten ona odaklanıp izleyeceğim inşallah bırakırım bu videoyu koyan arkadaştan Allah Razı Olsun
  • bırakırsın hocam dikkatli ve her kelimeyi anlayarak izlemen gerek.
  • izledim tamamen doğru söylüyor aslında ama oruç olarak ve uykum varken izlediğim için aklım sürekli başka yerlere gitti normalde de sigarayı bırakmak istiyordum minicik birşeyin vesile olmasını istiyordum buda iyi bi vesile oldu bu yazı bittikten sonra gidip çekmecemdeki tütünü ve içi sigara dolu sigara paketini çöpe atacağım ve 5-6 tane olan çakmağımıda. Saklamak isterdim ama onları gördükçe benim canım ister biliyorum daha kendime %100 güvenim yok ama inanıyorum ki bırakacağım bu video haricinde önerileriniz varsa lütfen yardımcı olun
  • bu cuma tam 1 ay olucak hiç kasmadım kendimi of puf diye. okuyun kitabı anlıcaksınız
    özellikle kıtabı okumalarını tavsıye ederım kıtap daha saglıklı daha temelden giriyor
  • dün itibariyle bırakmayı düşündüm ve bıraktım 12 yıldır içiyordum kaç saat olduğunu saymadım canım sigara istemiyor umarım böyle devam eder bu konudaki videoyu izlemedim sadece konuyu görünce yazayım dedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: jebote

bu cuma tam 1 ay olucak hiç kasmadım kendimi of puf diye. okuyun kitabı anlıcaksınız
    özellikle kıtabı okumalarını tavsıye ederım kıtap daha saglıklı daha temelden giriyor

kitabı mı okuyayım ne dersin ?
  • mesajım bulunsun. babamın bırakması lazım yoksa ilerde oksijen desteğiyle yaşamak zorunda kalacakmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: v.demiralp

quote:

Orijinalden alıntı: jebote

bu cuma tam 1 ay olucak hiç kasmadım kendimi of puf diye. okuyun kitabı anlıcaksınız

kitabı mı okuyayım ne dersin ?

hem kıtap hem vıdeo cok iyi olur aslında
    zaten vıdeoyu ve kıtabı sigara icerek okuyosun, izliyosun
  • mesajım olsn babama faln bıraktırırım belki
  • videoyu öğlen vakti izledim şu saat oldu hala içmedim ve şu anda çekmecemde sigara var yani istesem yakar içerim, kendimide parçalamıyorum stres yok bişey yok inşallah böyle gider de kurtulurum bu illetten
  • Arkadaşlar bıraktıktan bir iki gün sonra ağzınızda yaralar aft denilen şeyler çıktımı?? benim sol yanağım şuanda yara ve acıyor..ama netten baktığımda bu tarz şeyler olabiliyormuş...buna bir çözüm öneriniz varmı???
  • aft stressten cıkar. eczaneye git 3 milyonluk bi ilac var tutam* gibi biseydı adı yesil bisey o ii geliyo dutla felan ugrasma sakın direk git onu al
  • quote:

Orijinalden alıntı: v.demiralp

videoyu öğlen vakti izledim şu saat oldu hala içmedim ve şu anda çekmecemde sigara var yani istesem yakar içerim, kendimide parçalamıyorum stres yok bişey yok inşallah böyle gider de kurtulurum bu illetten

etrafda sigara bulundurma üstad kirze girsen bile içemeyesin diye. video da diyor yedekde bulundurmayın ne olursa olsun.
  • İnanın paketi çöpe attım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkdostun

Arkadaşlar bıraktıktan bir iki gün sonra ağzınızda yaralar aft denilen şeyler çıktımı?? benim sol yanağım şuanda yara ve acıyor..ama netten baktığımda bu tarz şeyler olabiliyormuş...buna bir çözüm öneriniz varmı???

bu yaralar size sorun teşkil edecek şeyler olmayacaktır, sigara tütün çiğnemek yahut dişe yapıştırmak gibi iritan yöntemlerle kullanıldığında mekanizması tam belirli olmayan bir şekilde ağız içinde oluşacak çoğu aftı engeller bu etken kalktığında ise bu aftlar oluşabilir.. yara bölgesini travmatize etmeden temizleme imkanınız varsa bu iyileşmeyi hızlandırabilir batikonlu su yahut 1er çay kaşığı tuz+karbonat ekleyerek yaptığınız 1 bardak suyu gargara edebilirsiniz... sigara bırakılması sonucunda oluşan yaralar genellikle üzerinde durulması gerekmeyen yaralardır ancak siz yine de görülmeden teşhis konulmaz fikrini benimseyerek bir diş hekimine(oral diagnoz bölümünden olursa teşhisi yapması daha kolay olacaktır) gitmelisiniz.. geçmiş olsun tekrardan..

• quote:

Orijinalden alıntı: Dt.Görkem

quote:

Orijinalden alıntı: ilkdostun

Arkadaşlar bıraktıktan bir iki gün sonra ağzınızda yaralar aft denilen şeyler çıktımı?? benim sol yanağım şuanda yara ve acıyor..ama netten baktığımda bu tarz şeyler olabiliyormuş...buna bir çözüm öneriniz varmı???

bu yaralar size sorun teşkil edecek şeyler olmayacaktır, sigara tütün çiğnemek yahut dişe yapıştırmak gibi iritan yöntemlerle kullanıldığında mekanizması tam belirli olmayan bir şekilde ağız içinde oluşacak çoğu aftı engeller bu etken kalktığında ise bu aftlar oluşabilir.. yara bölgesini travmatize etmeden temizleme imkanınız varsa bu iyileşmeyi hızlandırabilir batikonlu su yahut 1er çay kaşığı tuz+karbonat ekleyerek yaptığınız 1 bardak suyu gargara edebilirsiniz... sigara bırakılması sonucunda oluşan yaralar genellikle üzerinde durulması gerekmeyen yaralardır ancak siz yine de görülmeden teşhis konulmaz fikrini benimseyerek bir diş hekimine(oral diagnoz bölümünden olursa teşhisi yapması daha kolay olacaktır) gitmelisiniz.. geçmiş olsun tekrardan..

Teşekkürler kardeşim önerilerin için, şuanda işyerindeyim akşam eve gidince gargara hazırlayacam umarım bir an önce geçer yaralar... Zaten önümüzdeki haftada devam ederse doktora gitmem gerekecek...

Bugün olmadı eczaneye gidip ağız temizleme spreylerinden de alabilirim... Sigaranın vucuda verdiği zararın yanında bu hiç birşey

• 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.