Şimdi Ara

Sigarayı Bıraktım Bırakmak isteyene ÜCRETSİZ bir yöntem BUNU SİZDE DENEYİN...! Bırakan 863 Üye (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.713
Cevap
373
Favori
228.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • goruyorum bırakanlar var ilk 3gun zorlanacaksınız tabiki kapalı alanlarda durmaya çalışın

2 ayı geçti ne zaman krize girdim onu bile hatırlamıyorum çok ilginç oluyor hala inanmayanlar var. yaz gelsin bi şehirdısından akrabalarım gelsin o zaman yanılcaklar para konusuna gelirsek cebimde hep para var harcamak koymuyor artık kaç paraysa veriom artık sigara içtiğim zamanlarda hesap yapıyordum hep şu kadar kalsında 1-2 paket alayım derdim... yoksa hiç harcamazdım

• ben 12 yıldır içiyordum 2 ay önce bıraktım çok şükür kurtuldum sigara illetinden
  • link acılmıyor ne videogoogle ne facebook.ikame link verebilcek olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: freedom36

Tabi ki olacak. Baş ağrısı da, karın ağrısı ve şişkinliği de, hepsi olacak. Aynen o şekilde aşmaya devam edeceksin. İmkanın varsa uyu böyle durumlarda. Ben mesela canım sigara istediğinde geceyi daha fazla uzatmayıp, uyuyordum. Arkadaşlarım yanımda deli gibi içtiler, içimden neler geçirdim, ama dışa vurmadım. Sabrettim, sabrettim... Param cebimde, sağlığım yerimde, artık pis kokmayacağım, kanser olma riskim çok az vs. Ne ikna turları bir bilsen Özellikle şu çok işe yarıyordu: Şu içen insanlara bak, zavallılar bir bilseler neler kaybettiğini! Evet, yüzlerine söylemiyordum, huyum da değil zaten, ancak benim için öyle işe yarıyordu ki bu tümce.

Sigaranın aslında hayatında hiç yeri yok. Hiç ihtiyacın yok. Tadını çıkaracağın onca şey varken üstelik... Sigara, işte tam da bunlara ulaşmanda sana ayakbağı olacak. İş, güç, arkadaşlık, sağlık... Sayayım mı daha? Hem yeterince içmedik mi bu zıkkımı? İçtikçe tadının değiştiği veya çok daha güzele gittiği yok. Bizi nirvanaya da ulaştıracak değil! Hep aynı bok işte... Yeniden bir tane daha içsen hayatında hiçbir şey değişmeyecek, tekrar sigaranın o tüm iğrençliğiyle beraber hayatına dahil olması dışında... Ve sen bir kez daha pişman olacaksın tekrar o sigarayı yaktığına, lanet edeceksin iradene ve yine bırakamadığına. Çünkü o sadece bomboş bir heves Sedat kardeşim. Ve boş şeylerin hüsranı da hiçbir halta benzemiyor, aynen kendileri gibi...

Şimdi eğer sana bir şeyler kazandıracağını düşünüyorsan, git düşünme yak bir tane hemen, neyi bekliyorsun ki?

Valla Kardeş ilk gün gerçekten çok ciddi anlamda zorlandim ama şimdi 3.günde biraz daha aliştim gibi ama ara ara istek geliyo kendimi tutuyorum.. gittim ayiptir soylemesi soda aldim limonlu onu içiyorum azcik bisküvi yiyorum bide çok güzel şarkilar paylaştik arkadaşlarla aramizda onlari dinliyorum egleniyorum şuan... Günler geçtikçe gerçekten daha da bi alişiyosunuz sigarasizliga.. Bide içinizde GERÇEKTEN sigarayi birakma istegi varsa işler daha da kolaylaşiyo.. Az önce annem aradi napiyosun diye falan filan sohbet ettik annem sigarayi biraktigimi bilmiyodu soyledim inanin kadin sevindi yaaaa.. Diyo çok iyi oldu bikmiştim odandaki o pis kokudan falan.. Canim annem benim...

Farkettim ki Odama sinen o pis koku yavaş yavaş odami terkediyo.. Farkettim ki Sabah kalktigimda üstümde başimda yatagimda o pis koku yok artik.. Agzim güzel kokuyo.. Farkettim ki sigara bazen aklimdan çikiyo işe odaklaniyorum.. İnanmayan arkadaşlar bakin bende 2 gün öncesine kadar inanmiyodum ama şuan ilk günlerin olmasi dolayisiyla zorlansamda inanilmaz ama sigarayi biraktim.. BİRAKTİM.. bu zamandan sonrada içicegimi HİÇ sanmiyorum.. İçmemek için o hatayi bi kez daha yapmamak için, SİGARA İÇEN BİR İNSAN OLMAK İSTEMEDİGİM İÇİN biraktim ve içmicem.. Her hangi bir tütün ürürünü dahil içmicem.. Artik saglikli yaşamak için enerji harcicam.. kendimi zehirlemek için degil.. inanin çok mutluyum ya mucize gibi bişiy yani izleyeceginiz bi video sizi öyle bir etkiliyo ki psikolojik olarak öyle bir bilgilendiriyo ki aslinda dogru bildiginiz bi çok şeyin yanliş oldugunu ögreniyosunuz.. İçinizde Sigara denen yasal ölüm makinesini birakmak için bi istek doguyo.. Bugune kadar arkadaşinda dedigi gibi içtik de ne oldu tadi mi degişti bi çogumuz ilk zamanlarda meraktan içtik sonra birakiriz istemem yeter dedik ama sigara denen illetin içine düştük bi dahada çikamadik.. Bu firsati degenlendirin Lütfen.. LÜTFEN kendiniz için degilse bile sevdikleriniz için bu firsati degerlendirin ve SİGARA BİRAKİN.. SİGARA İÇMEYEN BİR İNSAN OLUN.. Bugun 3.güne girdim, içimdeki sigarayi birakma istegi arzusu beni daha da kamçiliyo... sigara aklima geliyo gelmiyo degil ama ben KENDİME bir SÖZ verdim.. SİGARAYİ BİRAKİCAM.. SİGARA KULLANMAYAN, SİGARA İÇMEYEN BİR İNSAN OLUCAM... KENDİME İHANET ETMİCEM.. GÜVENİMİ KENDİ KENDİME YOK ETMİCEM.. DAYANİCAM SABREDİCEM VE BU SAVAŞİ KAZANİCAM.. KAZANİCAZ.. KAZANDİRİCAZ..

Çok mutluyum Arkadaşlar...... ŞÜKÜRLER OLSUN BU İLLETTEN KURTULUCAM EN SONUNDA......

• 13 yıl bilfiil içtiğim mereti mart 2006 da bıraktım be aldığım 10 kg dışında bi zararını görmedim bilhakis faydalarını çok gördüm.Forumdan banlanmama sebep olacak performans artışından bahsetmeme gerek bile yok sanırım.
    Herşey bi yana arkadaşlar;
    artık içmiyor olmak çok daha farklı olmayı sağlıyor.
    ve bu iradeyi gösteren kendimi daha çok seviyorum ....
    Allah kurtarsın
  • Ya ben sıkıntıdan içiyorum ki ne yapmalıyım. O paraya o kadar can sıkıntısını geçirebilecek başka bir şey bulamıyorum. Videonun tamamını izlemedim yarın sigara içerken izliycem bakalım tamamını ne olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dranov

Link açılmıyor,alternetif bir link var mı?

• linkler ölmüş dostum
  • arkadaşlar linkler saglam.. En azindan bende çalişiyolar..

sizler en iyisi pc yi kapatip modeme kapatin 5 dk sonra tekrar açin.. belki düzelir.. biliyosunuz google'in bazi dns ve Ip lerine ulaşim engeli getirildi.. Belki şansiniza çalişir..
  • Başaramadım
    Olmadı yapamadım.20 gün içmedim tam bıraktım dedim. Biraz sıkıntılı günler geçirdim aslında dayanabilirdim ama niye tekrar başladım bilmiyorum.
    2 hafta sonra LYS ye gireceğim.İnşallah ondan sonra bırakıyoru.Zaten bisikletle kampa gidiyorum.İnşallah bi vesile olur.
    Herkese iyi günler
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzhan1992

Başaramadım
    Olmadı yapamadım.20 gün içmedim tam bıraktım dedim. Biraz sıkıntılı günler geçirdim aslında dayanabilirdim ama niye tekrar başladım bilmiyorum.
    2 hafta sonra LYS ye gireceğim.İnşallah ondan sonra bırakıyoru.Zaten bisikletle kampa gidiyorum.İnşallah bi vesile olur.
    Herkese iyi günler

Yazik ettin kendine....

• Anneler gününde bakayım bi ne tepki verecek diye anneme "sigarayı bıraktım" dedim... Çok sevindi... 1 aydır içmiyorum... Sınav haftası var işte bu hafta içmezsem bir daha içmem. Canım istediği oluyor ama o anda aklımı odaklıyorum... " Sigarayı bıraktığımdan beri ne kadar enerjik olduğumu ve sigaraya verdiğim parayla 1 aydır canımın istediğini yaptığım aklıma geliyor..." Devam ediyorum... bir kaç arkadaşlara sarktım sigaraya diye... " De get lan " dediler sağolsunlar :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pretender
    bir kaç arkadaşlara sarktım sigaraya diye... " De get lan " dediler sağolsunlar :D

düzgün insanlarmış onlar,kıymetini bil
    iyi insan az artık

ben bıraktığımda iş yerinde ''ölümsüzmü olacan lan'' diye abuk sabuk mevzu yapan arkadaşım sandığım tipler türedi.
    inadına dumanı suratıma üfleyen
    sürekli paket tutup sigara uzatan iblis doluydu çevremde

Çok şükür mart 2006 da bıraktığım merete dönüp bakmadım bile bi kere

Allah muhaffak etsin kardeşim

edit:imla hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasaluyari -- 5 Haziran 2010; 18:41:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasaluyari

13 yıl bilfiil içtiğim mereti mart 2006 da bıraktım be aldığım 10 kg dışında bi zararını görmedim bilhakis faydalarını çok gördüm.Forumdan banlanmama sebep olacak performans artışından bahsetmeme gerek bile yok sanırım.
    Allah kurtarsın

17- "Nedir o sağ elindeki ey Musa?"

18- Dedi ki: "O, benim asamdır; ona dayanmakta, onunla davarlarım için ağaçlardan yaprak düşürmekteyim, onda benim için daha başka yararlar da var."

19- Dedi ki: "At onu ey Musa."

20-0 Böylece onu attı; bir de ne görsün o hemen hızla koşan kocaman bir ejderha oluvermiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: rasim888

quote:

Orijinalden alıntı: yasaluyari

13 yıl bilfiil içtiğim mereti mart 2006 da bıraktım be aldığım 10 kg dışında bi zararını görmedim bilhakis faydalarını çok gördüm.Forumdan banlanmama sebep olacak performans artışından bahsetmeme gerek bile yok sanırım.
    Allah kurtarsın

17- "Nedir o sağ elindeki ey Musa?"

18- Dedi ki: "O, benim asamdır; ona dayanmakta, onunla davarlarım için ağaçlardan yaprak düşürmekteyim, onda benim için daha başka yararlar da var."

19- Dedi ki: "At onu ey Musa."

20-0 Böylece onu attı; bir de ne görsün o hemen hızla koşan kocaman bir ejderha oluvermiş.

TA-HA SURESİ nin konu ile ne alakası var anlamadım,
    ejderha yorumunu kim yapmış?
    herkez yılan diyor

• Valla benim sigara içenlere ve sigarayi birakanlara bi kaç tane sorum var..

Dişlerin iç kisimlarinda oluşan sigara lekeleri nasil temizlenir.. Gençlik hevesi o zamanlar bi hata ettik içtik senelerce sigara denen mereti içtik içtik geberdik 1 haftadir sigara içmiyorum artik sigarayi biraktim... dişlerimdeki o lekeleri takmiş durumdayim şuan.. istemiyorum o lekeleri nasil temizleyebilirim nasil onlari yok edebilirim bilen varsa şimdiden uygulamaya başlicam.. İnternette bi çok kişi salak salak şeyler yaziyo deli oldum bulamadim bi tane dogru düzgün bi çözüm yolu..

Not: Sigarayi biraktigim için çok mutluyum.. Şuan sigara içenlere inanin aciyorum yaa aciyorum.. odam bi haftadir tertemiz kokuyo megerse deodorantlarim kaliteliymiş sorun üstüme sinen o igrenç leş gibi sigara kokusuymuş.. Bogazimda artik o igrenç tat yok igrenç koku yok. birakmama 1 hafta olmasina ragmen inanin kendime gelmeye başladim.. Zaten spoR yapiyodum vucut artik yaptiklarimin karşiligin daha hizli vermeye başladi..

SİGARA İÇEN, SÜREKLİ HASTA HALSİZ DOLAŞAN PİS KOKAN BİR İNSAN OLMAYİN.... SİGARA İÇMEYEN HAYATİNİN TADİNİ ÇİKARAN HAYATTAN ZEVK ALAN BİR İNSAN OLUN.. POZİTİF OLUN.. TERTEMİZ OLUN.. ESKİDEN NE KADAR SALAK OLDUGUMA İNANAMİYORUM.. BEN KENDİME RESMEN İŞKENCE ETMİŞİM.. SİGARAYİ KENDİNİZ İÇİN DEGİLSE BİLE SEVDİKLERİNİZ İÇİN BİRAKİN..

• Video açılmıyor arkadaşlar.
  • denedik olmadı önümüzdeki maçlara bakıcaz artık
  • quote:

TA-HA SURESİ nin konu ile ne alakası var anlamadım,
    ejderha yorumunu kim yapmış?
    herkez yılan diyor

o yaratık taşları ve demirleri dişleriyle çiğneyip öğüten,firavun ve ordusunu tırsıtıp sindiren, ağzından akan salyaları kayaları eriten, dehşet ötesi bir yaratıktı,, din düşmanları car car etmesin diye nazikçe yılan diye çevrilmiş ama öyle değil,, ayrıca mesele o değil, sen musanın asasına odaklan...
  • Sigarayı bırakanların vücudunda oluşan değişiklikler;

• 20 dakika : Kan basıncı ve kalp hızı normale döner. Eller ve ayaklar, dolaşım normale döndüğü için ısınmaya başlar.

• 8 saat : Kanda oksijen düzeyi normale döner. Kalp krizi riski düşmeye başlar.

• 24 saat : Karbon monoksit (egzoz gazı) vücuttan atılır. Akciğerlerdeki balgam ve diğer birikimler temizlenmeye başlar.

• 48 saat : Nikotin vücutta artık saptanamaz. Tat ve koku alma duyusu artmıştır.

• 72 saat : Solunum yolları gevşediği için nefes almak kolaylaşır. Vücut enerjisi artar.

• 2-12 hafta : Dolaşım bütün vücutta düzelir. Yürümek ve Koşmak kolaylaşır.

• 3-9 ay : Öksürük, nefes darlığı düzelir. Akciğer işlevi yüzde 5-10 oranında artar.

• 5 yıl : Kalp krizi riski sigara içenlerin riskinin yarısına iner.

• 10 yıl : Akciğer kanseri riski sigara içenlerin riskinin yarısına iner. Kalp krizi riski hiç sigara içmemiş biri ile eşit olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sedat. -- 7 Haziran 2010; 23:13:42 >

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.