Şimdi Ara

sıfır megane II nin boyası bozulurmu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
3.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 2006 model dci sportway megane sedan aracım var. Renk metalik gri. Şimdi olaya bakın aracımı aldıktan bikaç aysonra boyanın belli bölgelerde bozulduğunu farkettim özellikle tavanın bi kısmında çok belirgin bir bozulma vardı, servise gittiğimde ilgili yere pasta cila yapmıslar ama geçmemiş gözle görülür şekilde yaklasık 5 cm karelik bi yer. Neyse servis yani neziroğlu boyanın kus pisliğinden bozulduğunu yapacak bişey olmadıgını söyledi. benim sormak istediğim sizce kuş pisliği boyayı bu derece bozabilirmi arkadaşlar. Bozamaz ise garantiden yararlanarak meseleyi çözebilirmiyim bu konuda uzman arkadaşlar bilgi verebilirse sevinirim. şimdiden tşkrler..

• birkaç ayda kus pisliğinden boya bozulacak olsa senede bir boya yaptırmak gerekir. aracın kullanım kitapcığındada yazıyor boyanın 3 yıl garantisi var sonuçta bu durum kullanıcı hatasından kaynaklamayan bir olay kuş pisliği gibi asitik şeyler boyayı bozar ama böyle hemen olması şaşırtıcı. dostum sen garantiden yaptırmakta ısrarcı ol bence
  • neziroğlu servisinin bana söylediğine göre kuş pisliği arabanın tavanını bile delebilirmiş. dolayısıyla buna yoracaklar kabul ettirsem bile bence bundan dolayı arabanın sıfırını vereceklerini hiç zannetmiyorum dolayısıyla başka türlüde yeniden boyatma fln arabanın orjinalini bozacakatır ama genede başka bir renault servisinede göstermeyi dşünüyorum bakalım onlar ne diyecekler.saygılar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: duke06

neziroğlu servisinin bana söylediğine göre kuş pisliği arabanın tavanını bile delebilirmiş. dolayısıyla buna yoracaklar kabul ettirsem bile bence bundan dolayı arabanın sıfırını vereceklerini hiç zannetmiyorum dolayısıyla başka türlüde yeniden boyatma fln arabanın orjinalini bozacakatır ama genede başka bir renault servisinede göstermeyi dşünüyorum bakalım onlar ne diyecekler.saygılar...

kuş pisliği araba deliyor olsaydı memlekette tavanı delinmedik bi tane araba kalmazdı herhalde.3 ay hiç yıkamadan kuş pisliği orda kalsa bile delmez.kesin arabayı indirirken bi yere vurup sonrada boyamışlardır. yeni boyada orjinalini tutmadı şimdi suçu kuşlara atıyorlar.bu yüzden arabayı değiştirmezler çok bastırırsanda boyayalım komle derler. o zamanda arabanın değeri düşer.öyle kalsın bence.5 cm pisleyebilecek bi kuş varmı memlekette ya...

• KARDEŞ BİRAZ ARAŞTIR AMA SONUNDA ŞU SONUCA VARACAKLAR BU GARANTİ KAPSAMINDA DEĞİL, HADİ OLDU SIFIR FABRİKA BOYASINI SAKIN BOZMA ALAN ÖYLE ALSIN YOKSA BAŞIN DAHADA AĞRIR.

UFAK ÇOK FAZLA BELLİ OLÖAYAN ÇİZİKLER BİLE BOYANMAMASI LAZIM TABİ BENİM GÖRÜŞÜM, BİRDE KENDİNİ ALICI YERİNE KOY.SEN NE DÜŞÜNÜRSÜN.
  • kuş pisliği gerçekten bozar sanayi bölgesinde duruyorsanız daha dikkatli olun

bir yakınım köyden şehre taşındı aracı 10 senelik öyle aracına falan da dikkat eden biri değil gittiğimde hep üzerinde kuş pisliği toz vs görürdüm
    geçenlerde boyası attı kuş pisliğindenmiş
    gözünü seveyim bizim köydeki kuşların diye söylenip durdu
  • Kuş pisliği cidden boyayı bozar. Ben arabama boya koruması yaptırtmıştım. Boya korumasını yapan usta "kuş pisliği bu boya korumasını bile bozar, boya koruması kuş pisliği konusunda sana sadece 1-2 haftalık fazladan bir süre sağlayabilir; bu yüzden arabanı kuşların pisleyebileceği ağaç altı gibi yerlere bırakmamaya gayret et" demişti. Arabamı sık sık ya da düzenli olarak yıkatamıyorum ama üzerinde kuş pisliği görürsem hiç üşenmem, hemen onu oradan silerim..
  • arkadaşlar böyle mevzulardan arabanın hiç sıfırını verirlermi imkansız bişey o yüzden ben artık uraşmaya bile değmiyeceğini düşünüyorum çünkü gerçekten kus piliğide bozmus olabilir tam emin değilim.yanlız dikkat etmek lazım metalik boyalarda boya çok kolay bozulabiliyor demekki. sanırım özellikle metalik boyalarda çok dikkat etmek lazım. ben de bundan boyle kus pisliği bulursam hemen temizliyorum + yılda en az bi defada pasta cila gerekli çünkü pasta cila da yapılmazsa ya güneş yada kısın da buz+tuz olayı arabanın boyasını yakıyor o nedenle yılda 1 defa pasta yada iki defa cila sart bence.
  • Ankara maisin önü kuş pisliğinden dolayı boyası çok ufak bozulmuş, 7-8 adet laguna var..fiyat normalin 2000 ytl altında.
  • evet renault ise delebilir burdada çoğu kişi şikayetçi kardeş bu renault hakikaten iyi bi araba değil baksana biri su alıyor biri boyası bozuluyor nasıl iş anlamadım
    quote:

neziroğlu servisinin bana söylediğine göre kuş pisliği arabanın tavanını bile delebilirmiş. dolayısıyla buna yoracaklar kabul ettirsem bile bence bundan dolayı arabanın sıfırını vereceklerini hiç zannetmiyorum dolayısıyla başka türlüde yeniden boyatma fln arabanın orjinalini bozacakatır ama genede başka bir renault servisinede göstermeyi dşünüyorum bakalım onlar ne diyecekler.saygılar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: doblom_oguz

evet renault ise delebilir burdada çoğu kişi şikayetçi kardeş bu renault hakikaten iyi bi araba değil baksana biri su alıyor biri boyası bozuluyor nasıl iş anlamadım
    quote:

ne alakası var bunlar her arabada olabilecek şeyler toyota volkswagen audi bmw ....... sanki diğer markalarda hiç arıza olmuyo yada üretim sorun yok mu
    yapamayın nedenlerini araştırmadan bir markayı kirletmek bukadar kolay değil

ayrıca
    benim aracımında üzeri kuş pisliği ile bulandı yani resmen bulandı ve 1 hafta arabayı yıkatma fırsatım olmadı artık donmuştu ve yıkarkende çok zor çıktı ama ne boyada ne vernikte iz falan yok al işte buda renault bu durumda ne olacak

• DOBLOCU KARDEŞ SEN GİT FİAT BÖLÜMÜNÜ VE ŞİKAYETİM.COM UN FİAT BÖLÜMÜNÜ BİR OKU SONRA BURAYA KÖTÜLEMEK AMAÇLI YAZI YAZARSIN..BU PROBLEMLER. FERRARİNİN ÜZERİNE KUŞ S.... PİSLESE YİNE OLUR.BUNUN İÇİN BOYA KORUMA YAPTIRMAK LAZIM..SU İÇİN FİTİL BAKIMI LAZIM..SEN ANA KONULARA BAK .MOTOR GİBİ.
  • kardeş sende bi uğra şikayet var com göreceksin renault kalitesini ben sadece renaulta forumda bile şikayet var onu anlatmaya çalışıyorum tabiki bu sorunlar tüm markalarda olabilir.
  • Arkadaşlar olayı marka muhabbetine döktünüzya ayıp oluyor. Sayın doblo soförü arkadaş Renoculara biraz ayıp olmuyormu. tamam boya bozulmus olabilir ama megane 2. çok kalite bi arabadır. klastır yani. isterse boyanın tamamı bozulsa bu araca helal olsun..
  • marka kavgasını bırakıp arkdaşın sorununa yardımcı olmaya çalışsak dahaiyi olmazmı sizcede hem forumda amacına ulaşmış olur
  • TURNUSOL beni anlayan biri çıktı nihayet. . Artık boya moya umrumda değil megane 2 kalite bi otomu evet tamam o zman bu bana yeter gerisi hikaye yani....
  • arkadaşımın 98 vectrasının üstüne 3 senedir her gün en az 10 kuş pisliyor.ağacın altında duruyor araba onun bile boyasında bi şey yok daha bozulsa o bozulurdu.3-4 günde bi yıkatır o kadar.boya o kadar kolay bozulmaz.tamam 2-3 hafta durarsa bozabilir ama kim bırakıyorki o kadar yıkamadan arabayı.
  • merhaba..Arkadaşım 2. el 9000 km. 2002 model focus almıştı ford servisinden.Hemde ozaman için iyi bir fiyata.(2003 yılında.) .Bir önceki sahibini aramış bulmuş.Bu focustada belli belirsiz ön kaput , çamurluk ,sağ ön kapıda boyada kabarmalar olmuş.Servis biz garanti kapsamında fabrikada boyayalım demişler bayağı diretmişler ama tabi orjinal boya gibi olmuyor..İlk sahibi Tüketici hakları ve biçok yere başvurmuş adama cd çalarlı üst modeli vermişler.Yani uğraşınca fabrika kaynaklıysa arabayı değiştirebiliyorlar..Bende şaşırdım ama arkadaşın arabası olunca inandım.İlk sahibide çalıştığım iş yerinde başka bir arkadaşın babası çıkınca iyice inandım.Şimdi arabayı boyatmadan arkadaşım kullanıyor ve defosu hiç belli olmuyor...saygılarımla kolay gelsin...
  • Merhaba,arabalarda fabrika çıkışı kusur da olabilir.Bu her markada olur.Hiç kimse de mertçe çıkıp,benim arabamın şu sorunu var demez.Ayrıca kuş pisliği uzun süre üzerinde kalırsa boyayı gerçekten bozar.Ben 23 aydan beri Megane II HB 1.6 kullanıyorum,çevremde de böyle bir kusur duymadım.Servisin çok iyi inceleme yapmasını sağlayın bence.Gerekirse R.merkeze int.den ulaşın yardımcı olurlar.Saygılar.
  • aslında gerçekten fabrika hatasımı işte bunu bilmek önemli. ben en iyisi merkeze bir mail atayım bakalım ne olcak.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.