Şimdi Ara

Sıfır HB Önerisi. Yardım lazım. [civic alındı]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
1.607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 20-25bin arası bir araç ararken Baba'dan karşılıksız destek kredisi çıktı. Sıfıra yöneldik.

Dün izmirdeki tüm bayii'leri gezdik. İkinci ellerini gezdik. Araştırdıkça aklım iyice karışıyor. Ne zormuş yahu. Ben 2000-2004 Civic v-tec alıp geçecektim. Şimdi kafam hallaç pamuğuna döndü.

Marka olarak VW, Ford, Hyundai düşünüyorum. Opel,Peugeot,Skoda markalar düşünmüyorum. MANUEL düşünüyorum.

2-3 Sene boyunca çok gezeceğim. Bu yüzden aklımda Dizel dolanıyor ama Bakım masrafları korkutuyor.(2004 Ford Tourneo Connect 1753CC var. Masraf çok açtı bize.)

İlk olarak onu sabitlemem lazım Dizel mi olacak yoksa Benzinli mi. Yılda aracı aldıktan sonra tahminimce 20,000km yapabileceğimi düşünüyorum. Sonuçta yaş 24 ve aldıktan sonra gezmek için can atıyorum.

C Sınıfı ve listemdeki tek benzinli olan ve görünüşü olarak hoşuma giden Bütçemi çok zorlayacak olan;

VW Golf 7 1.2 TSI BMT 105PS Comfortline + Sunroof ---->> 61,000 TL

B sınıfı araçlar;

Ford Fiesta 5K 1.5 TDCİ 75PS Titanium + Güvenlik paket + X Paket + Tekno paket(sunroof yok fiesta'da bildiğiniz gibi.) ---->> 57.000 (%2 koç indirimi var)

Hyundai i20 1.4 CRDİ Sense (Sunroof bu araçta da yok.) ---->>> 50,000

VW Polo 1.4 TDI BMT(bluemotion) 90PS Comfort --->> 53472 Sunroof'lu : 56,000

Çok arada kaldım. Dünden bu yana kendi beynimi kendim yaptım

Mantıklı Tavsiyelerinizi bekliyorum.

EDİT:

Fotograf isteyenler için resimleri ekledim. Pazartesine kadar birçok eksiği daha giderilecek.

HERKESE TEŞEKKÜRLER. İYİ FORUMLAR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candeniz_1991 -- 22 Ağustos 2014; 21:20:54 >

• Fiesta'ya 57 vericeğime Golf alırdım. Onun dışında hangisi hoşunuza gittiyse direk alın derim. Yorum atacak arkadaşlar kafanızı daha çok karıştıracak.
  • Bence dizel araç alın rahat rahat gezin. Fiestanın yakıt tüketimi çok iyi.
    61 bin golf'e vereceğine fiestayı al gönül rahatlığı ile bin derim.
  • Leon Fr indirim de var hem 61500

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dizelle benzinlinin yetkili serviste yapıldıktan sonra bakımda hiçbir fiyat farkı yok. Gezecekseniz benzinli alıp canınızı sıkmaya değmez dizel bakın.

B sınıfı araçlara kesinlikle o kadar paralar bağlamayın. Dizel manuel leon bakabilirsiniz 60bin lira liste fiyatı şuan için en uygun c sınıfı dizel araç gibi görünüyor donanımı da gayet tatminkar
  • Kia rio al bence ama 2 el acisindan dusunuyorsan polo! ama ben olsam rio alirdim donanimlarini incele anlarsin, birde 5 yil garanti veriyor

• leon fr fiyatına göre en alınası araba.kırmızı+sunroof la beraber 10 yıl binilir.

alternatif olarak cee'd var.
  • Auris fiyatları ne durumda..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni Mazda 3 bakmanızı öneririm. Bende yakın zamanda almayı düşünüyorum .

• quote:

Orijinalden alıntı: Lego95

Fiesta'ya 57 vericeğime Golf alırdım. Onun dışında hangisi hoşunuza gittiyse direk alın derim. Yorum atacak arkadaşlar kafanızı daha çok karıştıracak.

quote:

Lego95 @ 10 Ağustos 2014; 17:36:35

Fiesta'ya 57 vericeğime Golf alırdım. Onun dışında hangisi hoşunuza gittiyse direk alın derim. Yorum atacak arkadaşlar kafanızı daha çok karıştıracak.

Kesinlikle bende o düşüncedeyim ama Fiesta full , Golf ona nazaran benzinli ve donanım olarak daha boş. Fiesta B segment,Golf C segment. o da var.

quote:

Bence dizel araç alın rahat rahat gezin. Fiestanın yakıt tüketimi çok iyi.
    61 bin golf'e vereceğine fiestayı al gönül rahatlığı ile bin derim.

Dizel araç iile gezme olayı da çok iyi Fiesta'nın yakıtı cidden az.

Sizin bu sorduğunuz soruları 2 gündür kendime soruyorum sürekli. Elimdeki fiyat listelerinden bi onu alıyorum bi öbürünü... Fiesta ile Golf tip olarak hoşuma gidiyor. İ20 tip olarak hoşuma gitmedi pek. ama çok dolu araba. Aşırı ikilemdeyim.

• Mazda 3 HB 1.5 Motion

Liste Fiyatı 60,600 TL

Silindir Hacmi1496 CC
    Beygir Gücü120 HP
    Maksimum Tork150 Nm
    Maksimum Hız190 Km
    0-100 Km Hızlanma10.4 sn
    Şanzıman TipiDüz Vites
    Vites Sayısı6 ileri
    Yakıt TürüBenzin
    Şehir İçi Tüketim6.5 lt
    Şehir Dışı Tüketim4.3 lt
    Ortalama Tüketim5.1 lt
    Km Başı Tüketim26 Krş
    Yakıt Deposu51 lt
    Co2 Emisyonu119 gr
    Uzunluk4465 mm
    Genişlik1795 mm
    Yükseklik1450 mm
    Boş Ağırlık1276 kg
    Bagaj Hacmi364 lt
    Karoser TipiHatchback
    Yıllık Vergisi 859 TL

• yirthan kullanıcısına yanıt
    Auris geçen seneden bu yana aklımda. Test sürüşüne de gittim. O zamanlar bi hayal'di. (55.000Tl iken) şimdi de öyle....
  • quote:

Orijinalden alıntı: candeniz_1991

Auris geçen seneden bu yana aklımda. Test sürüşüne de gittim. O zamanlar bi hayal'di. (55.000Tl iken) şimdi de öyle....

Dizele gücünüz yetiyorsa düşünün bence..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • mfatih1905 kullanıcısına yanıt
    Mazda hiç düşünmedim açıkçası. Alacağım arabaya 2-3 sene kafadan binerim sonra üst modele (B->C) terfi edebilirim.

Bu yüzden 2. eli ölü olmayan, 3 sene çok gezerek binebileceğim, yakıtı cebimi yakmayacak donanımlı birşey arıyorum.

Mazda'ya 2. el konusunda güvenmiyorum. Ha aracı alacak kafadan 10 sene binecek olsam toyota, mazda tercihim olur. Ama eminim ki değiştiririm...
  • B sınıfı dizel düz araba 57 bin tl mi
  • yirthan kullanıcısına yanıt
    Ah keşke gücüm yetse de alsam dizel Auris. Sizde biliyorsunuz ki Auris'in düşük peketleri aşırı boş. Gönül ister ki dizel premium alalım kafamız rahat olsun. Bunu kullanıp biriktirdikten sonra üst segment olarak tercihim Auris olacaktır. Şu an için çok zor.

25000 benden 30000 babadan olacak. O yüzden fazla çıkış yapamıyorum.

20.000'i kredi zaten

Şu anda aklımda

Ford Fiesta 5K 1.5 TDCİ 75PS Titanium + Güvenlik paket + X Paket + Tekno paket(sunroof yok fiesta'da bildiğiniz gibi.) ---->> 57.000 (%2 koç indirimi var)
    VW Polo 1.4 TDI BMT(bluemotion) 90PS Sunroof'lu : 56,000

Bunlar var. Polo donanım olarak yukardaki alan gibi boş

Sağdan soldan bişeyler okuya okuya bu gidişle ya kura çekecem ya çöp. Bizde connect var. Ford'da işçilik yok. Bunun farkındayım. Fiesta'nın yeni görünümü de çok hoş. Diğer tarafta VW var.

• 60.500 e Leon sc Fr 61500 e leon Fr varken gidip Polo alacaksanız daha öneri bile yapmayalım biz

• Skoda önerisi istememissin ama rapid spaceback bakmani öneririm gayet yakisikli ve gence gidebilecek bir arac bildigimiz vw motoru var 1.6 tdi 105hp sunroofta eklersen mükemmel olur derim

• Eğer bulabilirseniz şuan en iyi F/P Toyota Yaris 1.33 Cool ' da. Eylül ayında makyaj geleceği için ucuzdan veriyorlar ama bulmanız çok zor. Onun dışında eğer 2.el'de zarar etmeyip, kar etmek istiyorsanız VW Polo alın.Burdaki arkadaşlar leon FR öneriyo gayet güzel araba ancak 2.el de zarar edersiniz, polo'ya kıyasla. 2.El ' de satarken önemli değil diyorsanız Leon FR alabilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.