Şimdi Ara

Sıfır 2008 veya 3008 mi, sıfır jeep compass mı, sıfır tiguan mı veya ikinci el BMW X1 mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.975
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar, 4 kişilik bir aileyiz, 2 yetişkin iki çocuk.
    SUV almayı düşünmekteyim, bir süredir kiralık jeep renegade kullanıyorum ve kalite, donanım, motor performansından memnundum. bir tek arka görünümüne ısınamadım. ancak kira bitecek ve artık en az 3 yıl kullancağım ve sonrasından kolay satabileceğim c-SUV araç satın almak istiyorum.
    Kriterlerim
    - sorunsuzluk
    - değer kaybı yaşamaması
    - kalite
    bütçe maksimum 310 bin ama 250 binide çok geçmek istemiyorum

yakıt tüketimi sorun değil yılda 10 bin kmyi geçmem.

- Aklımda ilk JEEP COMPASS vardı ama fiyat pahalı, yani 300 civarı sıfır km olanlar var galeriden
    - ikinci seçenek sıfır 2008 ki fiyat avantajı var ama b-SUV, canlı inceledim içi kaliteli boyutları c-SUVa yakın, fiyat 250 civarı gt line
    veya 270-280 e 3008 de olabilir (yüzü eskidi)
    - üçüncü seçeneğimde 2016-2017 model BMW Premium Selection garantili bmw x1 18i sdrive, fiyatlar 270-300 civarı. bunuda mantığım listeye aldırdı, madem 250-300 verecen premium marka al demekte içimden bir ses ama işte ikinci el oda.
    - birde vw tiguanlar var 1.5 tsi. tipi çok sıradan geldiği için son sırada tuttum.

ford kuga, hyundai tucson, kia sportage, nissan qq de aklımdaydı ama yeni kasa gelecek onları eledim.
    skoda karoq, seat ateca da var ama çok bilgim yok. tiguanın aynısıysa fiyatlar daha uygun düşünülebilir.
    honda crv 1.5 çok yakmaktaymış ve benzinli crv ikinci elde elimde kalır diye onuda eledim. toyota chr küçük ve dizaynı bana hitap etmiyor.

genelde şehir içi kısa mesafeler kullanmaktayım, yaşadığım il soğuk ve dizeller kışın -20 -30 olunca donmakta. benzinli tercihim ama yok ikinci eli daha iyi olur derseniz dizel önerilerinizide alabilirim.

daha önce kullandığım SUV ları da yazayım, 2013 ford kuga 1.6 ecoboost AT 4x4 180 bg titanium, 2015 mercedes gla 200 1.6 urban benzinli, 2017 nissan qq 1.6 dizel AT tekna ve şu anda 2019 jeep renegade 1.6 dizel AT limited.

cevap ve yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

• Bu araçlar arasında açık ara en iyisi X1 ardından da 3008. Sıfır olsun derseniz 3008 alın yoksa X1 alın güle güle kullanın.
  • VW Tiguan kesinlikle.
  • Açıkcasi premium diye sıfır Jeep varken 3 - 4 yaşındaki BMW yerine ben Jeep Compass tercih ederdim. Kaldı ki Jeep markası arazi araçlarında markalaşmıştir artık ve bu sınıfın premiumu sayılır.

Benzinli için tam otomatik şanzıman 9 ileri ve uzun sürelerdir kullanılan 170 beygir, 250 tork motor ve ek olarak iç hacim ihtiyaçlarınıza cevap verir.
  • Saydığınız sırada olurdu benim tercihim;

Jeep
    Peugeot
    BMW
    VW

Artık değer kaybeden araba yok diğerlerine kıyasla daha az değer kazanan vardir. Piyasası en hareketli olan 3008 sanırım burda
  • Jeep in iç mekanı nedense bana parasının karşılığı değil gibi geliyor ben onu elerdim. x1 iyidir
  • quote:

Orijinalden alıntı: entigin

Bu araçlar arasında açık ara en iyisi X1 ardından da 3008. Sıfır olsun derseniz 3008 alın yoksa X1 alın güle güle kullanın.
    En güzel yorum
  • subaru xv 4x4
    c5 aircross
  • Mazda cx5
  • Kodiaq veya Ateca alırdım ben olsam. Özellikle Kodiaq baya geniştir 4 kişilik aileye iyi gider.
  • cevap çok basit, hangi modelin önünde JEEP yazıyor? aslı varken çakmalarına gerek var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: texjrwillerjr

cevap çok basit, hangi modelin önünde JEEP yazıyor? aslı varken çakmalarına gerek var mı?
    bu cevap beni benden aldı.
    bence de jeep düşün hocam. bmw hiç bulaşma derim sıfırlar dururken. ateca görme imkanın olmadıysa canlı görmek için bi galeriye git derim ben çok beğeniyorum o arabayı
  • cevaplar ve yardımlar gelmeye başladı çok sağolun.
    Aslında herşeyin başında aklımda tucson vardı, alıp çıkmayı düşünürken bir baktım kasa değişiyor seneye. vazgeçtim
    Açıkçası sıfırını şu an 300 bine bulduğumdam vede şanzımanı Z/F şanzıman olmasından compass cazip görünüyor. zira bayisinde 379 bin baz fiyatı var.
    x1 in bmw kalitesi var tabi, 3008 in tutulurluğu avantaj. ateca, kodiaq, tiguan vw grubunda olmasıyla cazip.
    kafam hala karışık. aslında 300 bine sıfır x1 bulsam direk alırdım sormadan, soruşturmadan. ama 2.elde bir sorun çıkar mı korkusu var. bekledikçede piyasa yükseliyor düşer diye bekledik ama bişey çıkmadı.
    ancak öneriler ve yorumlarınızı bekliyorum, dinlemeye ve kafa yormaya devam edeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DrPinPrick -- 18 Mayıs 2020; 19:34:26 >
  • Ben C5 Aircross Feel Adventure 1.6 180bg versiyonunu aldım Nisanın ilk haftası. Malum Covidden dolayı fazla süremedim ama konfor ve eat8 in vites geçişleri gerçekten çok iyi. Arkasının 3 bağımsız koltuk olması ve bagajın büyüklüğü çocuklu aileler için güzel. Araçtan ben fazlasıyla memnun kaldım sizinde bu aracı incelemenizi tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.