Şimdi Ara

Siemens WM10S763TR Test Videosu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
52
Cevap
1
Favori
5.333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cetin.s

Sene 2012 de en son yazılmış bir konu arkadaşım :)

Bu modelin üstünün üstü çıktı bu sene,

Sene önemli değil dostum. Hala aynı kafada bunlar.Kullandıkları marka en iyisi bunlar için.Aslında bunlar alman hayranları. Çamaşır makinesi falan hikaye
  • Sen LG hayranı olmayasın? 2 yıl evvelki konuyu hortlattığına göre

İsmim geçmiş diye yazdım. Ben LG'yi de yeri gelince öneriyorum merak etme. Acaba senin diğer markalar hakkında hiç fikrin var mı asıl ben onu merak ettim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Sen LG hayranı olmayasın? 2 yıl evvelki konuyu hortlattığına göre

İsmim geçmiş diye yazdım. Ben LG'yi de yeri gelince öneriyorum merak etme. Acaba senin diğer markalar hakkında hiç fikrin var mı asıl ben onu merak ettim.

Ben Lg hayranı değilim. Sen önce bosh,sonra aeg electrolüx taraftarına dönüverdin..Sen ki daha çamaşır makinelerinin plastik dış aksamından,çekmecesinden pay biçerek yorum yapıp,çamaşır makinelerini otomobillerle karıştıran, amortisör üzerinden değerlendirme de bulunan candoğansın.Yaşın kaç bilmiyorum ama, senin kafa daha eski analog aeg lerde saptanıp kalmış.

• MONGUÇ M kullanıcısına yanıt
    Bir çamaşır makinesi dış aksam kalitesiyle amortisör sisteminin kalitesiyle değerlendirilmez diyorsunuz. Peki sizce bir çamaşır makinesi nelerle değelendirilir. Neye göre kaliteli olur veya olmaz ?

• Kağıt Üzerindeki Cicili bicili şeylerle olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: K-E-N-A-N

Bir çamaşır makinesi dış aksam kalitesiyle amortisör sisteminin kalitesiyle değerlendirilmez diyorsunuz. Peki sizce bir çamaşır makinesi nelerle değelendirilir. Neye göre kaliteli olur veya olmaz ?

Çamaşır makinesi dediğin nedir senin dostum ? Uzay mekiğimi bu alet ? Altı üstü bir tambur, bir motor,tahliye pompasını al, Yaylara as,altına da amortisörleri sırala ve 4 kutunun içine koy al sana çamaşır makinesi.Bu kadar basit işte.Makine yapmak marifet değil, günümüzde bunu bilmiyor musunuz siz ? Onu işletecek beyinde biter iş.
    Tamam işte size soruyorum bir çamaşır makinesi hangi Yönleri ile iyi veya kötü olarak nitelendirilir? Yoksa çamaşır makinesinin yapısını iyi biliyorum merak etmeyin :))

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Kağıt Üzerindeki Cicili bicili şeylerle olabilir.

Hayatında kaç marka ve kaç tane çamaşır makinesi parçalayıp tamir ettin ?
  • quote:

Tamam işte size soruyorum bir çamaşır makinesi hangi Yönleri ile iyi veya kötü olarak nitelendirilir? Yoksa çamaşır makinesinin yapısını iyi biliyorum merak etmeyin :))

Ben sana söyleyim dostum.1000 kusurün altına düşmedikçe orta segment makineler birbirinin aynısıdır.Daha yukarı çıkarsan kazan büyür,motor büyür,program sayısı artar,özellikler çoğalır.Ve yapım maliyeti de artacağına göre fiyat da yükselir.Yoksa 1000 kusuratli makine ile,5000 fiyatlı alet sana aynı sesi,yıkama hareketlerini veya yıkama performansını sunacaktır.
    Beyefendi fiyat segmentini sormadım. Bir makinede neye bakarak kalitesini ölçebiliriz? Fiyat segmentine bakarak Makine kalitesi belirlemek biraz saçma olur değil mi?

Ayrıca her marka aynı kaliteyi aynı fiyata üretemez. Aynı fiyat segmentindeki makinelere aynı kalitede performansta diyemeyiz.

Yukarıda amortisör sistemini dikkate Almanın araba ile çamaşır makinesini karıştırmak olduğunu belirtmişsiniz. Sonuç olarak iki alette darbe üreten ve bu darbeyi bir şekilde Azaltması gereken aletler değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 16 Aralık 2014; 23:11:08 >
  • quote:

Beyefendi fiyat segmentini sormadım. Bir makinede neye bakarak kalitesini ölçebiliriz? Fiyat segmentine bakarak Makü'ne kalitesi belirlemek biraz saçma olur değil mi?

Neden saçma kardeşim söylesene ? Kaliteyi öyle karşıdan bakıp,markaya para vererek anlayamazsın.Alıp kullanacaksın önce.Her makine farklı yıkar.Kirli çıkarır,temiz yıkar.Bunlar şans işleri.Sana 1000 taban fiyat verdim.Size burda konuyu genişleterek söylüyoruz anlamıyorsunuz.Tambur altından olmuş plastikten yapılmış olsada yıkama kalitesini değiştirmez.1000 lira verirsin kazanın damla olur,500 lira verirsin rende kazan alırsın.1000 verirsin 15 program kullanırsın,500 verirsin 7 program ayarlarsın.1000 lira sayarsın makinen ithal olur gümrük vergisi ödersin,500 e alırsın yerli olur anladın mı ?

peki siz burada bosch değil lg öneriyorsunuz ve bosch ve diğer markaları öneren kişilere kızıyorsunuz. Siz bu iki markayı kullandızınmı ki bu kadar kesin konuşabiliyorsunuz.

• quote:

Beyefendi fiyat segmentini sormadım. Bir makinede neye bakarak kalitesini ölçebiliriz? Fiyat segmentine bakarak Makine kalitesi belirlemek biraz saçma olur değil mi?

Ayrıca her marka aynı kaliteyi aynı fiyata üretemez. Aynı fiyat segmentindeki makinelere aynı kalitede performansta diyemeyiz.

Yukarıda amortisör sistemini dikkate Almanın araba ile çamaşır makinesini karıştırmak olduğunu belirtmişsiniz. Sonuç olarak iki alette darbe üreten ve bu darbeyi bir şekilde Azaltması gereken aletler değil mi?

Evet üretir.Fiyatları aşağı yukarı birbirine yakın makine markalarını git bir incele.Ne fark görüyorsan önce kullan sonra gel buraya,çok büyük büyük gördüğün bir farkını yaz buraya.Bu marka,öteki markadan farklı olarak şunu bunu yapıyor de bana okuyayım.

Evet Otomobil dediğiniz kaç ton makine,Derin çukurları,darbeleri absorbe etmek amacıyla kullanılır.Aynı şey evet.Ama Otomobillerin amortisörleri yüksek mühendislik ve karmaşık hesapların meyvesidir.Biz ise sıradan iki adet küçücük, her yerde bulabileceğin tarzda, çamaşır makinesi parçasından söz ediyoruz burda.

Sizlere kızdığım nokta da budur.Böyle küçük eleştirilerle çamaşır makine markalarını yüceltmeniz ve bir başkasını kullanmadan, sesini bile duymadığınız marka ve modellere kaka demeniz olmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: MONGUÇ

quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

quote:

Orijinalden alıntı: vmesut

olabilir, lg nin 9kg luk modelini alacaktık ancak, gerek 2 yıllık garantisi, gerekse servis durumu yüzünden siemensi seçtik. garantiyi 7 yıla uzattık.

lg yı kalıtede 2 ye katlar 6 ıle carpar 5 e boler.bence en dogru secımı yapmıssın dostum.yorganlarda outdoor programını dene o programda cok su alıyor.belkı yıkar.

Lg çamaşır makineleri alman malı olsaydı en iyisi bu derdin değil mi ? Sen neye dayanıp lg yı kalıtede 2 ye katlar 6 ıle carpar 5 e boler diyorsun arkadaş ? Candoğan ve seni takip ediyorum da aynı şeyleri sayıklıyorsunuz.Beyler siz neyden bahsediyorsunuz ? Bu kadar kolaymı bu işler ? Bu çarpar böler cümlesini söylediğine göre sen çamaşır meakinelerini oturup, saatlerce her hareketini izlememişin demektir.Lg çamaşır makineleri son derece kaliteli ve akıllıdır.Çok temiz yıkama yaparlar.Saydığınız markalardan hiç bir farkı olmayıp,çok övdüğünüz miele gibi para tuzaklarından daha teknolojik ve üstün zekaya sahiptir saygılar ...

Sen nerden çıktın kardeşim ya...Güldürme beni gece gece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lazpanyol -- 16 Aralık 2014; 23:32:56 >

Bakın burada yazan bilgili usta insanlar sizden farklı olarak bu eşyalara yani çamaşır bulaşık makinelerine buzdolaplarına karşı özel ilgisi merakı olan insanalar. Bu insanların bilgi birikimi sandığınız kadar basit kaynaklardan gelmiyor. Onların algıları bu yönde daha gelişmiş. Yani buradaki ustalar makinelerin markalarını çıkardıkları sesten ayırt edebilecek kadar bilgililer. Yani bir makineye kalitesiz veya çöp demek için sadece görmek kazanını elle çevirmek ve deterjan çekmecesini açıp kapatmak yeterlidir. Siz bunu her ne kadar aşağılasanızda bu gerçek olan bir şey.

Yanıldığınız bir diğer nokta da amortisör konusu. Ustaların kaliteli dediği çamaşır makinelerin de kullanılan amortisörler emin olun bir arabanınki kadar teknoloji içeriyor. Lg ye bu yüzden kalitesiz deniyor. Sizin dediğiniz gibi: " iki adet sıradan küçücük basit" amortisörü var.

Ben burda aynı fiyat segmentinde kaliteli ve kalitesiz bulduğum iki makine arasındaki Farkları buraya yazarım. Ama bu farklar sizin için önemli kriterler değil bu yüzden yazmayacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 16 Aralık 2014; 23:39:15 >

• quote:

peki siz burada bosch değil lg öneriyorsunuz ve bosch ve diğer markaları öneren kişilere kızıyorsunuz. Siz bu iki markayı kullandızınmı ki bu kadar kesin konuşabiliyorsunuz.

Bak yine yanlış anlıyorsun.Ben sana bosh alma Lg al diye bir cümle kurmadım.Ben Bosh,sıemens veya aeg,profilo,electrolüx önerenlere de,bir şey kullanmayıp incelemeden diğer marka şöyle,öteki marka böyle,yok ona böler,yok buna çarpar gibi ezbere konuşup,eskiden akılda kalmış bilinen markaların, bekçiliğini yapmalarını çocukca görüyorum.

Ben 31 yaşındayım.Hiç kimseye de bir şey alacağı zaman ağzımı açmam.Çünkü biliyorum ki hepsi insan üretimi ve herşey baş gelebilir.Yangın çıkartır sigorta attırır vs vs.

Bosh ve tüm makine markalarını tamir etmişliğim vardır benim.Duymak istediğin buysa eğer

• quote:

quote:

Bak yine yanlış anlıyorsun.Ben sana bosh alma Lg al diye bir cümle kurmadım.Ben Bosh,sıemens veya aeg,profilo,electrolüx önerenlere de,bir şey kullanmayıp incelemeden diğer marka şöyle,öteki marka böyle,yok ona böler,yok buna çarpar gibi ezbere konuşup,eskiden akılda kalmış bilinen markaların, bekçiliğini yapmalarını çocukca görüyorum.

Ben 31 yaşındayım.Hiç kimseye de bir şey alacağı zaman ağzımı açmam.Çünkü biliyorum ki hepsi insan üretimi ve herşey baş gelebilir.Yangın çıkartır sigorta attırır vs vs.

Bosh ve tüm makine markalarını tamir etmişliğim vardır benim.Duymak istediğin buysa eğer

EE sen bu markaları kullanmazdigimiz neye dayanarak iddia ediyorsun. Biz piyasadaki çoğu cihazı karşılaştırır test ederiz öyle oneririz.ASLA EZBERE KONUŞMAYIZ...

İyi geceler....

• quote:

Bakın burada yazan bilgili usta insanlar sizden farklı olarak bu eşyalara yani çamaşır bulaşık makinelerine buzdolaplarına karşı özel ilgisi merakı olan insanalar. Bu insanların bilgi birikimi sandığınız kadar basit kaynaklardan gelmiyor. Onların algıları bu yönde daha gelişmiş. Yani buradaki ustalar makinelerin markalarını çıkardıkları sesten ayırt edebilecek kadar bilgililer. Yani bir makineye kalitesiz veya çöp demek için sadece görmek kazanını elle çevirmek ve deterjan çekmecesini açıp kapatmak yeterlidir. Siz bunu her ne kadar aşağılasanızda bu gerçek olan bir şey.

Yanıldığınız bir diğer nokta da amortisör konusu. Ustaların kaliteli dediği çamaşır makinelerin de kullanılan amortisörler emin olun bir arabanınki kadar teknoloji içeriyor. Lg ye bu yüzden kalitesiz deniyor. Sizin dediğiniz gibi: " iki adet sıradan küçücük basit" amortisörü var.

Ben burda aynı fiyat segmentinde kaliteli ve kalitesiz bulduğum iki makine arasındaki Farkları buraya yazarım. Ama bu farklar sizin için önemli kriterler değil bu yüzden yazmayacağım.

Sen ne iş yapıyorsun ? Neye dayanarak Lg veya diğer markaların amortisörünü kötü olarak eleştiriyorsun ? Bana bosh,sıemens,samsung,lg,aeg,electrolux ve miele gibi markaların aynı paraya verdikleri makinelerin birbirlerine olan üstünlüklerini sen veya bana karşı olan biri çıkıp yazsın bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

quote:

quote:

EE sen bu markaları kullanmazdigimiz neye dayanarak iddia ediyorsun. Biz piyasadaki çoğu cihazı karşılaştırır test ederiz öyle oneririz.ASLA EZBERE KONUŞMAYIZ...

İyi geceler....

Öylemi ? Söyle bakalım Bosch grubu makinelerin beyin kartları nereden geliyor ?

Sizin bu forumda bosch değil lg al diye mesajınız var. Üstelik bunu üstün sandığınız özelliklerini belirterek yazmışsınız.

Tekrar söylüyorum. Buradaki ustaların bir makine hakkında çöp veya harika diye yorum yapması için bir videoda çalışırken görmesi ya da bir mağazada canlı olarak incelemesi yeterlidir kullanmasına söküp parçalamasına gerek yok.

Ben de 19 yaşındayım ve bu konuda bir kişi benden yardım isterse tabi ki de konuşurum bildiğim her şeyi anlatırım. Bunun yaşla veya tüm bosch makineleri tamir etmekle ilgili olduğunu sanmıyorum.

.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.