Şimdi Ara

Siemens SN26M283TR Bulaşık Makinesi İncelemesi 6 Programlı Beyaz Renk İç Zemini Çelik (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
272
Cevap
6
Favori
35.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Makinede bir süredir 65 derece hızlı (1 saat) programını kullanıyorum. Süre, temizlik ve hijyen olarak memnun olduğumu söyleyebilirim.

Zannederim 1.3 kwh elektrik tüketimi vardı bu programın.

Eko 50 0.93 kwh harcıyordu.

Ancak 65 derecede içim, gözüm daha rahat bir şekilde yıkıyor. :)

Eko 50 kullanıyorsanız yine hijyen düğmesine basmanızı tavsiye ederim.
  • Hayırlı olsun ben hala araştırma aşamasındayım Bosch sms58 modeli ağır basıyor hala

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet_glryz

Hayırlı olsun ben hala araştırma aşamasındayım Bosch sms58 modeli ağır basıyor hala

Birebir aynısı.
  • Merhaba hocam benim bu bulaşık makinasıyla ilgili birkaç sorum olacak size,aynı makinayı bende alalı 3 hafta oluyor,45 derece modunda yıkadıktan sonra bulaşıklar sulu çıkıyor,birde pervanelerin ucundaki deliklerde su kalıyor,kurutmuş olsa da bulaşıkları çıkarırken o deliklerdeki su dökülüp herşeyi ıslatıyor tekrar,sizin makina da da bu tip problemler var mı acaba bilgi verir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cool_boy10

Merhaba hocam benim bu bulaşık makinasıyla ilgili birkaç sorum olacak size,aynı makinayı bende alalı 3 hafta oluyor,45 derece modunda yıkadıktan sonra bulaşıklar sulu çıkıyor,birde pervanelerin ucundaki deliklerde su kalıyor,kurutmuş olsa da bulaşıkları çıkarırken o deliklerdeki su dökülüp herşeyi ıslatıyor tekrar,sizin makina da da bu tip problemler var mı acaba bilgi verir misiniz?

45 derece fazla kirli olmayan bardak yıkamak vs için uygundur. Ayrıca kurulama vs pek olmaz bu yüzden yaştır. 45'lik programı hiç kullanmadım. Ben şimdilik 65 derecelik programda takılıyorum. En memnun olduğu program.

Sepet ve plastik aksam suyu tutar. Bu yüzden damlalar görmeniz normaldir. Parlatıcı kullanmanızı tavsiye ederim. (Suyu iter)

Ekstra kurutma modunu açarak daha kuru çıkartmasını sağlayabilirsiniz.

• Profilo'nun bm6480 bulaşık makinesi ve profilo bm 5221eg bulaşık makinilerini öneriyorum.

Özgür Çeyizden de bazı ürünler aldım çok memnunum.
     Siemens SN26M283TR Bulaşık Makinesi İncelemesi 6 Programlı Beyaz Renk İç Zemini Çelik Siemens SN26M283TR Bulaşık Makinesi İncelemesi 6 Programlı Beyaz Renk İç Zemini Çelik Siemens SN26M283TR Bulaşık Makinesi İncelemesi 6 Programlı Beyaz Renk İç Zemini Çelik

• Arkadaşlar kesinlikle Siemens almayın biz forumlara aldandık bulaşık makinesi aldık aldığımız günden beri bozuk

yıkadığı yerde duruyor. baştan başlatıp duruyoruz serviste anlamıyor
    e09 hatası veriyor servislerde hiç birşeyden anlamıyor her geldiklerinde birşeye bahane buluyorlar
    yok gideriniz tıkalı, yok kimyasal dökün, makinenin beynine böcek girmiş falan
    adamlara bütün apartmanda makineler (arçelik vestel aristonlar) çalışıyorda senin 1500 TL lik makinen mi
    çalışmıyor diyoruz. geliyor servis beynini değiştidim diyor ne beyinse makine 3 gün sonra yine aynı

yine servis yine aynı hikayeler

bu arada 500 TL lik aristonu olan komşumuza maskara olduk, arçeliği bıraktığımıza binpişmanız

dahası bunların üstün alman teknolojisinin tirajıkomik ahlaksız sorumsuz 444 leri var

makine zaten aldığımız günden beri her 3 yıkamadan birinde yarım kalıyor e09 hatası veriyor,
    arıyoruz 444 ü efendim makineyi resetleyin yeniden başlatın diyolar, bizde bu lanet siemens servisi ve
    444 sayesinde aldığımız makine sayesinde her ay en az 100 er TL elektrik su parası ( en son su 120
    elk 100 TL) ödemeye başladık 1 senedir, üstün alman teknolojisi A++ tasarrufu, ne tasarruf ama değil mi

en sonunda bıktık bunlardan 444 ü arayıp derdimizi, anlattık servisi şikayet ettik
    ne oldu dersiniz servis geldi önce tamam ücretsiz yapacağım dediği makineye, bizden ne 400 nede 500,
    özelliklle tam 444 TL tamir parası istedi.
    444 ü arayıp şikayet ettiğimiz için ders verecek bize

444 ü aradık bu ne terbiyesizlik dedik madem 444 TL istiyorsun yazılı döküm ver mahkemeye verecem
    sizi diyince biz döküm vermiyoruz diyip aynı servisi bize gönderiyor, servis 444 ücretsiz yapmayın diyor
    çekip yapmadan gidiyor, 444 tekilerde servisimiz kabul etmiyor diye yapmıyor diyor. tavuk mu yumurtadan
    yumurtamı tavuktan meselesi
    koskoca siemens in üstün teknolojik Soytarılığını çekmeyin

yıllarca arçelik kullandık yaygın terbiyeli servislerinden hiçbir sorun yaşamadık dahası her gelip gittiklerinde
    özellikle 444 bizi arayıp memnun olup olmadığımızı sorup problemimizi servisin tavırlarını soruyordu.
    problem giderilene kadar arıyorlardı.

sonuç bu forumlar nedeniyle siemens e düştük 1,5 senelik (5 yıl garantili) makineyi çöpe atacaz, yada
    vakit bulsak genel merkezinin yada en büyük showroom unun önünde benzin döküp yakacaz

• quote:

Orijinalden alıntı: hey352

Arkadaşlar kesinlikle Siemens almayın biz forumlara aldandık bulaşık makinesi aldık aldığımız günden beri bozuk

e09 hatası veriyor servislerde hiç birşeyden anlamıyor her geldiklerinde birşeye bahane buluyorlar
    adamlara bütün apartmanda makineler (arçelik vestel aristonlar) çalışıyorda senin 1500 TL lik makinen mi
    çalışmıyor diyoruz. geliyor servis beynini değiştidim diyor ne beyinse makine 3 gün sonra yine aynı

bu arada 500 TL lik aristonu olan komşumuza maskara olduk, arçeliği bıraktığımıza binpişmanız

dahası bunların üstün alman teknolojisinin tirajıkomik ahlaksız sorumsuz 444 leri var

makine zaten aldığımız günden beri her 3 yıkamadan birinde yarım kalıyor e09 hatası veriyor,
    arıyoruz 444 ü efendim makineyi resetleyin yeniden başlatın diyolar, bizde bu lanet siemens servisi ve
    444 sayesinde aldığımız makine sayesinde her ay en az 100 er TL elektrik su parası ( en son su 120
    elk 100 TL) ödemeye başladık 1 senedir, üstün alman teknolojisi A++ tasarrufu, ne tasarruf ama değil mi

en sonunda bıktık bunlardan 444 ü arayıp derdimizi, anlattık servisi şikayet ettik
    ne oldu dersiniz servis geldi önce tamam ücretsiz yapacağım dediği makineye, bizden ne 400 nede 500,

444 ü aradık bu ne terbiyesizlik dedik madem 444 TL istiyorsun yazılı döküm ver mahkemeye verecem
    sizi diyince biz döküm vermiyoruz diyip aynı servisi bize gönderiyor, servis 444 ücretsiz yapmayın diyor
    çekip yapmadan gidiyor, 444 tekilerde servisimiz kabul etmiyor diye yapmıyor diyor. tavuk mu yumurtadan

yıllarca arçelik kullandık yaygın terbiyeli servislerinden hiçbir sorun yaşamadık dahası her gelip gittiklerinde
    özellikle 444 bizi arayıp memnun olup olmadığımızı sorup problemimizi servisin tavırlarını soruyordu.

sonuç bu forumlar nedeniyle siemens e düştük 1,5 senelik (5 yıl garantili) makineyi çöpe atacaz, yada
    vakit bulsak genel merkezinin yada en büyük showroom unun önünde benzin döküp yakacaz

Merhaba öncelikle geçmiş olsun. Sıemensı tavsiye etmemenize katılmıyorum. 5 sene'dir 5 programlı bulaşık makinası kullanıyorum gayet memnunum. Bu sene sadece koku problemi oldu. Sorun meğer giderdeymiş.

Büyük ihtimalle sorun sizin kullandığınız makinede. Servis inanmıyorsa video'ya çekip gösterin, müşteri hizmetlerine 'de mail atın. Kullanma kılavuzunda hangi hatayı neden verdiği yazıyor. Onuda bir gözden geçirin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Arkadaşlar kesinlikle Siemens almayın biz forumlara aldandık bulaşık makinesi aldık aldığımız günden beri bozuk

E09 ısıtma devresi hatası olabilir diye yazıyor.

Siz hata ekranı resim çekip koyabilir misiniz?

Bu arada Siemens, Arçelik, Ariston vs vs bir arızalı makine için alınmayacaksa o zaman sizin attığınız mesajı ben her marka için yazan gösterebilirim.

O zaman geriye alınabilecek bir marka kalmaz.

Siemenste olsa X marka da olsa bozulmayacak anlamına gelmez. Siemens vs servisleri yaygın ve çözümleri de genelde nettir.

Ben alt komşuma Bosch çamaşır makinesi tavsiye etmiştim. Aldılar. Cihaz bağlandı, ilk günden bir sürü hatalar üretmeye başladı (Alman üretimi idi)
    Tüh dediler başka birşey alsaydık vs diye. Ondan sonra cihaz geri gitti. Aynısı Siemens tavsiye ettim bu sefer. O da hatalar verdi. Gelen servis bu sefer önceki olayı duyunca banyodaki prizden değil başka bir yerden elektrik aldı. Cihaz düzgün çalıştı.

Meğer prizde sorun varmış. Elektrikçi çağırdılar 5 dakikada sanırım sigorta vs halletti (düşük sigorta vs idi sanırım)

Dediğim gibi her cihazı bozulan ben yandım tü kaka deyince piyasada alabileceğiniz 1 tane bile ürün kalmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eteksen -- 10 Ekim 2013; 16:51:04 >

• geçmiş olsun. Arıza her üründe olabilir. Ama srvis böyleyapmamalıydı. Yazık...
    Siz kızgınlıkla yazmışsınız. Ki haklısınız da. Qma siemens de olsa arçelük de olsa çalışanı türk... Allah düşürmesin.
    Bn de geçen sene lg servisi ve çağr merkeziyle cebelleşiyordum bu aylarda... Bilirim nasıl bişey oldugunu.
    Hangi şehirdesiniz bilmyrm ama başka bir teknisyen talep etseniz...bosch genelde servis olsyında böyle degildr ama...size mi denk geldi ki...üzüldüm çok.
  • geçmiş olsun. Arıza her üründe olabilir. Ama srvis böyleyapmamalıydı. Yazık...
    Siz kızgınlıkla yazmışsınız. Ki haklısınız da. Qma siemens de olsa arçelük de olsa çalışanı türk... Allah düşürmesin.
    Bn de geçen sene lg servisi ve çağr merkeziyle cebelleşiyordum bu aylarda... Bilirim nasıl bişey oldugunu.
    Hangi şehirdesiniz bilmyrm ama başka bir teknisyen talep etseniz...bosch genelde servis olsyında böyle degildr ama...size mi denk geldi ki...üzüldüm çok.
  • ben kızgınlıkla öyle yazmadım, 20 gündür bunla oynuyoruz. sorun Siemens in 4446688 inde servisini
    arayıp şikayet ediyoruz. yapılanları anlatıyoruz. bize servisin haklı olduğunu istenen 444 TL ücretin
    dökümünü veremeyeceğini söylüyor

e09 ısıtıcı hatası diyoruz, beyni bozuk diyolar beyin diye kart satacaklar. servis mi kelle paçacı mı belli değil

a++ makine yüzünden zaten her ay en az 50 TL fazladan su elektrik parası ödedik zaten çöpe atmaya dünden razıyız
    daha bide bu ahlaksız 4446688 her aradığımızda reset yaptırıp su elektrik faturalarımızı patlattı
  • quote:

ben kızgınlıkla öyle yazmadım, 20 gündür bunla oynuyoruz. sorun Siemens in 4446688 inde servisini
    arayıp şikayet ediyoruz. yapılanları anlatıyoruz. bize servisin haklı olduğunu istenen 444 TL ücretin
    dökümünü veremeyeceğini söylüyor

e09 ısıtıcı hatası diyoruz, beyni bozuk diyolar beyin diye kart satacaklar. servis mi kelle paçacı mı belli değil

a++ makine yüzünden zaten her ay en az 50 TL fazladan su elektrik parası ödedik zaten çöpe atmaya dünden razıyız
    daha bide bu ahlaksız 4446688 her aradığımızda reset yaptırıp su elektrik faturalarımızı patlattı

Cihaz garantili ise sizden para isteyemezler.

Cihazın arızalı olarak ekran görüntüsünü koyar mısınız?

• son geldiklerinde elektrik sistemini bozmuşlar fiş takılı güç gelmiyor

zaten aldığımız günden beri e09 hatası verdiği 4446688 de en az 20 kere var hep o hatadan servis geldi ama
    sorun servisi şikayet ettik 444 TL almazsa yeni makineyi çöpe attıracak, 4446688 de servisimiz
    diyor servis 4446688 diyor

makine tam modelini bilmiyorum 5-6 programlı üst sepeti var auto vario speed 1/2 si var orjinal alman malı gri olanlardan

bayramdan önce acil arçelik 500 TL kampanyalı makine alıp 1-2 sene sonra değiştirmeyi düşünüyoz
  • quote:

son geldiklerinde elektrik sistemini bozmuşlar fiş takılı güç gelmiyor

zaten aldığımız günden beri e09 hatası verdiği 4446688 de en az 20 kere var hep o hatadan servis geldi ama
    sorun servisi şikayet ettik 444 TL almazsa yeni makineyi çöpe attıracak, 4446688 de servisimiz
    diyor servis 4446688 diyor

makine tam modelini bilmiyorum 5-6 programlı üst sepeti var auto vario speed 1/2 si var orjinal alman malı gri olanlardan

bayramdan önce acil arçelik 500 TL kampanyalı makine alıp 1-2 sene sonra değiştirmeyi düşünüyoz

En azından marka/modeli yazın satarsanız alan olur buradan.

Bosch / Siemens aldığınızdan beri arızalı olamaz. Çünkü yeni alındığı zaman çalışmazsa geri götürüyorlar makineyi.

Daha önce anlattığım gibi parasını bile hemen iade ettiler. Ama prizde sorun varmış komşunun, cihazda sorun yokmuş.

Daha önceki mesajlarınızda bulaşık makinesi ile ilgili hiç mesaj yok. (Aldığınız zamanlar)

Forumda buzdolabı konularına bile Siemens bulaşık arızası olarak yazmışsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eteksen -- 11 Ekim 2013; 12:04:12 >

• marka model yazacam eve gittiğimde bakar yazarım, ama satacağıma siemens genel merkezi
    önünde benzin döküp yakmak gibi bir niyetim var

en az 20 defa e09 hatası, önceki arçelik cayır cayır çalışıyordu eskimişti aynı tesisatta arçelik çamaşır çalışıyor

bizden 444 TL gibi manidar bir rakam istediler

aldığım zamanlar en az 1 ay forumu incelemiştim

buzdolabı eskidi büyük ebatlı alacağız, ona bakıyorum arçelik alacaktım ama ebat uymadı genişlik az derinlik çok lazım,
    baktık en uygun güzel vestel vardı. komşularda da vestel var memnunlar tavsiye ettiler, vestel alacam 608 lt olan ebatları
    uyuyor, büyük 2 kapılı üstte buzluk olandan lazım

siemens servis ve genel merkezinin yaptığı Ortada çok kötü tavsiye etmem tabiki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hey352 -- 11 Ekim 2013; 14:01:12 >
  • quote:

marka model yazacam eve gittiğimde bakar yazarım, ama satacağıma siemens genel merkezi

en az 20 defa e09 hatası, önceki arçelik cayır cayır çalışıyordu eskimişti aynı tesisatta arçelik çamaşır çalışıyor

buzdolabı eskidi büyük ebatlı alacağız, ona bakıyorum arçelik alacaktım ama ebat uymadı genişlik az derinlik çok lazım,
    baktık en uygun güzel vestel vardı. komşularda da vestel var memnunlar tavsiye ettiler, vestel alacam 608 lt olan ebatları

Önceki çamaşır makinem Arçelik 2100'dü. 15 yıldan eskiydi sanırım. Hala çalışıyordu. Bir yakınımıza yolladık. Boısch aldık. Sorunsuz 2 yılı geçti.

Yakınımıza yollarken Arçelik'in arkasına bakmıştım. Siemens patentiyle üretilmiştir diyordu :)

1 ay forumu incelemişsiniz ancak bir tane mesajınız yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: eteksen

quote:

marka model yazacam eve gittiğimde bakar yazarım, ama satacağıma siemens genel merkezi

Önceki çamaşır makinem Arçelik 2100'dü. 15 yıldan eskiydi sanırım. Hala çalışıyordu. Bir yakınımıza yolladık. Boısch aldık. Sorunsuz 2 yılı geçti.

Yakınımıza yollarken Arçelik'in arkasına bakmıştım. Siemens patentiyle üretilmiştir diyordu :)

1 ay forumu incelemişsiniz ancak bir tane mesajınız yok.

forumlarda en önemli kurallardan biri gereksiz konu açıp, forumu kirletmemektir
    arama butonu koyarlar araştırmanı yaparsın çeker gidersin
    ha kafana takılan birşey varsa sorarsın edersin, ama 100+ sayfada arama ile zaten
    kimse kimseyi rahatsız etmeden istediği bilgiyi alır gider

işte bu yüzdendir ki, 1 tek mesajımız bile olmaz!!!

bu arada siemens i şikayet ettim bosch tan cevap geldi yok yarı fiyata yapalım gibi
    her ay fazladan elk su parası vereceğime üstün alman teknolojili, ciddiyetsiz servislerinizle
    muhatap olmam benzin döker yakarım dedim

şu son geldiklerinde bizden habersiz makinenin elekriğini kesmişlerdi, geri gelip düzeltmelerini
    istedim lanet makineleri 1 senedir öyle çalışıyordu zaten (telefonda reset yaptırıyorlardı),
    şimdi de yok makineniz şöyle yanar, böyle olur diyorlar utanmadan.

çalıştırıp fotoğraf çekerim gerekirse

• Peki biraz beyin fırtınası yapalım. Bulaşıkları hanımlar sudan geçiriyor. Ben auto programını kullanmak istiyorum.
    Auto programda bulanıklık sensörü fazla kir görmezse 45 derece seçebiliyor. Ben daha sıcak yıkamasını istiyorum.
    Acaba bulanıklık sensörünü nasıl aldatabiliriz? İçine ne koysak acaba?

Güzel fikirleriniz var mı?

Eko 50 ile yıka diyeceksiniz ama. Belki biraz daha sıcak olsun istiyorum.

Aslında asıl istediğim 65 derece civarı daha uzun yıkasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eteksen -- 14 Ekim 2013; 16:19:51 >
  • emrahsnr kullanıcısına yanıt
    electrolux real life serisinin kurutma, yıkama performansı hakkında bilginiz var mı?

Şu an ALTUS AL 424 kullanıyorum. Çok şikayetçiyim. Araştırmalarım sonucu Bosch SMS58N02TR ile electrolux arasında kaldım. Buzdolabım electrolux, şu ana kadar sorun yaşamadım. Electrolux'un kısa yıkamada yüksek sıcaklık seviyeli programları ve makinenin iç yapısı (pervane, sepet, çelik taban) kullanışlı gözüküyor. 1500 - 1600 TL seviyesine kadar çıkabileceğimi düşünüyorum. Öneriniz var mıdır?
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.