Şimdi Ara

Sıcağı Sıcağına: FIFA 14 Demo (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
121
Cevap
0
Favori
4.392
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben de oynadım, eskisinden ÇOK ciddi farklar yok, çalım sistemi değişmiş, daha basitleşmiş, pace control e basmaya gerek yok artık, bir kaç artistik hareket ve cila... geri kalanı aynı gibi.

PS4 de asıl fark olacğaını söylüyorlar 4 gözle bekliyoruz bakalım
  • FIFA 14'de STSL olacak mı diyen arkadaşlar için son nokta .http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/24595510.asp Tamamını okuyun suç EA'nin mi yoksa TFF'nin mi ya da FB'nin mi siz karar verin .

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Playstation 4 ne zaman çıktı Ersin Bey
  • Taraftarlar konusunda
    Abi iyi güzelde şunu diyorum aynı tasarımda ki taraftarlar aynı anda hareket etmesin aynı anda ayağa kalkıp aynı anda alkışlamasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeliKulaBey -- 11 Eylül 2013; 17:16:15 >
  • Futbol oyunlarıyla aram iyi olmadığı halde demosundan çok zevk aldım sanırım bende alıcam Fifa 14'ü
  • Ellerinize sağlık. Biraz şut çekseydiniz de görseydik şu yeni şutlardan birkaç örnek
  • Arkadaşlar merhaba,

Oynarken tek seferde çektiğimiz için en sonda şaşırıp Ps4 ve Xbox 360 demişim. Bazı arkadaşlar sormuş ama çoğunuzun tahmin ettiği gibi Ps3 ve Xbox 360 demek istemiştim.

Teşekkürler, iyi oyunlar.

• Teşekkürler inceleme için..Bu arada bende pcde oynuyorum 1080p ve 4xaa ile sizin videodaki renkler ve grafikler ile hiç alakası yok neden anlamadım..Acayip mat ve soluk grafikler oynadığım oyun ile alakası yok gibi geldi:)

Oyuna gelirsek yenilikler bu kadar değil..7-8 mac sonra farkettiğim şeyler oldu..

Fifa 13’ü baya geliştirdiklerini düşünüyorum..Pcde oynuyorum full hd çözünürlük 4xaa ile..Ps3te grafikler pcye göre bariz kötüydü onda ne olur bilemem. Grafik olarak biraz gelişme tabi yeni nesile saklıyorlar videolarda gördüğüm kadarıyla ama oynanabilirlik açısından çok şey değişmiş ben zorlandım açıkçası.Fifa 13 ile alakası yok kesinlikle.Momentumun etkisi cok azaltılmış.
    Grafik, Menüler, Sesler
    1-Menü geçişleri daha hızlanmış
    2-Oyun müziklerinden bazıları çok güzel.
    3-Grafikler ve oyuncu yüzleri bir nebze geliştirilmiş, çimler dışında sorun yok gibi.Tabi daha iyi olabilirdi. Beklentilerimin altında.
    4-Replaylar en büyük sorunlardan biriydi düzeltilmiş
    5-Seyirciler ve stad grafikleri gelişme göstermiş.Pixsel görüntü kalmamış.
    6-Spiker daha canlı sunum yapıyor.Taraftarlar daha oyunun içinde daha çok tepki gösteriyorlar pozisyonlara.
    7-Replaylerde ,Sevinçlerde veya oyuna girişlerde çok az fark olmakla birlikte bazen farklı kamera açıları kullanıyor.Neredeyse geçişler fifa 13 serisi ile birebir aynı diyebilirim.
    8-Menüler daha ayrıntılı olmuş.Pek çok bilgiyi direk görebiliyorsuz.pratik modlar,skilller,kontroller ve sevinçlerin nasıl yapılacağı direk eklenmiş.
    9-Formalarda hareketlenmeler görülüyor.Forma detayları arttırılmış.
    10-Top toplayıcı çocukların olduğu belirtilmişti sanırım yeni nesile eklenmiş.
    11-Maç arası önemli pozisyonları gösteriyor..Eskiden tek pozisyonu gösterir geçerdi.
    12-Squad menüsüne girmeden direk oyun durdurulup formasyon değiştirilebiliyor sağ analog ile.
    Oynanabilirlik
    1-Degajlara kafa vurup direk kaleciyle karşı karşıya kalma hatasıyla karşılaşmadım şimdilik.
    2-Top fiziği geliştirilmiş (degajlarlarda topun dönmesi,şutlar ve pasların ağırlığı)
    3-Animasyonlar arttırılmış daha yumuşak hale getirilmiş,oyuncu dönüşleri daha insansı olmuş giderken birden bire duramıyorsunuz,kendinizi öne atınca birden geri dönemiyorsunuz,ama driplinge kalkarken birden hızlanabiliyor)
    4-Omuz omuza mücadeleler dengelenmiş..
    5-Kaleciler zaten iyiydi daha iyi olmuş.Fakat şutlar gelişme gösterince farklı goller yiyebiliyorlar.
    6-Yapay zeka geliştirilmiş.Oyunda sizin defansta çok büyük baskı yapıyorlar birden topu ileri atıp çıkayım olmuyor cok zorluyor (bu iyi olmuş millet hep direk topu forvete ulaştırır yada kanatlara indirir hızlı hızlı kontraya çıkmaya calısırlardı.)
    7-Oyun kurma zorlaşmış rahat rahat pozisyon kuramıyorsunuz..
    8-Kartlar fauller tepkiler aynı gibi ama omuz omuza mücadelelere izin veriyor ufak tefek farklılklar var mesele omuzomuza mücadeleden çıkınca bir şey yok gibisinden elleri iki yana kaldırma falan var.)
    9-İmpact engine hataları yine görülmekle birlikte azaltılmış gibi.
    10-Pratik mod alıştırmaları çok geliştirilmiş yeni alıştırmalar eklenmiş.
    11- Momentum etkisi azaltılmış gibi geldi.
    12-Eskisi gibi forvet ve kanatlar cok fazla müdahale edip topu kapamıyor..defans ve orta saha daha rahat topu alıyor.
    13-Oyuncuları kontrolsüz kullanınca hatalar affedilmiyor oyuncu ağırlaşınca rakibin atacağı L1-Ara pası ile arkaya top atmak cok daha kolay olmuş kanaatimce.Ama dengeli yönetirseniz defansı arkaya atılan topları pique falan rövaşata ile çıkardığına tanık oldum.
    14-Rakip cok hızlı atağa kalkınca orta saha ve defans aşırı hızlanıp arkadaş müdahalede bulunuyor..Bu biraz abartı olmuş.
    15-Pas yollarını kapatmak zorlaşmış.Pas yollarını kapatmak yerine çoğunlukla müdahale etmemizi istiyor ama bu seferde müdahaleyi tam yapamayınca geri döner yetişirim olayı bitmiş.Dönüp gelene kadar top başka yerlere gidiyor.Top ayağınızdayken geri dönerim topu tutarım vs olaylarıda zorlaşmış..Oyuncular cok agır çünkü.
    16-Kafa toplarına denge gelmiş ibrahimoviçin yanından messi yükselip vurabilirdi bazende olsa şimdi bu durumla hiç karşılaşmadım..
    17-Kafa toplarına vurunca eskiden genelde senin adamına indirirdi.Şimdi duruma göre boş alana bile atıyor.
    18-Duran toplara ortaya biraz fazla basınca uçar giderdi şimdi sizin basışınıza göre mesafeyi ayarlıyor.
    19-Kaleciler artistlik paslarla top çıkarabiliyor.Mesela top dibine girerek döndürerek pası defansına bırakabiliyor.
    20-Stoperleri ve defansı kontralarda geri çekin az ileri bile sürseniz dönene kadar iş işten geçiyor.
    21-Freekicklerde baraj dışındaki oyuncular saçma sapan yer tutuyor.
    22-Pasları atmak daha zor eskisine göre.
    23-Futbolcu boyları biraz arttırılmış animasyonlarla desteklenince daha güzel görüntüler ortaya çıkıyor.
    24-Oyuncular ağırlaşmış,oyun akıcılaşmış ama yavaşlamış bir miktar özellikle utde daha rahat hissediliyor artık ut pace ağırlıklı bir mod olmaktan bir nebze kurtulmuş gibi.
    25-Atılan paslarda topları ayağından eskisine göre biraz daha açıyorlar.eskiden olsa biri gelir alır ama oyuncuların refleksleri azaltıldığından müdahale edemiyorlar.
    26-Ceza sahası dışından vurulan toplar birşekilde defansa çarpardı,önü açıksa bir şekilde kaleye gidiyor.

en önemlilerinden birisi
    Pasları atarken eskiden bu pas adama gitmeden rakip müdahale eder dediğiniz paslara rakip müdahale edemiyor o yüzden pasları riskli yerlere atmayı deneyin bence oyun anlayışı da buna paralel değişmiş illa geniş yerlere pas atmak zorunda kalmıyorsunuz...Yoksa başka türlü atak yapılmıyor baya zorladı beni başlarda..Yeni yeni açılıyorum..Ayrıca hızlı koşma tuşu neredeyse kullanılmayacak bir tuş haline gelmiş.Hızlı koşmaya basınca oyuncu sanki sağ analogu itmişcesine topu acıyor..

Defans ve pas yolu kapatma anlayışı eskisi kadar rahat yapılamıyor mesela L2 ile pas yollarını kapatmayı tercih ederdim bu şekilde cok acık veriyor fifa 13e göre..
    Oyuncuya en yakın adamınız ile yanaşıp hemen Sag analog ile pas kapatacagınız adamı seçip R1 tuşuna basılı tutarak almazsa hemen bırakıp tekrar kesik kesik basarak en rahat defans yapılıyor..
    Ya da bana mı öyle geldi bilmiyorum defans yapmada da ,pres yapmada da fifa 13 kadar etkili olamıyorum..hızlıca iki adamı yönetemiyorum oyuncular aniden dönmediği için biraz zorluk çıkıyor defansta ve preste.

Pasları atarken eskiden bu pas adama gitmeden rakip müdahale eder dediğiniz paslara rakip müdahale edemiyor o yüzden pasları riskli yerlere atmayı deneyin bence oyun anlayışı da buna paralel değişmiş illa geniş yerlere pas atmak zorunda kalmıyorsunuz...Yoksa başka türlü atak yapılmıyor baya zorladı beni başlarda..Yeni yeni açılıyorum..Ayrıca hızlı koşma tuşu neredeyse kullanılmayacak bir tuş haline gelmiş.Hızlı koşmaya basınca oyuncu sanki sağ analogu itmişcesine topu acıyor..

Ut için pace olayı bitmiş buna cok sevindim..y.Toure,levandowski,ibra, gibi oyuncular daha ön planda olacaklar..Tabi en önemli sorun 5 skill takım kurup %100 skill bir kadro kurmak ut için hayal olacak gibi 5skill oyuncu sayısı azalmış..Fiyatlarda uçacaktır illaki..
    Neyse skill oynarsam onun içinde kendi kadromu bir takıma transfer eder head to head yaparım..

Oyun press ve defans sistemi değişmiş,L2 tuşu artık jockey ve skill tuşu değil top saklama tuşu.

Direk sag analog ile istediğiniz skill'i yapabiliyorsunuz..

Pres yapmak için en yakın oyuncuyu seçip pas'a basılı tutup yaklaşınca şuta basılı tutunca pres yapıyor bazı durumlarda pas'a kesik kesik basmak daha etkili olabiliyor...Defans ise tamamen yer tutma ile alakalı bir tuşa basmanıza gerek yok..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oldboy83tr -- 11 Eylül 2013; 18:50:30 >

• HD İzleyin.

Bu grafiklerden ve renk tonundan zerre fark yok pcde..Sadece çimler hariç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oldboy83tr -- 11 Eylül 2013; 18:56:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MuhammedBasol

Yıl olmuş 2014 hala Seyirciler kartondan.Suratlar kalitesiz.Ana menu hariç diğer menüler 13den kalma.Bir tek sesler ve oynayış kalitesi iyi.Ama bence çoğu kişi bu sene PES14'e kayacak gibi.Özellikle PC sürümünü çok ihmal ettiler.13 ile aynı sadece tranferler ve formalar eklenmiş.Ama PES14 MGS motoruyla daha göze hoş geliyor.Oynayışda eminim daha iyilişmiştir.

FIFA 14 Next-gen cikacak o daha iyi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • PES 2014'ü de oynadım. Grafik olarak beklentilerimi karşılamadı. Oynanış hantal, FİFA 14 bu haliyle bu nesilde kasıp kavurur

• bi saat yorum yazıp mesaj hatası vermesi olayı bigün beni kalpten götürecek..

• Ps2 için de yorumlasalarmış hem hoş hem de komik olurmuş.

• X360, PS3'e göre, PC sürümünde ne farklı? Ne diyorsunuz siz, Ersin-Levent bey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1mmE3Nse -- 11 Eylül 2013; 23:53:23 >
  • Umarım yanlış anlamazsınız ama sesiniz daha çok mırıltı olarak geliyor. Konuşmalarınızda bir resmiyet var ve bu sayede sıcak bir ortam oluşmuyor. Ama yapılmış bir emeğe "kötü" diyemem. Ellerinize sağlık, iyi oyunlar herkese :)
  • Kaç yıllık pesçiyim bu demoyu bende oynadım ilk defa beğendim valla...
  • Ben deneyemedim bilgisayarımda sorun var ve xbox live üyeliğim bitti.Fakat izlediğim videolar kanağatinde Fifa 13'ten çok farklı bir oyun olduğunu gördüm.Tek beğenmediğim yönü ise herkes gibi Sportoto Süper Lig'in olmaması keşke olsaydı :(

• Çöp kutumu doldurmaktan başka bir işe yaramadı.
  • Allah belamı versin hayatımda oynadığım en kötü futbol oyunlarından birisi resmen plastik adamlar kurbağa gibi büklüm büklüm fit vücutları yok esnek yapacaklar diye yada yay gibi büksen zıplayarak stad'dan çıkacaklar, top dersen balon en küçük hızlanmada sahanın başından sona kadar çıkabiliyor ,paslar saniye tutun aynı hızda gidmesimi dersin 1 metreden ile 10 metreden attığın pas replay gibi aynı hızda saniyede adama ulaşması ,yüzler zaten play station 2 fifa daha önceden resmen oyunu oynatmış herşey hazır bize düşen sadece replayı başlatıp otomatik pasa basmak vücut çalımlarını bile kendisi yapıyor tuşa dokunmaanız yeterli kombo yapıp adamdan kendi sıyrılmalar şut çekiyosun sanki havan topundan ateş edilmiş gibi özgürlük yok her saniye aynı ataklar maksat ortada maç geçsin diye adamdan topu aldırmak yasak illa rasgele 3 kişi arasına girecekde top birine çarpıp öyle geçecek bana ben belki 2 kişi baskı uygulayıp pres uygulayıp kontra atağa çıkmak istiyorum oda yok play station 2 oyununu tusubasa'nın kardeşi fifayı gelip dünyanın en iyi simülasyon oyunu demeleri yemin ediyorum çok komik grafikde devrim yaşanıyo artık bunlarda ps 2 grafikli tusubasadan bozma fifayı 1 numara yapdılar şampiyonlar ligi yok,uefa avrupa ligi yok yok yok yok ne için mücadele ediyoruz 1 sene boyunca ptt 1. ligi için gruplara kalmaya çalış amaç yok 15 yıldır 24 saatimi pc başında geçiren ben denemediğim oyun kalmamış her türlü maç oyununu oynamış biri olarak benim görüşüm budur ha diyeceksiniz pes fanı gelmiş yazıyor hayır arkadaş ben sadece pesi 8 ve 9'da oynadım birdaha 13'e kadar oynamadım hepsi tekrarı ve berbatdı ama busene videolarına bakdığımda evet fox engine'li pes 2014 tam özgürlük vaad ediyor ve grafik anlamında devrim yaratmış fifada çok övdüğünüz oynanışıda busene pes'de yapmış pes herzaman fifa'dan daha özgür bir oyundu ah ulan keşke odunsulukdan çıksa diyorduk kaç senedir oda olmuş ben 2 oyunada bakdım Fifa yemin ediyorum oynanmaz ama ps4 next gen fifa nasıl olur orasını bilemem inşallah iyi olursa ps4 almayı düşünüyorum umarım o bari iyi çıkar.

• fifa 10dan buyana oynadığım en sıkıcı fifaydı. zevkler tartışılmaz o ayrı konu fakat 3 yıldır orjinal alıp oynadığım fifa serisine bu yıl ara veriyorum hiç beğenmedim 13ün oynanışı verdiği zevk oyun ruhu heyecan atmosferinden eser göremedim.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.