Şimdi Ara

Shuffle Neden Obsesif Kompülsif Gibi Sürekli Aynı Şarkıları Çalıyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilgisayarda müzik dinlediğim dosyada 1000'e yakın şarkı var. Sayısız farklı şarkıcı, albüm, şarkı vs. ile dolu. Şarkılar şarkıcı isimlerine göre değil, şarkı adlarına göre alfabetik sıralı durumda. Yani aynı şarkıcının şarkıları bile alt alta değil, karışık duruyor. Ancak shuffle bazen aynı şarkıcıya kafayı takıyor ve ne kadar şarkısı varsa tek tek listeden bulup çıkarıp çalıyor. Bazen de tek bir müzik türüne takılıp sırf rock, pop, r&b vs. çalıyor. Dediğim gibi zaman zaman yapıyor bunu. Aynı şeyi PSP'm de yapıyor. Nedir bu durum? Fanatiği oldukları şarkıcılar mı var bu aletlerin?

• Hiç güleceğim yoktu, başlık gerçekten hoşuma gitti. 6 yıldır ipod kullanan birisi olarak ilk ipodumda açma-kapama tuşu bozulmuştu paso rastgele modda çalıyordu baktım bi noktadan sonra hep aynı şarkıları çalıyor,,

Shuffle Neden Obsesif Kompülsif Gibi Sürekli Aynı Şarkıları Çalıyor?
  • Bazı programların özelliği var çok çalınan şarkıları sıklıkla çalarlar.
    Bİrde shuffle dediğinde gerçek bir randomluk yokki bir seed değeri belirliyor(sistem saati vs.) ona bazı işlemler yapıyor yeni değer buluyor.Bulduğu deger yeni seed oluyor öyle gidiyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: compitir

Bazı programların özelliği var çok çalınan şarkıları sıklıkla çalarlar.
    Bİrde shuffle dediğinde gerçek bir randomluk yokki bir seed değeri belirliyor(sistem saati vs.) ona bazı işlemler yapıyor yeni değer buluyor.Bulduğu deger yeni seed oluyor öyle gidiyor..

Bu rastgele mod özelliği için apple gerçekten çok para harcamıştır. Mesela winamp-ın rastgele anlayışı 1. parça 2. parça 4. parça. 7. parça tarzında her seferinde +1 eklemesinden ibaretti. Çok saçmaydı.

İpodda binlerce şarkı var içinde. Mesela ben her tarz müziği dinliyorum. İnanmaya bilirsiniz ama rap, klasik müzik, opera, Türk sanat müziği, pop, alternatif rock vs vs her tarz dinlerim. Bazen canım şiir dinlemek istiyor rastgele modda bakıyor ben sadece şiirleri dinliyorum sonra otamatikmen kendisi şiirleri çalma listesine ekliyor. Bazı akşamlar bazı müzisyenleri dinlemek istemiyorsam bakıyor ben o admaın şarkılarını atlıyorum, bi daha aynı parçaları çalmıyor i-pod açıkken. Bu özelliğin ypaılması gerçekten zor ama çok güzel olmuş ben beğeniyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: GODIVA

İpod kullanmadığın kullandığın ifadeden bile belli oluyor.
  • Bu Winamp'ta o kadar sorunluydu ki, AIMP'ye geçtim. AIMP'nin rastgele modu çok iyi. Sahip olduğum SONY NWA 3000 de öyle. Yalnız dün Şebnem Ferah-Sigara şarkısının üç farklı kaydını birer şarkı arayla çalınca arabanın camını açtım, malum sigara dumanından rahatsız olmuş, uyarıyor serseri
  • quote:

Orijinalden alıntı: döküntü

quote:

Sende Ipod'a İpod diyorsun aslında... Ipod kullandığın buradan belli oluyor.
  • quote:

quote:

kullanmak zorunlumudur genç

ayrıca ben konu başlığını komik buldum sen neden atladın ki hemen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GODIVA -- 29 Ekim 2009; 1:50:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: JusT.DreaM`

quote:

quote:

apple.com a gir bakalım neden lpod değil de İpod yazmışlar, hangisini kullanıyorlar bi bak bakalım. İpod kullanmadığın belli oluyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

apple.com a gir bakalım neden lpod değil de İpod yazmışlar, hangisini kullanıyorlar bi bak bakalım. İpod kullanmadığın belli oluyor

İpod yazmamışlar ki, iPod yazmışlar... İngilizce'de büyük İ yoktur.

Ipod kullandığın buradan belli oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wizQ -- 29 Ekim 2009; 2:11:50 >

• Kullanabilen var kullanamayan var kardeşim niye polemik yaratıyorsunuz.

• quote:

İpod yazmamışlar ki, iPod yazmışlar... İngilizce'de büyük İ yoktur.

Ipod kullandığın buradan belli oluyor.

İngilizcede büyük İ olmadığını maalesef biliyorum, bilgilendirme çaban için teşekkürler.
  • Yardımlar için teşekkürler. Shuffle'la müzik dinlediğim bütün alet, program vs.'ye bakacağım tek tek, böyle özellikleri var mı diye.
  • Bende Ipod yok minton marka mp3-mp4 player var ve aynıı sorun bende var. Aynı rasgele modunda ve şarkı değiştirmek istediğimde hep aynı şarkılar geliyo hatta 4 kere arka arkaya aynı şarkı geldi. Sinir oluyorum yokmu çözümü bunun?
  • aaaaaaaaa hem ıpod u var hemde psp si birini bana versene
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aytürk

Bu Winamp'ta o kadar sorunluydu ki, AIMP'ye geçtim. AIMP'nin rastgele modu çok iyi. Sahip olduğum SONY NWA 3000 de öyle. Yalnız dün Şebnem Ferah-Sigara şarkısının üç farklı kaydını birer şarkı arayla çalınca arabanın camını açtım, malum sigara dumanından rahatsız olmuş, uyarıyor serseri

Benim G705'im yatmadan once 4 kere arka arkaya birer sarki arayla "Bird is the word" calmisti.
    Toplamda 4 tane vardi telefonda. Kapattim yattim ben de

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.