Şimdi Ara

SHOPTO Kampanya/İndirim/Oyun Satın Alma Rehberi [İLK SAYFA GÜNCELLENMİŞTİR] (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20.940
Cevap
53
Favori
812.180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: djemiltr

Peki halaoğlu size yolladığında gümrükçü neye göre ürünün fiyatını tespit ediyor da bu 300 EUR altında ya da üstünde diyor, fatura olmadığına göre..?

Posta-kargo yollarken,
    sigorta için malın değeri yazılıyor yollama kartına.
    eğer kaybolursa bu bedel üzerinden ödeme yapıyorlarmış.

işte Devletin izin verdiği durum bu,

1 adet dvd yollamışsın,
    değeri 30 usd, ve 1 adet,
    ne satmaya gelir ne de ticari değeri var.
    veya 399 usd değerinde 1 adet fotoğraf makinası.

ama 399 usd değerinde 20 adet dvd paketledinmi,
    (bayramda-noelde 400 usd limitin altında)
    bu artık ticari sayılıyor, gümrüğe tabi oluyor.

Kişisel kullanım önemli.

konu bu kadar açık.

Bir anı;
    sene 1973,
    matchbox-UK dan, 4 adet 1\72 uçak maketi istedim,
    o zamanlar PTT den alıp, zarfa koyabildiğiniz pullar vardı,
    para yerine geçen, UK da paraya çevriliyordu.
    Paket geldi,
    ama açılmıştı ve 3 kutu maket vardı.
    Kime şikayet edeceksin,
    sanırım Postacı, Gümrük vergisini kendi tahsil etmişti.

selamlar

• aynı soruyu bende soracaktım...
    quote:

Orjinalden alıntı: hinolma

ben de LBP preorder ı yapmıştım.sipariş detaylarım şöyle.
    """"Your Order Details:
    Ref Title Qty Price
    PS3LI00 LittleBigPlanet 1 £19.99
    SHOPTO2 Royal Mail International 1st Class " Signed for" 1 £3.50

Sub Total: £23.49
    Shipping: £3.50

ORDER TOTAL: £27.01""""

buradaki

arkadaşlar bu nedir bilen var mı?kargo ücretinden ayrı olarak neden ödeniyor ki bu?
    bir de takip no order details mailinden sonra ayrıca mı veriliyor?

• Gümrük limitini neye göre belirtiyorsunuz arkadaşlar?

1. rivayet: 100 EURO 130 USD,
    2. rivayet: bayram seyran yılbaşında bu rakam 300 EURO seviyelerinde,
    3. rivayet: 400 USD üstü.
    4. rivayet: bayram seyran yılbaşında 500 USD,

varmı tam bilen? Elinde yazılı kaynak olan?
  • Royal Mail Uluslararası 1. sınıf (işaretlendiği için) bedeli 3.50
    tercüme bu,
    meali ise,
    sanırım, bir üst sınıf posta gönderisi istemişsiniz.

selamlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: K®ATOS

aynı soruyu bende soracaktım...
    quote:

ben de LBP preorder ı yapmıştım.sipariş detaylarım şöyle.
    """"Your Order Details:
    Ref Title Qty Price
    PS3LI00 LittleBigPlanet 1 £19.99

Sub Total: £23.49
    Shipping: £3.50

ORDER TOTAL: £27.01""""

buradaki

arkadaşlar bu nedir bilen var mı?kargo ücretinden ayrı olarak neden ödeniyor ki bu?

Anladığım ve önceki alışverişlerden tecrübe ettiğim kadarı ile bu Royal Mail de 4 çeşit postalama tipi var ve Signed For en düşük gönderme şeklinin bir üstü. Aldıkları 3.5 sterlinde bu postalama ücreti. Royal Mail de bakındığım kadarı ile Signed For tipinde gönderme normal gönderiden 1 gün daha önce geliyor. Ama bu İngiltere içinde böyle :) Bize 1 günde de gelse bizim postacı amcaya kalmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rds -- 13 Aralık 2008; 21:08:46 >

• Signed for olayi kapida imzayla teslim etme olayi.Yani imzan olmadan postaci birakmiyor postayi.Ve signed for en iyisidir ingilterede signed for`la gonderildigi zaman ertesi gun posta elde olur.Yani bugun 17 pm e kadar birsey almissam ertesi gun elimde olur neresi olursa olsun farketmez ve sigortalidir.Gondercegin seyin degerini verirsin,sana ona gore posta ucreti keser.

Not:Herhangi birisinin imzasida gecerlidir,yeterki evde birisi olsun.Tabii ben ingiltere icin olani soyluyorum TR`de durum nasil olur bilemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi insom -- 13 Aralık 2008; 21:22:21 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: insom

Signed for olayi kapida imzayla teslim etme olayi.Yani imzan olmadan postaci birakmiyor postayi.Ve signed for en iyisidir ingilterede signed for`la gonderildigi zaman ertesi gun posta elde olur.Yani bugun 17 pm e kadar birsey almissam ertesi gun elimde olur neresi olursa olsun farketmez ve sigortalidir.Gondercegin seyin degerini verirsin,sana ona gore posta ucreti keser.

Not:Herhangi birisinin imzasida gecerlidir,yeterki evde birisi olsun.Tabii ben ingiltere icin olani soyluyorum TR`de durum nasil olur bilemem.

TR de durum şundan daha iyi olmayacaktır:
    Postacı adrese bakar; muhtemelen signed for dan hiç haberi yoktur, adrese gider, alıcıyı bulabilirse verir, bulamazsa en yakın bırakabileceği yere bırakır (kutu, cam kenarı, kapı altı vb.). İmza mimza hakgetire.
  • Meraba arkadaşlar..

Bu siteden PES 2009 Alırsak fiyatı £24.41 yani yaklaşık fiyatı 60 YTL. Am bunun kargosu PTT ile mi alakalı? PTT'nin sitesinden baktım, İngiltere'den gelen kargo postaları için 35 YTL ücret gerekiyor. Birde sitenin kendi Ulaşım ücreti varmış €5 yani oda yaklaşık 10 YTL. Bana toplamda 60 + 35 + 10 =105 YTL'ye mi gelecek?

Yoksa başka türlü mü olacak? Bilgi verebilecek olan var mı?
  • Usta bu başlık altında var açıklaması. 45 lira kargo vercek olsak neden bu siteye yüklenelim? Tek ödeme yapıyorsun posta taşıma ücreti 3.5 stelin.
  • Hım... o zaman 65 YTL'ye falan denk geliyor. Gayet güzel fiyat.

Peki son bi soru soruyum, daha sonra siparişimi vereyim. Diyelim ki 2 oyun aldığımızda yine tek ulaşım ücreti (£3,5) veriyoruz değil mi? Oyun sayısı, ağırlığı vs.. hesaba katılmıyor değil mi?

- Cevabın için teşekkürler bu arada -
  • quote:

Orjinalden alıntı: saidbaba

Meraba arkadaşlar..

Bu siteden PES 2009 Alırsak fiyatı £24.41 yani yaklaşık fiyatı 60 YTL. Am bunun kargosu PTT ile mi alakalı? PTT'nin sitesinden baktım, İngiltere'den gelen kargo postaları için 35 YTL ücret gerekiyor. Birde sitenin kendi Ulaşım ücreti varmış €5 yani oda yaklaşık 10 YTL. Bana toplamda 60 + 35 + 10 =105 YTL'ye mi gelecek?

Yoksa başka türlü mü olacak? Bilgi verebilecek olan var mı?

Kargoyla birlikte yaklaşık 65-70 ytl ye gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Urthas -- 13 Aralık 2008; 21:54:04 >
  • bende motorstorm istedim bakalım site güvenilir duruyor zaten 1 saat 3d securecode olayı için uğraştım. keşke paypal olsaymış hem güvenli hemde 2 dk lık iş.
  • @djemiltr hocam senin oyunlar 3 gün içinde gelir. çünkü sen guitar hero aldın ve o oyunu postayla değil daha fazla ücret karşılığında kargoyla yolluyorlar ;)
  • quote:

bunu cevaplayacak var mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: saidbaba

Diyelim ki 2 oyun aldığımızda yine tek ulaşım ücreti (£3,5) veriyoruz değil mi? Oyun sayısı, ağırlığı vs.. hesaba katılmıyor değil mi?

Kendim denedim. 2 oyun için ulaşım ücreti £7 oldu.

Bu arada oyun siparişi veripte eline oyun geçen var mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kontraktil -- 13 Aralık 2008; 23:32:15 >
  • quote:

quote:

bunu cevaplayacak var mı?

"Your order has been shipped" konulu bir mail alacaksın. O mailin altında;

Tracking Information

This order has been sent using ROYAL MAIL

Your Package Tracking Number is :

yazaraktan takip numarasını yazacaktır. Sitedeki hesabındanda takibini yapabilirsin.
  • beyle şaka maka motorstormlar ve LbP ler gelince motorstorm ve lbp topici fullenicek. herkes onlineda kapışcak
  • 1 soru daha sormam lazım. bu paypal üzerinden sanal kart çıkarabiliyormuyuz?
  • 0001 13/12/08 09:48 Receive item at office of exchange (Inb) Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi ISTANBUL ULUSLARARASI POSTA ISLEME Item Received in good condition

Paket istanbula ulaşmış görünüyor. Ankaraya da hafta içi gelir heralde. 10.12 de sipariş vermiştim.
    Bilgilerinize
  • ya benim kredi kartının içinde bonkomat da varmış.acaba normal kredi kartında olmassa bankomattan mı çekiyor?
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.