Şimdi Ara

sherwood AVR hakkındaki topiği silen arkadaş bunuda sil!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu vestelde satılan JVC nin RX-D201 modelini kullanan veya bilen arkadaşlar lütfen bilginizi paylaşırmısınız? Bir AVR lazım. Elimde Pure Acoustıcs Slimdream hoparlör seti var. RX-D201 in şu an liste fiyatı 532 YTL. Ama vestel bayi bir arkadaşımdan daha hesaplı alabilicem. (Herhalde 100 YTL kadar indirimle. Gerekirse kendisine zarar bile ettirebilirim).

Malum Yamaha 361 de yaklaşık 510 YTL. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar tavsiye ve yorumlarınızı bekliyorum.

RX-D201
    RX-D201

Ses çıkış gücü : Stereo:100 x 2, Surround:100 x 7
    Sanal arka surround kanalı : Dolby Digital Ex,Dts Es, Dolby Prologic II,Dts Neo,
    7.1 Kanallı ses çıkışı : Evet
    Dolby Digital : Dolby Digital/DTS/Dolby Prologic II/Dolby PrologicIIx/DTS ES/DTS NEO:6/DTS 96/24
    USB bağlantı : Evet
    Sanal Surround (3D-PHONIC) : 3D-PHONIC
    Hibrid geri bildirimli dijital amplifikatör : Evet
    3D Konuşma sesleri ile ilgili : Evet
    DAP : THEATER 1/THEATER 2 HALL 1/HALL 2/LIVE CLUB/DANCE CLUB/ALL CH STEREO/MONO FILM
    Smart surround ayarlaması : Evet
    3D kulaklık : Evet
    Hızlı hoparlör ayarı : Evet
    : DSP
    AV Compu Link : Evet
    RDS : Evet
    A/V uzaktan kumanda : Evet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alosyu -- 21 Nisan 2008; 20:33:25 >

• Ya bu konuda bir fikri olan arkadaş yokmu?

İyi yada kötü bir yorum yapabilecek...
  • vaziyet yeterli gibi ama hdmı yok bunda .
  • O kadar para verceksen yamaha al bence. Sonucta Yamaha'nin 5.1 kalitesi belli ama JVC biraz macera gibi.
  • Bu fiyatlara HDMI olan bulabilirmiyim ki? Cidden soruyorum. 3 gündür arıyorum netten ama fiyatları çok uçuk.
  • quote:

Orjinalden alıntı: unpop

O kadar para verceksen yamaha al bence. Sonucta Yamaha'nin 5.1 kalitesi belli ama JVC biraz macera gibi.

Zaten alabileceğimizin maksimumu yamaha 361. Bende ona bakıyorum acaba daha performanslı ve daha ucuza bir şey bulabilirmiyiz diye. Zaten fazla alternatif yok.

Ama sanki bu JVC ile YAMAHA karşılaştırıldığında kağıt üzerinde JVC iyi gibi. Topiği açış sebebim eger bilen veya kullanan varsa fikrini almak.
  • bir aşağı beş yukarı rx-d201; jvc 5032 veya 5052 av ampli özellikleri aynı. yamaha rx-v361 ile aynı klasman, benzerlik birbir sayılabilecek jvc 5032 yi al derim.vestel bayıde ben 10 ya da 12 taksit herhal 350ytl fiyatla aldım.emin ol 5032 aldığında rx-v361 yahut diğer özellik olarak daha benzer v350 ile aynı.
    201 de sesi herkesi hitap hitap PWM çıkış katı adamı aptallaştırabilir.ötesinde 350 ytl fiyat rx-5052 eski kampanya fiyatı idi.ben diğer şeyleri görmezden gelerek bu durumda ki amfilerin durumu hakkında genel bir görüş yazdım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: the_cantan

bir aşağı beş yukarı rx-d201; jvc 5032 veya 5052 av ampli özellikleri aynı. yamaha rx-v361 ile aynı klasman, benzerlik birbir sayılabilecek jvc 5032 yi al derim.vestel bayıde ben 10 ya da 12 taksit herhal 350ytl fiyatla aldım.emin ol 5032 aldığında rx-v361 yahut diğer özellik olarak daha benzer v350 ile aynı.
    201 de sesi herkesi hitap hitap PWM çıkış katı adamı aptallaştırabilir.ötesinde 350 ytl fiyat rx-5052 eski kampanya fiyatı idi.ben diğer şeyleri görmezden gelerek bu durumda ki amfilerin durumu hakkında genel bir görüş yazdım.

Yorumun için sağol. Vestel de şuan 5032 yok ama 5062 var. Sanırım benzer ürünler. Oda 358 YTL şuan. Ancak kardeş yorumundan çıkaramadığım birşey var. fiyatını düşünmezsek (veya aralarında 100 YTL fark olduğunu düşünürsek) d201 mi yoksa 5062 yimi tavsiye edersin?

• iksinide dinle derim. 201D dinlemedim sadece muadil amfileri dinledim.yine de kıyaslayamam.
    5062 bilmiyorum.belki özellik olarak seleflerinden gelişmiştir. %99; 5052 in makyajı değişmiş versiyonudur.unutmayayım da bakayım bir piaysaya varsa. 201 de indirime rağmen arada 100ytl fark var neden veresin ki? aynı ortalama ses.bir de dinlersen. bakarsın stk lar çok hoşuna gider....
    ben de şöyle sorayım 400ytl ye yamaha rx-v361 mi alırsın; jvc 5062 mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: the_cantan

iksinide dinle derim. 201D dinlemedim sadece muadil amfileri dinledim.yine de kıyaslayamam.
    5062 bilmiyorum.belki özellik olarak seleflerinden gelişmiştir. %99; 5052 in makyajı değişmiş versiyonudur.unutmayayım da bakayım bir piaysaya varsa. 201 de indirime rağmen arada 100ytl fark var neden veresin ki? aynı ortalama ses.bir de dinlersen. bakarsın stk lar çok hoşuna gider....
    ben de şöyle sorayım 400ytl ye yamaha rx-v361 mi alırsın; jvc 5062 mi?

Valla kardeş bu ses sistemlerinde daha çok yeniyim. Ama yaklaşık 1 haftadır netten araştırma yapıyorum. Bu nedir, alanlar memnunmu diye.. Forumun geneline bakıldığında yamaha 361 tutulun bir cihaz. Veya şöyle söylüyeyim bütçe açısından avr ihtiyaç sahiplerinin mecburen talebe yönlendiği cihaz. Tabiki herkez yüksek modelli cihazların avrupa veya amerika daki gibi fiyatlara TÜRKİYE'de de satılmasını istiyor. Ama durum ortada.

Ayrıcı, bulunduğum yer itibarı ile ne bir jvc modelini nede diğer (yamaha,sony vs...) markaları dinleme şansım ne yazıkki yok. Sadece karar verip sipariş ettikten sonra deneme şansım olacak.

Tüm bunları göz önüne koyarsam sanırım 400YTL ye 361 i kaçırmazdım.

• JVC RX-d201 400 YTL iyi fiyatmıdır? Benimde vestelci arkadaşım var. Bu fiyata alsam yamahaya göre çok mu zarar etmiş olurum?

Ayrıca 5062 için herhalde 300 ytl fiyat alabilirsem daha mı uygun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dedekaan -- 17 Nisan 2008; 12:07:54 >
  • ve ben de yazayım ki teşhir olsa da tertemiz de titan yamaha rx-v357 tekno sa'da 350ytl+peşin fiyatına taksitle satıldı.
    ve 400ytl ye yamaha rx-v361 kaçırmaman demek aynı çıkış katı topolojiye sahip yani neredeyse bazı alım, dinleme imkanlarınıda gözönüne alırsam hiç kalite farkı bile yok ha rx-v361 ha ha jvc rx-5062 almışın.ikiside tastamına çift yumurta ikizi, klasman, topoloji, kalite...
    fakat kablo bağlantı seçenekleri ıvır zıvır özellikleri sayarsanız açıp bakmak lazım.
  • arkadaşlar bu amfi den almayı düşünüyorum fiyatı ve özellikleri benim isteklerimi tatmin eder şekilde olduğunu düşünüyorum alıp dinlemiş olan varsa buraya yazabilirmi görüşlerini
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.