Şimdi Ara

Sherlock Holmes serisi (yardım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
7.434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sir Arthur Conan Doyle'nin yarattığı Sherlock Holmes karakterini kalema alan kitapları arıyorum. Bir serisi var mı? D&R'dan alacağım bir sürü kitabı var. Acaba önce hangisinden başlamalıyım yardımcı olur musunuz?

Ekleme: Baskı sırasıylada olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aspire111 -- 22 Şubat 2012; 12:05:47 >

• Ben de aynı şekilde kararsızım. Bir çok kitabı var ama hangisinden başlamak lazım bilemedim.
  • İlk çıkan kitabı A study in scarlet fakat bununda Türkçesi yok sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ΒİLOCAN

İlk çıkan kitabı A study in scarlet fakat bununda Türkçesi yok sanırım.

Türkçesi "Kızıl Soruşturma" adında var. D&R'dan almıştım. Dr.Watsonla tanışmasından başlıyor hikaye.
  • Sherlock Holmes kitaplarını ben sahaflardan toplamıştım. D&R'da falan hiç görmemiştim.
  • Anladığım kadarıyla serisi baya çok.. Aklımda Grange ve şerlok kitapları var ama şerlok serisinin hangisinden başlıyacağım konusunda herhangi bir fikrim yok. Yardımcı olabilecek arkadaş varsa memnun olurum...
  • kızıl soruşturma ve kızıl dosya sanırım aynı hikayeler. çeviriden kaynaklanan bir farklılık olsa gerek.

ilk okuman gereken arkadaşların dediği gibi kızıl dosya ve bohemya'da skandaldır. ben ntv yayınlarından kızıl dosyayı aldım, okudum. sonra akıl oyunlarının gölgesinde adlı kitabı aldım. normalde bu bi hikaye değil. birkaç hikayeyi toplayıp bu kitapta birleştirmişler. (bohemyada skandal, zümrüt taç, mavi yakut vs.vs.) gerçekten çok akıcı bir kitap. zerre sıkılmıyorsun ve akıl yürütmeleri, karakter analizlerini çok iyi anlatıyor.

bu ikisini okuduktan sonra zaten ne bulursan onu al, oku. çünkü konu bütünlüğü yok hani. zaten akıl oyunlarının gölgesinde adlı kitabı okuduğunda anlayacaksın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oksiyus

quote:

Orijinalden alıntı: ΒİLOCAN

İlk çıkan kitabı A study in scarlet fakat bununda Türkçesi yok sanırım.

Türkçesi "Kızıl Soruşturma" adında var. D&R'dan almıştım. Dr.Watsonla tanışmasından başlıyor hikaye.

Teşekkürler bende başlamak istiyordum seriye Türkçesini bilmediğimden başlayamamıştım
  • Yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar. Kızıl Soruşturma ile başlayacağım
  • Ben Kızıl Soruşturma'yı okumuştum. Zaten Sherlok'un tek bu kitabını okudum. Bilmedende olsa ilk kitabını okumuşum. Aslında kitap 2 bölümden oluşuyor. İlk bölümde sherlok var 2. bölümde bir an bambaşka adamlar çıkmıştı. Gerisini anlatmıyım okuyacak olanlar varsa. Her kitapta böyle mi oluyor ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçen pazar D&R'den 5 adet kitabını aldım

*Kızıl saçlılar kulübü
    *Bir kimlik vakası
    *mavi yakut
    *Böcek avcısı
    *Korku vadisi
    ..
    Korku vadisini bitirdim.Şimdi ise kızıl saçlılar kulübü kitabına başlayacağım fakat seri halinde değil kafama göre okuyorum.Bilen biri varsa serisinin ilk baştan sonuna kadar olanı paylaşsın ona göre okuyalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: firstich

Geçen pazar D&R'den 5 adet kitabını aldım

*Kızıl saçlılar kulübü
    *Bir kimlik vakası
    *mavi yakut
    *Böcek avcısı
    *Korku vadisi
    ..
    Korku vadisini bitirdim.Şimdi ise kızıl saçlılar kulübü kitabına başlayacağım fakat seri halinde değil kafama göre okuyorum.Bilen biri varsa serisinin ilk baştan sonuna kadar olanı paylaşsın ona göre okuyalım.

+1
  • Artık almaya karar verdim. İlk kez okuyacağım için hangi kitaptan başlasam bilemiyorum. Yardım edebilecek yok mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: firstich

Geçen pazar D&R'den 5 adet kitabını aldım

*Kızıl saçlılar kulübü
    *Bir kimlik vakası
    *mavi yakut
    *Böcek avcısı
    *Korku vadisi
    ..

Mavi Yakut hikaye olanı değil mi?
    Gözlerinde sorun yoksa e-kitap olarak indirebilirdin, diğerleri kolay
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoodGateWay

Artık almaya karar verdim. İlk kez okuyacağım için hangi kitaptan başlasam bilemiyorum. Yardım edebilecek yok mu ?

biraz önce kızıl soruşturmayı bitirdim. İlk onu al istersen. Watsonun holmes ile tanışması falan var. Bir de dizinin ilk bölümü ile paralel
  • quote:

Orijinalden alıntı: gegirti

quote:

Artık almaya karar verdim. İlk kez okuyacağım için hangi kitaptan başlasam bilemiyorum. Yardım edebilecek yok mu ?

biraz önce kızıl soruşturmayı bitirdim. İlk onu al istersen. Watsonun holmes ile tanışması falan var. Bir de dizinin ilk bölümü ile paralel

Dizisi mi var birde ? Vay anam vay..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gegirti

quote:

Dizisi mi var birde ? Vay anam vay..

sherlock diye dizi var. günümüzde geçiyor gerçi dizi de. izle kesinlikle zaten 6 bölüm

• dizisi gerçekten günümüze çok güzel uyarlanmış tavsiye ederim. .Kızıl soruşturmayı da okumaya başlıyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nyu72

Ben Kızıl Soruşturma'yı okumuştum. Zaten Sherlok'un tek bu kitabını okudum. Bilmedende olsa ilk kitabını okumuşum. Aslında kitap 2 bölümden oluşuyor. İlk bölümde sherlok var 2. bölümde bir an bambaşka adamlar çıkmıştı. Gerisini anlatmıyım okuyacak olanlar varsa. Her kitapta böyle mi oluyor ?

Ben kızıl dosyadan sonra dörtlerin imzasını okudum ondada en sonda adamı sorguluyorlar fakat ilk kitaptaki gibi çok uzun değil ilkinin 2. Bölümü biraz sıkmıştı ama sonu çok süper :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.