Şimdi Ara

Shell & Turcas Petrol A.Ş. FULL İLE ANLAŞTI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
1.817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Shell & Turcas Petrol A.Ş. akaryakıt ve LPG istasyonlarını kiralamak üzere Full Petrol ve Enerji Yatırımları A.Ş, Fullgaz Petrol Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Asya Akaryakıt Ticaret ve Sanayi A.Ş. ile bir çerçeve anlaşması imzaladı.

Anlaşmaya göre istasyonların mülkiyeti hali hazırdaki mal sahiplerinde kalmaya devam edecek olup, istasyonlar Shell & Turcas tarafından 15 yıla kadar bir süreyle kiralanacak ve Shell markasıyla işletilecektir.

Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) na yapılan açıklamada çerçeve anlaşmanın bugünden itibaren ( 2 Nisan 2013) yürürlüğe girdiği belirtilirken, Shell markası altında satışa başlanmadan önce ilgili mercilerden gerekli izinler alınıp her bir istasyon için durum tespitinin tamamlanacağı belirtildi.

Ne diyelim hayırlı olsun...

• Bu millete ucuz akaryakıtı yedirmezler ve yedirmediler de...

Full varlığını bir kaç yıl sürdürebildi.
  • Gerçek fiyatları FULL koydu ama yaşatmadılar amerikan ingiliz petrol şirketleri Full'u. Arkasında güçlü ortağı olsaydı piyasayı yerinden oynatırdı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hani LUKOİL ile anlasmislardi ?

• Bayrampasa taraflarindaki bir istasyonda lukoil brandalarini gormustum, demek ki geciciymis. Lukoil olsa indirimli yakit devam edebilirdi.

• batılıların taktiği budur, daha öğrenemediniz mi...

bir rakip azıcık tehdit mi oluşturdu? hemen satın al-yok et!!
  • Bazı istasyonlar Lukoil olmuş...Misal; Küçükbakkalköy yolunda Brandium AVM yanındaki...
  • Niye Shell suçlu oldu ki şimdi?
    Silah zoruyla kiraladılar? FULL de kiralamasaydı madem öyle?
    Adamın da işine gelmiş, yattığı yerden kira geliri alacak, oooooh mis.
    İstasyonlar da promosyonlarla ilgi çekti, müşterisi çok.

İki taraf için de akıllıca bi yatırım olmuş.

Ucuz benzin mevzusunun bu tip bir şeye zemin hazırlamak için bile olduğunu düşünmeye başladım şimdi.
    Piyasanın ilgisini çekip, sonra acayip paralara kiralamak/satmak şeklinde...
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeytinkoy

Bu millete ucuz akaryakıtı yedirmezler ve yedirmediler de...

Full ü birilerimi yok etti?Kazandığı paraları nerede harcadı bilemem ama rafineriden yakıt alıp satmaya devam etseydi hiç kimse önüne taş koyamazdı.Kapandığı zamanlar açıklanmıştı rafineriye ödeyecek parası yok diye.
  • Popülizme hiç lüzum yok...Akaryakıt fiyatını yükselten de,düşürecek olan da bellidir...Bu kadar yüksek oranlı verginin dışında kalan giderler (bayi ile ilgili olanlar) verginin yanında devede kulak bile değildir...Yani suçlu her zaman olduğu gibi yanlış yerde aranıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: lord66

quote:

Bu millete ucuz akaryakıtı yedirmezler ve yedirmediler de...

Full ü birilerimi yok etti?Kazandığı paraları nerede harcadı bilemem ama rafineriden yakıt alıp satmaya devam etseydi hiç kimse önüne taş koyamazdı.Kapandığı zamanlar açıklanmıştı rafineriye ödeyecek parası yok diye.

Büyük akaryakıt firmalarından birinin (Sanırım OPet'ti) CEO'sunun "Full'un yakıtına güvenilmez, böyle ucuza satıyorlarsa hilesi vardır" diye demeçler verdiğini, bu demecim gazetelerde boy boy yayınlandığını hatırlatmak isterim.

Ayrıca bir çok yerde Full'e yönelik karalama kampanyalarının yapıldığını hatırlatırım.

Benim babam, abim, arkadaşlarım faal oldukları dönemde hep Full'den yakıt aldılar ve hiç bir şikayetleri olmadı. Ben almadım çünkü istasyon Ankara'da evime çok uzaktı, yakın olsa ben de alırdım.

• Doğan Holding hangi bilgiler açıklanınca satın almaktan geri çekildi ? Hatırlayın. Ucuz petrol Irak tan gelecekti ama plan öğrenildi ve engellendi..İşin içinde bir örgüt olduğu açıklandı...Sonrası hüsran.. Yerli sermaye yabancı petrol tekellerine karşı mücadele veriyor diye çok sevindim ve destekledim..Çok defa yakıt aldım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 3 Nisan 2013; 13:18:55 >
  • quote:

Büyük akaryakıt firmalarından birinin (Sanırım OPet'ti) CEO'sunun "Full'un yakıtına güvenilmez, böyle ucuza satıyorlarsa hilesi vardır" diye demeçler verdiğini, bu demecim gazetelerde boy boy yayınlandığını hatırlatmak isterim.

Ayrıca bir çok yerde Full'e yönelik karalama kampanyalarının yapıldığını hatırlatırım.

Benim babam, abim, arkadaşlarım faal oldukları dönemde hep Full'den yakıt aldılar ve hiç bir şikayetleri olmadı. Ben almadım çünkü istasyon Ankara'da evime çok uzaktı, yakın olsa ben de alırdım.

Evet karalama kampanyaları yapıldı ama bu Full'ün satışlarını engellemedi.Çatır çatır gazını da,benzinini de,mazotunu da sattı.Yani Full'ün kapanmasının sebebi satış yapamaması değil ki.Dediğim gibi rafineriden yakıt alacak parası yoktu.Karalama kampanyalarından dolayı satış yapamasa ve bu yüzden kapanmış olsa tabi ki haklı olurdunuz ama kesinlikle sizin bahsettiğiniz sebepten kaynaklanmadı bu durum.

• Bende Bir Full Çalışanıyım Aralık 15 Ten Beri Maaş Alamıyoruz Daha Maaş Vermekten Aciz Bir Şirket Hiç Bir Zaman Maaşlarımızı Zamanında Alamadık Yaklasıkta 4 Aydır Maaş Alamıyoruz Çalışanları Hiç Düşünmüyorlar 4 Aydır Ne Yaşadığımız Bir Mesai Arkadaşlarımız Bir Allah Bilir Çıksakta Tazminatlarımız Yanacak. Allah Belalarını Versin.
  • Full'leyemiycez artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: samsung-e250

Bende Bir Full Çalışanıyım Aralık 15 Ten Beri Maaş Alamıyoruz Daha Maaş Vermekten Aciz Bir Şirket Hiç Bir Zaman Maaşlarımızı Zamanında Alamadık Yaklasıkta 4 Aydır Maaş Alamıyoruz Çalışanları Hiç Düşünmüyorlar 4 Aydır Ne Yaşadığımız Bir Mesai Arkadaşlarımız Bir Allah Bilir Çıksakta Tazminatlarımız Yanacak. Allah Belalarını Versin.

Bende Full akaryakıt çalışanıyım, ocak ayına kadar maaşımızı çatır çatır ödemişlerdi. Fakat Doğan Holding almaktan vazgeçtiğini duyurunca ( benim bildiğim halen daha pişman ) maddi sıkıntılar çıktı ortaya. Allah büyük patronlarımız iyi insanlardı, inşallah en kısa sürede tüm maaşlarımızı ödeyip kimseye kendilerini küçük düşürmezler. Allah yardımcımız olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: dragotreis

batılıların taktiği budur, daha öğrenemediniz mi...

bir rakip azıcık tehdit mi oluşturdu? hemen satın al-yok et!!

suçlu shell yani. burda suçlu bence full. o fiyatlarla kâr ediyorsan devam et işine. neden satıyorsun?

zaten full'ün kalitesinden hep şüphe etmiştim o da ayrı konu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.