Şimdi Ara

setup ve exe ve dll başlatma hataları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

gerçekten çok sıkıntılı bir dönem yaşıyorum pc ile ilgili.. öncelikle bu konuyu araştırdım ve daha önce açılmadığını zannediyom ama eğer böyle bi konu warsa bende üzerine açtıysam kusura bakmayın:(

pc de 1 hafta öncesine kadar bütün sistem takır takır çalışırken ne olduysa bu hafta içinde oldu... öncelikle carbon oyununu aldım ve yükledim ve bu sorun karşıma geldi..

bunun normal bi sorun olduğunu belki cd nin bozuk olduğunu düşündüm ve önemsemedim..
    fakat ardından birbiri ardına izleyen sorunlar oluştu.. her zaman oynadığım fifa 2007 oyunuda aynı sorunu vermeye başladı.. ardından daemon tollstada bu tip surunlar çıktı.. yani anlayacağınız her zaman oynadığım oyunlar bu exe sorunlarını verdiler.. sonrasında en basit oyunu taktım fakat ondada bu sorunu verince pc nin kafayı yemiş olduğunu düşündüm sevgili arkadaşlar.. ardından kasada tuhaf sesler gelmeye başladı... arasıra gelip gidiyo bu sesler..

ve en son olarak bu sorunu verince sizlere danışmak istedim..

ve bunuda ardından bilgisayar kapanmamaya başladı... windows kapatılırken şu ifadeyi veriyor.. dll başlatma başarısız diye bir ibare beliriyor.. ve pc açıldığında donup kalıyor.. hiçbir tuş çalışmıyor.. resetleyip açmak zorunda kalıyorum pc yi... ve çoğu kez bu takılmalar devam ediyor... virüs programından geçirdim denemediğim yol kalmadı...pc yi system machanicten bile geçirdim fakat bu sorunlar banamısın denedi...

bazen nette takılırken pc donup kalıyor hiçbi tuş işlemiyor.. gene resetlemek zorunda kalıyorum.. bazen pc yi açamadığım zamanlar bile oluyor...

nese arkadaşlar.. uzun lafın kısası bilginize ve tecrübenize ihtiyacım war.. system32 de bi sorun olabileceğini düşünüyoru ben çünkü pc açıldığında direk karşıma system32 geliyor.. ama kesin bişi bilmiyorum bu konularda çok acamiyim... bilginizi esirgemezseniz çok sevinirim... en azından bi çıkar yolu göstermenizi rica edyorum... çözümü bulmasakta canınız saolsun... format atmak istemiyorum pc ye ama çözüm bulamazsak attıracak çare yok dostlarım..

• anladığım kadarıyla bu dosya windowsun kütüphane kayıtlarını(dll dosyaları) bozmuş.bu oyunları kaldırmayı denedin mi?kaldıramıyorsan xp cd siyle bilgisayarı boot et.yani xp kuracakmış gibi.sonra xp onar seçeneğinden gelen komut ekranına chkdsk /r yazarak bozuk dosyaları onarabilirsin.eğer tek sorun bu dosyalar ise çözüm olacaktır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.