Şimdi Ara

Sessiz Olan İnsan Niye Küçük Düşer ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
7
Favori
25.935
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben genelde sessiz bir insanımdır.. En çok ailemle konuşan bir insanımdır.. Gerektiğinde arkadaşlarımla konuşurum , boş konuşmamaya dikkat ederim.. Fakat çevrede gördüğüm kadarıyla sessiz olan insanlar her zaman ezilen insanlar olmuşlar.. Sesi çıkan sessizi hep ezmiş , küçümsemiş.. Birtakım insanlarda böyle olayları destekliyor.. Ben sessiz olduğumdan dolayı biraz utangaç insanımdır.. Pat diye ortama uyamıyorum fakat ergenlik dönemimde olan ve geçmişte yaşadığım ilişkileri düşünecek olursak sessiz olduğumdan dolayı hep kaybettim.. İnsanın kişiliğinde sessiz olmak , çok konuşmamak olunca niye insanlar karşısındakini böyle kabul etmiyorlar ? Fakat dikkat ettiğim bir noktada var.. Böyle davranan insanlar yani sessizi ezen insanlar filmlerde sessiz rolünü oynayanlara asil , kendine güvenen ve zeki olarak bakıyorlar ve böyle insanlardan etkileniyorlar..

Sizce niye böyle bir çelişki var ?

• Söz gümüş ise suküt altındır.

Bunu dert etme aslolan çok konuşmak değil öz konuşmak fakat yeri geldiğindede konuşmayı bilmelisin sadece ölçüyü ayarlaman kafii dengeyi kaçırman seni istemediğin durumlara düşmene neden olabilir .

Ayrıca toplumumuzda sessiz insana ne kadar güvenilsede bir o kadar korkulur bu da garip bir çelişki bu coğrafyaya has bunuda suskunluğun nedenine bağlıyorum.
  • Güçlünün güçsüzü ezme politikası
  • çelişki yok senin tabirinle sessizi ezen insanlar sessizleri böyle kekliyorlar; politka şu : gaz ver öp gaz ver öp .
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertayd

çelişki yok senin tabirinle sessizi ezen insanlar sessizleri böyle kekliyorlar; politka şu : gaz ver öp gaz ver öp .

Benim dediğimde nasıl bir çelişki olmaz ki ? Ensonda dediğim yorumu okur musunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

quote:

Orijinalden alıntı: mertayd

çelişki yok senin tabirinle sessizi ezen insanlar sessizleri böyle kekliyorlar; politka şu : gaz ver öp gaz ver öp .

Benim dediğimde nasıl bir çelişki olmaz ki ? Ensonda dediğim yorumu okur musunuz ?

Çıkar arada böyle boşver.

• quote:

Ben genelde sessiz bir insanımdır.. En çok ailemle konuşan bir insanımdır.. Gerektiğinde arkadaşlarımla konuşurum , boş konuşmamaya dikkat ederim.. Fakat çevrede gördüğüm kadarıyla sessiz olan insanlar her zaman ezilen insanlar olmuşlar.. Sesi çıkan sessizi hep ezmiş , küçümsemiş.. Birtakım insanlarda böyle olayları destekliyor.. Ben sessiz olduğumdan dolayı biraz utangaç insanımdır.. Pat diye ortama uyamıyorum fakat ergenlik dönemimde olan ve geçmişte yaşadığım ilişkileri düşünecek olursak sessiz olduğumdan dolayı hep kaybettim.. İnsanın kişiliğinde sessiz olmak , çok konuşmamak olunca niye insanlar karşısındakini böyle kabul etmiyorlar ? Fakat dikkat ettiğim bir noktada var.. Böyle davranan insanlar yani sessizi ezen insanlar filmlerde sessiz rolünü oynayanlara asil , kendine güvenen ve zeki olarak bakıyorlar ve böyle insanlardan etkileniyorlar..

+1

Hele böyle ezilirken sinirlenirsin ya kavga cıkar sonra tikky kızlar "amaaa sinirliii" falan derler cok konuskanlar hep fırlama pesinde kavga cıkarma derdinde olurlar kimse sallamaz ama böyle sessiz oldunmu işin zor. lise 1 de bi arkadasım böyleydi simdi baska okula gittide rahat etti

• Sessiz olacaksın ama biri seni ezmeye çalıştımı direk karşı çıkacak gerekirse yumruğunla öldüreceksin böylece karizma yaparsın.Sen sessiz olduğun için insanlar seni ezmiyor, ezdikleri zaman ses çıkarmadığın için eziyorlar.Dayak yiyecek bile olsan gururunu her zaman yanında taşı ve seni ezmeye çalışan kişiye kimin patron kimin amele sümüğü olduğunu göster

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi el_morad -- 5 Şubat 2010; 17:09:21 >
  • Söz gümüş ise suküt altındır.

Bunu dert etme aslolan çok konuşmak değil öz konuşmak fakat yeri geldiğindede konuşmayı bilmelisin sadece ölçüyü ayarlaman kafii dengeyi kaçırman seni istemediğin durumlara düşmene neden olabilir .

Ayrıca toplumumuzda sessiz insana ne kadar güvenilsede bir o kadar korkulur bu da garip bir çelişki bu coğrafyaya has bunuda suskunluğun nedenine bağlıyorum.
  • bende hiç sevmem boş konuşmayı sessiz kalırım, ama bazıları varki offf susmak bilmez her konu hakkında konuşmaya çalışıp kendini bi mok zannederler sinir olurm
  • Örnek vermek istiyorum.. Sessiz insanla herhangi biri sıkılır fakat çok konuşanda sıkılmıyor ve insan arkadaş olrak çok konuşanı seçiyor.. Niye böyle bir durum vardır ?

Şunu düzelteyim.. Bu yorumumu arkadaş seçimi olarak demek istedim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ` quaD. -- 5 Şubat 2010; 17:22:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _DIESEL_

Söz gümüş ise suküt altındır.

• quote:

Örnek vermek istiyorum.. Sessiz insanla herhangi biri sıkılır fakat çok konuşanda sıkılmıyor ve insan arkadaş olrak çok konuşanı seçiyor.. Niye böyle bir durum vardır ?

Bir arkadaşımla gezerken sadece ben konuşuyorsam sıkılırım tabii ki. Tamam sessiz olunması ağır başlı olunması yerine göre iyidir fakat konuşulması gerek zamanlar da vardır.

Sen birileriyle bir şeyler paylaşmazsan neden arkadaşın olsunlar ki.
  • ne demişler
    Gönülden anlamayana, Bağlanma deli gönül..
  • quote:

Örnek vermek istiyorum.. Sessiz insanla herhangi biri sıkılır fakat çok konuşanda sıkılmıyor ve insan arkadaş olrak çok konuşanı seçiyor.. Niye böyle bir durum vardır ?

kendini tanıtamamış olabilirsin. benim durumum da sana yakın.
  • quote:

bu durum bulundugun çevreye,seviyeye baglı ama genelde işdede okuldada boyle olur cunku insanlar bişeyler paylaşmak için konuşur,paylaştıkca vakit hızlı geçer,arkadaşlıgın amacıda bir anlamda dertleri ve eglenceyi paylaşmak ve vakit geçirmektir,dolayısı ile cok konuşan tercih edilir,fakat baştada dedigim gibi bu ortama ve seviyeye gore degişir,kişinin ne kadar konuştugundan cok,şahsen ben ne kadar konuştuguna degil,neyi ne kadar konuştuguna dikkat ederim,bu tamamen cevreye baglı

• quote:

Orijinalden alıntı: AnotheRDie

quote:

Bir arkadaşımla gezerken sadece ben konuşuyorsam sıkılırım tabii ki. Tamam sessiz olunması ağır başlı olunması yerine göre iyidir fakat konuşulması gerek zamanlar da vardır.

Sen birileriyle bir şeyler paylaşmazsan neden arkadaşın olsunlar ki.

Hayır onu demek istedim.. Demek istediğinizde çok haklısınız.. Ben arkadaş seçme olarak diyorum..

• Çok konuşan insanların konuşacakları , küçümseyecekleri bir kişilik olduğukları için olabilir mi ? Ayrıca insanlar kendilerine pozitif enerji veren insanları severler ne çok konuşucaksın ne de az
  • quote:

Orijinalden alıntı: michael j fox

quote:

kendini tanıtamamış olabilirsin. benim durumum da sana yakın.

Pek konuşmayı sevmem.. Allah'a şükür elim yüzüm düzgün.. Fakat iş konuşmaya gelince sessiz kalıyorum.. Bu sessizliğim yüzümden hayatımda gerçekten sevdiğim insanı kaybettim.. Oda sessiz biriydi fakat konuşmuyorduk , konuşamıyorduk.. Konuşmayı bilmediğim için kaybettim , sessizliğimden.. Fakat sessiz olduğumdan dolayı ise öğretmenlerim , arkadaşlarım beni sevmişlerdir.. Hiç konuşmadığım insan bile beni tanır ve sessiz , çok iyi çocuk diye yorumlar.. Hem kazançlıyım , hemde zarardayım..

• quote:

Ben genelde sessiz bir insanımdır.. En çok ailemle konuşan bir insanımdır.. Gerektiğinde arkadaşlarımla konuşurum , boş konuşmamaya dikkat ederim.. Fakat çevrede gördüğüm kadarıyla sessiz olan insanlar her zaman ezilen insanlar olmuşlar.. Sesi çıkan sessizi hep ezmiş , küçümsemiş.. Birtakım insanlarda böyle olayları destekliyor.. Ben sessiz olduğumdan dolayı biraz utangaç insanımdır.. Pat diye ortama uyamıyorum fakat ergenlik dönemimde olan ve geçmişte yaşadığım ilişkileri düşünecek olursak sessiz olduğumdan dolayı hep kaybettim.. İnsanın kişiliğinde sessiz olmak , çok konuşmamak olunca niye insanlar karşısındakini böyle kabul etmiyorlar ? Fakat dikkat ettiğim bir noktada var.. Böyle davranan insanlar yani sessizi ezen insanlar filmlerde sessiz rolünü oynayanlara asil , kendine güvenen ve zeki olarak bakıyorlar ve böyle insanlardan etkileniyorlar..

Sakinlik insanın doğasıdır. Yaradan böyle yaratmış bende sakin mizaçlı biriyim, açıkcası insan canlısıda değilimdir. Kafa dengi adamlarla muhabbet ederim boş konuşmamaya özen gösteririm.

Ha bu sakinlik acizlikmidir ? Sanmıyorum, aksine tabi yüzün, giyimin kuşamın nasıldır bilemiyorum ama insanlar senden çekiniyorlar. Okulda Herkeze bulaşan tipler bana bulaşamıyorlardı. Sakin, düzenli, diğer insanlara 4/4 lük bir insan imajı gösterirsen saygıda görürsün ilgide, karşı cins konusunda olgun-sakin kızlar daha çok ilgi gösteriyorlar diyerleri serseri sevgili arayışında oluyorlar çünkü... Ayrıca asalet saçmalıktır, sonuçta her insan aynı ana(adem havva) babadan gelmiş bir taraf üstün ırk değil...
    Ben mizacımdan memnunum, giyim kuşamına özen gösterirsen, saçın-traşına özen gösterirsen, gittiğin her ortamda o dediğin sesi çıkanlar seni beyefendi senin değiminle asil olarak görürler, çekinirler senden en azından ben bir çok yerde bunu yaşadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: el_morad

Sessiz olacaksın ama biri seni ezmeye çalıştımı direk karşı çıkacak gerekirse yumruğunla öldüreceksin böylece karizma yaparsın.Sen sessiz olduğun için insanlar seni ezmiyor, ezdikleri zaman ses çıkarmadığın için eziyorlar.Dayak yiyecek bile olsan gururunu her zaman yanında taşı ve seni ezmeye çalışan kişiye kimin patron kimin amele sümüğü olduğunu göster

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.