Şimdi Ara

Sessiz Çalışan Notebook Önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
2.614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hp leptopum vardı çalışırken fanı çok ses çıkarıyordu ve sesi baya insanı rahatsız ediyordu.Yeni bir leptop alacam alacağım leptop i5 fiyatı 1000 1500 arası ve en önemlisi sessiz çalışsın ve ısınma problemi olmasın.Leptopum çalışken ben hiçbir şekilde çalıştığını hisetmeyeyim.Önereceğiniz modeller:

• Asus,Lenova,Samsung arasında tercih yapılsa bu sessizlik ve ısınmada hangisi tercih edilirdi.
  • Asus N55SF m var. HDD den arada ufak sesler geliyor sanırım kasdettiğiniz bu tarz sesler değil ama canınızı sıkabilir benim için sorun oluşturmuyor ama.
    Oyun dışında işlemci fanından ses gelmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hfavci -- 30 Nisan 2012; 15:40:19 >
  • Valla sessiz ortamda bendeki hp leptop çok fanı çalışırken çok ses geliyordu.Film izlerken bile bu fanın sesi beni rahatsız ediyordu.
  • asus k53tk de gayet güzel.. hdd sesi tüm cihazlardan gelir.. o normal birşey.. ssd takarsanız en azından k53tk için konuşmak gerekirse 27DB nin altındaki bu da neredeyse 0 sessizlikle eş değer.. ama oyun açarsan,render yaparsan haliyle fanın devri yükselir.. filmlerde,internette ses çıkmaz.. her yıl temizliğini yaptırtacaksın birde tüylü yünlü tozlu yerde kullanmayacaksın ki hep sessiz kalsın.............
  • sessiz çalşımada bence en sessizi lonova
  • msı al derim ses yok denilecek kadar az
  • packard bell easy note tm lerdede ses sorunu yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: *InfLeXibLe*

packard bell easy note tm lerdede ses sorunu yok.

intelli packard belller çok ısınıyor nasıl ses yok? arkadaşımda i3 lü modeli var cihaz yanıyor resmen.. altında yumurta kırsan saniyesinde pişer..
  • LENOVO IdeaPad Z570Am bu makina tam senlik fan modları var istedigine geciyosun arkdaşımda var gercekden cokk sessiz oyun oynarken bile
  • quote:

Orijinalden alıntı: huzunlugurbet1

Valla sessiz ortamda bendeki hp leptop çok fanı çalışırken çok ses geliyordu.Film izlerken bile bu fanın sesi beni rahatsız ediyordu.

bios update yap dostum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakan456

quote:

intelli packard belller çok ısınıyor nasıl ses yok? arkadaşımda i3 lü modeli var cihaz yanıyor resmen.. altında yumurta kırsan saniyesinde pişer..

Amd phenom x4 işlemcilisini kullanıyorum aşırı ısınma ve aşırı ses gibi bir sorunum yok.
  • quote:

quote:

quote:

Amd phenom x4 işlemcilisini kullanıyorum aşırı ısınma ve aşırı ses gibi bir sorunum yok.

heee amd ise tamam.. amd nin ısı durumu çok iyi... bende de amd var..

i3 2.1ghz 2 çekirdek ısısı 50-85
    amd a6 2.5 ghz 4 çekirdek 34-70 arası..

bir tanede core2duo var evde.. 1.8 2 çekirdekli rölantide bile 48 derece ki daha yeni temizleyip macunladım.. daha önce 60 tı

intelin en iyi soğuyan işlemcisi kullandıklarım arasında pentium m idi... 1.7ghz tek çekirdek 35-60 arasıydı..
    amd eskien berbattı bu konuda ama şu an inteli fazlasıyla sollamış.. intel bencmark testlerinde yüksek alabilmek için işlemcileri gereğinden fazla yoruyor.. i7 nin açtığını benim a6 da açıyor ama ısısına bakınca i7 80 a6 65 derecede seyrediyor...

• quote:

quote:

quote:

quote:

heee amd ise tamam.. amd nin ısı durumu çok iyi... bende de amd var..

i3 2.1ghz 2 çekirdek ısısı 50-85
    amd a6 2.5 ghz 4 çekirdek 34-70 arası..

bir tanede core2duo var evde.. 1.8 2 çekirdekli rölantide bile 48 derece ki daha yeni temizleyip macunladım.. daha önce 60 tı

intelin en iyi soğuyan işlemcisi kullandıklarım arasında pentium m idi... 1.7ghz tek çekirdek 35-60 arasıydı..
    amd eskien berbattı bu konuda ama şu an inteli fazlasıyla sollamış.. intel bencmark testlerinde yüksek alabilmek için işlemcileri gereğinden fazla yoruyor.. i7 nin açtığını benim a6 da açıyor ama ısısına bakınca i7 80 a6 65 derecede seyrediyor...

Amd ye karşı ülkemizde bir önyargı var . Amd gerçektende kendini çok geliştiren bir işlemci. Ayrıca Abd de amd işlemcisi kullanan bilgisayar kullanıcılarının sayısı bir hayli fazla.

• amd ısınma sorunu eskide kaldı ısınmıyor ama leptop işlemcileri düşük seviyede performans olarak mesela en üstü a8x serisi i5 2410m ayarında hzı birimi olarak düşük 4 çekirdekli hız birimini yüksek tutsalar i7 ile aynı seviyede olur.
  • ASUS N53SM çalıştığını ışıklardan anlıyorum . Ses % 0 . Tek bir ses çıkartıyor oda oyun vesaire gibi uygulamalarda save sistemi olduğundan dolayı HDD kendini optimizasyon ediyor . Bu seste 1 saniyeyi geçmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vercenik53-i7 kardeşler gi

amd ısınma sorunu eskide kaldı ısınmıyor ama leptop işlemcileri düşük seviyede performans olarak mesela en üstü a8x serisi i5 2410m ayarında hzı birimi olarak düşük 4 çekirdekli hız birimini yüksek tutsalar i7 ile aynı seviyede olur.

ama o zamanda i3-i5-i7 kardeşler gibi ısınır pilide az giderdi... şu an için açamadığı hiçbir şey yok... pilide 4-5 saat gidiyor.. dahili gpu su hariciyi aratmıyor.. i5 in puanı 3500 küsür gibi birşeydi benim işlemcinin 2300 küsür... onların programına göre benim işlemci core2duo t4400 le eşitmiş adobe premierede i5 i olan arkadaşlar amd yi denemek için aynı anda renderi başlattık antivirüsler kapalıydı ve arkada ek program çalışmıyordu... testin sonucunu görenler şaşırdı.. evet çok kopya verdim anlamışsınızdır.. ghz den çok çekirdeğe önem veren programda benim pc 1dk:43sn ile tamamlarken arkadaşınki 2dk:34sn de tamamladı.. keşke ekran görüntüsü alsaymışım ama hiç aklıma gelmedi.. yine böyle bir deneme yaparsak koyarım ayrıca allok video converter ile 6 videoyu aynı anda konvert etmeye çalıştık.. onunki 2 videoyu aynı anda çeviriyordu benimki 4 ünü birden.. ama bu durumda çok fazla üstünlük sağlayamadı benim pc.. çünkü i5 te konvertte baya iyiydi.. benimki 3-5 sn önce bitirdi ama o kadarda büyük bir fark değil.. i5 in iyi olduğu konu yokmuydu tabiki vardı.. matematiksel işlemlerde i5 daha performanslıydı.. 8 sayının ard arda 159 la 300 kez çarpımı gibi bir algoritma oluşturuldu.. i5 tak tak cevaplıyordu.. a6 bir türlü turbocore seviyesine çıkmak istemedi.. 1.5 te yaptı ve 20sn geride kaldı

kısacası video düzenleyenler ya da photoshop,autocad gibi çizim ya da tasarım programlarında a6 daha iyi
    ama söz konusu matematiksel işlemler ya da program yazma ise i5 daha iyi...

oyun performanslarında hiç fark yok.. burda ekran kartının önemi de var tabiki..

i5 in değil ama kullandığı çipsetin (6 serisi) doğal usb 3 olmaması ise kötü olmuş.. ivy de bu özellik olacakmış ama şu an ki i5 2xxxm lere bir getirisi olmayacak.. amd bu desteği 2011 in yaz aylarında çıkarttığı a70m ile doğal olarak verdi..

• Güncel model önerebilir misiniz? Ses kayıt işi yapıyorum, pc bazen 12 gb mertebesine çıkıyor ve haliyle fan sesi yükseliyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.