Şimdi Ara

Ses kartımdan cızırtılar geliyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • son 3 gündür gündür hoparlörümden cızırtılar geliyordu. farklı hoparlör taktım yine cızırtılar devam etmeye başladı. ses kartının driver yüklü herşey tamam ama sürekli cızırdıyor. bilgisayar kapalı olduğunda sorun yok açtığımda başlıyor cızırdaması. sanki mangalda bişey yapılıyo gibi mangalın yağı ateşe camlarda ses çıkartırya aynı onun gibi. yeni ses kartı almayı düşünüyorum önerir misiniz yeni bir kart yoksa çözülebilir bir sorunmudur?

• Ses kartınızın driverini downgrade(yani eski versiyon yükleyin)yapın.Ses kartınızın çıkış jacklarını
    kontrol edin.Yanlış yere takmış olabilirsiniz.(örn microfon girişine)Bunları bir deneyin sonucu yazın
    olmassa başka taraflara yöneliriz.
  • asus p4p800x eski bir anakart benimki. ses kartıda on board. yeni sürüm olamaz yani. dün format attım 2 gün önce de aynı sorun vardı. jackların yerinde olduğuna eminim yılda bir ya sökerim ya sökmem söktüğümde de hangisini takıcağımı biliyorum yani.

şimdi cızırtı durdu mesela.
  • Kablolarda yada jacklarda bir temassızlık yada topraklama yı engelleyen bir şey bulunmadığından
    eminsiniz yani o zaman başkalarınada danışmanızı öneririm.
  • tek bir hoparlörde olsa tamam da 3 tane 1+1 hoparlör denedim 3ünde de aynı sorun. şimdi sesini kesti bakalım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.