Şimdi Ara

SERVO MOTORLARIN PALS PWM ARALIKLARI HAKKINDA BİLGİ ALACAKTIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşşları ben fazla ağırlık ıstemeyen robot kolum için servo motor arıyorum . fakat bu servoların pwm (pals aralıkları) datasheetlerinde yok. standart servolardan puls aralığını bildiğiniz veya datashetlerınde pwm değerlerının yazıldığı bır servo motor çeşidi var mı tower pro , pololu , hd power markaları olabılır. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

• pwm falan boğuşma.
    pololu maestro usb servo controller var. bilgisayara takıyorsun direkt iletişime geçebiliyorsun. o tüm o pwm hesaplamalarını falan yapıyor. oldukça kaliteli bi kit.
    türkiye'de robotikle ilgili sitelerden temin edebilirsin yada google'a falan maestro servo controller yazarsan ulaşabilirsin.

8-12-18-24 kanalli versiyonları mevcut. pololu nun sitesinde de vb.net , c# , c++ örnekleri mevcut.

başarılar.
  • Hıtachi marka motorların sanırsam pals süreleri 1-2 ms arasıydı...
  • engineer => zaten bende sadece pals değerlerinı öğrenmek istiyorum servonun markası buyukluğü küçükluğü önemlı değil . pals değerini bildiğim bir servo bılırsen alıp projeye başlayacağım . ondan dolayı ek masraf yapmak mantıklı değil engineer hocam. biri bana dese şu servonun pals değeri şunlar gıdıp alacam isteğim o ektra işlerle uğraşmak istemıyorum. o konuda yardımcı oabılırmısınız arkadaşlar

hancer001 :=> o marka türkiyede buulmak sıkıntı bılındık populer servolardan puls değerini bılgığımız yok mu ?
  • Hiç bi bilgim yok ustam...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.