Şimdi Ara

servis fiyatları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2007 model Renault Megane2 1.5 dizel 80 bg. arabam var. Bugün yetkili servislere telefon ederek 160 000 km. bakımı için fiyat aldım. 800 TL dediler. %20 indirim varmış 650 TL yr geliyor.

2016 yılı kasım ayının başında yetkili serviste bakım yaptırdım. 1 yıl geçti 10 000 km. yapamadım fakat yağını değiştirmem gerekiyor. Başka bir yerde sadece yağ değiştirsem nasıl olur.

Servis fiyatları çok pahalı değil sizce de?

• fiesta 1.4 dizel aracın, triger seti , v kayışı, mazot polen hava yağ fitreleri, orjinal olarak işcilik dahil 750 e yaptırdım,,

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 160 binde 2007 arabayi tutupta yetkili servise goturmem. Goturenler garantili aracinin garantisi bozulmasin diye goturuyor. Disarida farkli bir islem yapilmiyor. Hatta azicik anliyorsaniz ve imkan varsa kendiniz bile degistirebilirsiniz. Amerikalilar gibi kendime ozel garajim olsa keske ben kendim yapicam aracimin herseyini...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba hocam , 10 yaşında arabayı yetkili servise götürme.İnternetten renault özel servis tavsiyesi yaz.Forumlarda yazılanları oku , kendine arabadan anlayan özel bir servis edin bence.Yetkili servisin yaptığını yarı fiyata tavsiye üzerine gidebileceğin bir usta da yapar.
  • Petrol Ofisi istasyonunda yağ değişim noktası var. Oradaki kişi; ben burayı kiraladım kendi adıma çalışıyorum, Biraz önce lüks bir markanın yağını değiştirdim dedi.

Yağ PO 5w40 tam sentetik 4 litre 110 TL
    1 litre daha 28 TL, çünkü araba 4,6 litre alıyor.

Mazot filtresi delphi 65 TL
    Yağ filtresi 15 TL
    Hava filtresi 15 TL
    İşçilik almayacak
    TOPLAM 233 TL

Bu arada Bosch Car Servise de sordum 480 TL fiyat verdiler.

Sadece yağ değiştireceğim galiba, kışın fazla kullanmayacağım için diğerlerini değiştirmek istemiyorum.

Ne yapsam acaba?
    Cevap verenlere şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cengizsahin1971

Petrol Ofisi istasyonunda yağ değişim noktası var. Oradaki kişi; ben burayı kiraladım kendi adıma çalışıyorum, Biraz önce lüks bir markanın yağını değiştirdim dedi.

Yağ filtresi 15 TL
    Hava filtresi 15 TL
    İşçilik almayacak
    TOPLAM 233 TL

Sadece yağ değiştireceğim galiba, kışın fazla kullanmayacağım için diğerlerini değiştirmek istemiyorum.

Ne yapsam acaba?

Aynı kasanın 2010 1.6 benzinlisi var ilk sahibiyiz.

Garantiden düşene kadar servise gittik mecbur.

Garantiden düşme süresince de zaten sağdan soldan ufak ufak aracını tanıyorsun ve neyin nasıl yapıldığını biliyorsun.

Megane 2 'lerin filtre grubunu 50-60TL bandına alırsın ( Yağ,Hava,Polen )

Yağ olarak sana kalmış ben uzun süredir castrol 10-40 kullanıyorum baya memnunum.

4.3 veya 4.4Lt yağ alıyor fakat ben genel olarak 4.5Lt den aşağıya koymadım.

Polen ve hava filtresini kendin çok basit şekilde değiştirirsin.

Yağ ve yağ filtresinide 20-30TL gibi rakamlara ( yağı sen götüreceksin tabi ) herhangi bir sanayide değiştirtebilirsin.

Filtre grubu 60 - Yağ ortalama 90-100TL civarı - İşçilik 30TL = Totalde 180-200TL gibi bir paraya bakımı yapılmış olur.

• Eğer rutin bakım olsa 400 civarı söylerlerdi. 160 bin bakımında farklı değişenlerde vardır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arabanın ilk sahibiyim 2007 yılında 0 km olarak aldım, hep aldığım plazada servis yaptırdım.

Bu yapılacak sadece sadece rutin bakım.

60 000 km de triger ve 120 000 de triger değiştirdim.

180 000 de triger değişecek yani rutin bakım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cengizsahin1971

Petrol Ofisi istasyonunda yağ değişim noktası var. Oradaki kişi; ben burayı kiraladım kendi adıma çalışıyorum, Biraz önce lüks bir markanın yağını değiştirdim dedi.

Yağ filtresi 15 TL
    Hava filtresi 15 TL
    İşçilik almayacak
    TOPLAM 233 TL

Ne yapsam acaba?

mart ayında bosch servisi bana 330TL fiyat verdi, yine de malzemeleri internetten kendim toplayıp yakınımdaki sanayide taktırdım.

• Talisman ilk bakım 590tl.
  • Sanayiye gidin yağ,yağ filtresi ve hava filtresi alın.ama servislerin kullandığı marka olsun.ardından bi ustaya gidin işçilik ücreti vererek parçaları değiştirtin.hepsi bu.

• neyin fiyatı ucuz ki?
  • tanıdık ustan varsa sanayi yoksa servise devam.sürekli gidiyormuşsunuz indirim isteyin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.