Şimdi Ara

Seninki kac inch?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Maksimum 3.5- 4 metre mesafe icin 47-49-50-55-60 inch arasi tvlerden hangisini almali? Filbox var hd-sd karisik yayin izliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mer.T -- 17 Haziran 2015; 18:30:11 >

• Benimki 42 inch hemen hemen aynı alana sahibim küçük ama etkili iş görüyor
  • önemli olan işlevi diyosun yani :D

42 düşünmüyorm ustad min 47 olcak ama kararsızım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mer.T

önemli olan işlevi diyosun yani :D

42 düşünmüyorm ustad min 47 olcak ama kararsızım
    başlığı görünce aklıma geldi

• 65 inc vestel. 4k veya 3d yok. Ama 4m2 mesafede sinema ortami oluyor.
  • LG 65UB980V 'yi 3 metre (3.20 falan gibi) mesafeden izliyoruz. Alıştık artık 64" verelim desen olmaz

Ne kaaa büyük o kaaa iyi
  • Sd yayinlar nasil peki o mesafeden?
  • 55"var ama kucuk kaldi
    mesafe 3 mt
     Seninki kac inch?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi undermunder -- 23 Haziran 2015; 12:33:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: undermunder

55"var ama kucuk kaldi
    mesafe 3 mt
     Seninki kac inch?
    Arkadaşlar mesafeye göre kafanıza göre öyle tv alınmaz ya küçük gelir ya büyük gelir tam gelmesini istiyorsanız size vereceğim formüle göre tv alabilir yada evdeki mevcut tv nizin mesafeye göre doğru bir tv olup olmadığına bakabilirsiniz...

Önce tv nin inç değerinden cm ölçüsünü buluyoruz/ örn; 50"*2,55cm:127cm bu çıkan sonucu tekrar 2,55 ile çarpın 127*2,55:323 yani 50" bir tv için ideal uzuklasık mesafesi 3 metre 23cm yuvarlak hesap 3,5 metredir diyebiliriz genelde 3 ile çarpılıyor ama ben bu konuda bir çok deneme yaptım yaptığım deneme sonuçlarına göre 2,55 ile çarpımı çok daha iyi sonuçlar veriyor

• quote:

Orijinalden alıntı: yuxeses

Arkadaşlar mesafeye göre kafanıza göre öyle tv alınmaz ya küçük gelir ya büyük gelir tam gelmesini istiyorsanız size vereceğim formüle göre tv alabilir yada evdeki mevcut tv nizin mesafeye göre doğru bir tv olup olmadığına bakabilirsiniz...

Önce tv nin inç değerinden cm ölçüsünü buluyoruz/ örn; 50"*2,55cm:127cm bu çıkan sonucu tekrar 2,55 ile çarpın 127*2,55:323 yani 50" bir tv için ideal uzuklasık mesafesi 3 metre 23cm yuvarlak hesap 3,5 metredir diyebiliriz genelde 3 ile çarpılıyor ama ben bu konuda bir çok deneme yaptım yaptığım deneme sonuçlarına göre 2,55 ile çarpımı çok daha iyi sonuçlar veriyor

Alıntıları Göster
    BU nasıl soru yahu

• @Mer.T : Soru bana mı bilmiyorum ancak 65UB980V'nin SD performansından oldukça memnunuz. Bu mesafeden (çamur gibi olan yerel kanallar hariç) görüntü gayet güzel.

Haa bir de Kanal D var ortalamanın altında kalan. Bu da muhtemelen D HD'yi insanlar alsın diye kaliteyi düşürmüşler çünkü diğer SD'ler iyiyken kanal D neden iyi olmasın.

@yuxeses : o hesaplar hep hikaye. 2.55 falan. 65" 3 metre süper.
    50" cücük gibi kalır.
  • şimdi büyük ekrandan zevk almak başka bir şey belli bir parametre olması başka bir şey.. örn; ben salonda pj den 4m den 76" izliyorum gayetde güzel oluyor... ama TV olayı başka ilave olarak da zevk meselesini unutmamak gerekir diye düşünüyorum
  • yuxeses kullanıcısına yanıt
    Hocam, TV'yi almadan önce ben de öyle düşünüyordum. Hatta eşim çok büyük bu Tv diye isyan etti. Ancak şimdi o da alıştı. Bu mesafeden göz dolduruyor.

Zevk meselesi derken aslında arada film veya netten çektiğimiz dizileri izleriz diye zaten almıştım. Şöyle sinemada izler gibi keyif yapalım diye. Ama sonradan aslında gerçekten de İdeal boyutların bu civarda olduğunu anladım.

İmkanınız elverirse 3 metre için 65", en kötü 60" ölçülere çıkabilirsiniz diye düşünüyorum.

Bakın bir kaç örnek de vereyim İdeal izleme mesafesi için.

http://www.rtings.com/info/television-size-to-distance-relationship

http://www.hdtvtest.co.uk/Article/How-Far-Should-I-Sit.php

http://www.crutchfield.com/S-15PJgmegYYE/learn/learningcenter/home/TV_placement.html

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Optimum_HDTV_viewing_distance

• Bende her zaman büyük ekrandan yanayım dostum farklı şeyler konuşmuyoruz bir örnek daha yaklaşık 12m2 oturma odasında 50" kullanıyoruz gayette güzel oluyor en uzak izleme mesafesi yaklaşık 3,5m odaya tam geliyor... geçen bir akrabam 6m mesafe için gitti 55" aldı dedim alma küçük gelir ne gelmesi dev ekran aldık vs vs şimdi evet haklı çıktın küçük geldi diyor... ha çok mu küçük izlenmez bir durumdamı hayır ama göz istiyor işde belli ediyor kendini... ctr tv ler zamanında ilk zamanlar 20-22" standarttı sonra 28" standart oldu sonra panel tv lere geçince 32" standart oldu peşine 42" şimdilerde artık en aşşağı 47-55" ler alınmaya başladı...
  • yuxeses kullanıcısına yanıt
    Böyle de gidecek hocam. Bizim için uçuk ancak 79" 84" falan az değil yurt dışında.

Büyük ekranda çerçeve gidiyor. TV izlediğinizi unutup olayın parçası oluyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ebul-Liva

Böyle de gidecek hocam. Bizim için uçuk ancak 79" 84" falan az değil yurt dışında.

Büyük ekranda çerçeve gidiyor. TV izlediğinizi unutup olayın parçası oluyorsunuz.
    Benimkisi 48 inç ve izleme mesafem min 2.5 metre, max 3.5 metre bazen diyorum acaba 55 inç mi alsaydım? üstelik yeni aldım tv yi.
  • En az 3 metre mesafe varsa istediğin boyutta tv alabilirsin zevkine kalmış. Zaten salona en fazla ne kadar büyük alabilirsinki.
  • 48 inch alma arefesindeyim ama pisman olurum diye de korkuyorum. Tek endisem sd yayinlar. Hd de 60 65 mukemmel zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: diabolical

@Mer.T : Soru bana mı bilmiyorum ancak 65UB980V'nin SD performansından oldukça memnunuz. Bu mesafeden (çamur gibi olan yerel kanallar hariç) görüntü gayet güzel.

Haa bir de Kanal D var ortalamanın altında kalan. Bu da muhtemelen D HD'yi insanlar alsın diye kaliteyi düşürmüşler çünkü diğer SD'ler iyiyken kanal D neden iyi olmasın.

@yuxeses : o hesaplar hep hikaye. 2.55 falan. 65" 3 metre süper.
    50" cücük gibi kalır.

Alinti yapmamisim ozur. Sorum sana idi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mer.T

48 inch alma arefesindeyim ama pisman olurum diye de korkuyorum. Tek endisem sd yayinlar. Hd de 60 65 mukemmel zaten

Hocam hangi SD kanalları izliyorsunuz ki? Daha önce de burada bir yerlerde yazmıştım yine SD HD muhabbeti olunca. Doğru düzgün SD kanal kalmadı. Eğer Türksat kullanıyorsanız zaten bir sürü HD kanal var şifresiz. SD olarak kalan çok izlenen kanallardan Star'ın da bant genişliği fena değil muhtemelen ki, görüntü kalitesi çok kötü değil, göze batmıyor. Yine büyük kanallardan Kanal D bi acayip, orada da açıkçası bant genişliğinin çok düşük olduğuna inanıyorum. Yani yayın kötü değil ama büyük kanaldan beklenen netlik yok kanalda. Kanal D HD paket satmak için taktik'te olabilir bu tabi. Zaten 4A'ya geçince bir süre HD açıktı, sonra şifrelediler. Ama şunu kesin vurgulamak lazım, SD olduğu halde süper net kanallar varken diğeri çöp ise bunda TV'yi suçlamamak lazım. Bunun dışında yerel kanallar hep kötü zaten ama yerel kanal kim ne kadar izliyor ki?

Aşağıdaki listeye gidip sağdan şifreleme kısmından Şifresiz seçin bir bakın ne kadar çok HD kanal var şifresiz paketsiz verilen. Zaten bunlar işinizi görecektir.

https://www.turksat.com.tr/UyduFrekans/list.php?f=hd&t=none

60-65 'e uygun bir yeriniz varsa 48 kesmeyecektir sanıyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.