Şimdi Ara

Seç Bağlan Hızı 96kbps mı oldu ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
3.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vodafone dan avea ya geçmeyi planlıyorum ama bi yerde kafam karıştı.
    yok yok tarifesi ya da seç 1000 paketi olasılıklar arasında.
    ben seç bağlan paketini 1gbps dan sonra 128kbps oldugunu sanıyordum ama avea web sitesinde 96kbps yazıyor.
    sitede yazan doğru mu acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: mimofdm

Vodafone dan avea ya geçmeyi planlıyorum ama bi yerde kafam karıştı.
    ben seç bağlan paketini 1gbps dan sonra 128kbps oldugunu sanıyordum ama avea web sitesinde 96kbps yazıyor.

Aşım sonrası 128 kbps'den hız vermiyormuydu ..?
    Biz mi yanlış hatırlıyoruz..?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TOROS RÜZGARI

quote:

Vodafone dan avea ya geçmeyi planlıyorum ama bi yerde kafam karıştı.

Aşım sonrası 128 kbps'den hız vermiyormuydu ..?
    Biz mi yanlış hatırlıyoruz..?

http://www.avea.com.tr/web/KonusMesajlas/Paketler/SECBaglanPaketiFaturali

Burada 96 kbps yaziyor, 2-3 gun once 128kbps yaziyordu sanki.

• Evet nette araştırdım maalesef hızını düşürmüşler.
    Avea'da bunu yaptıysa vay halimize.
    Turkcell'de 32TL oldu aynı paket.
    Vf'da kapandı cepnet.
    Ne oluyor yine bu operatörlere hayret.?

• Bu durumda sec baglan paketinin bir esprisi kalmiyor. Demekki operatorler 96 dan 128 e cekince hizi baya bi zorlaniyorlar ki hizi dusuk tutuyorlar :P

• Göya birde kapanyalar yapılıyor forumda yok 256kb olsun yok 512 olsun diye :)
  • "21.12.2012 tarihi itibariyle bu paketi satın alan müşterilerimize ait abonelik bilgilerinin, Avea’nın temsilcileri ve yetkilendirdiği kişiler ile paylaşılması/işlenmesi, bu müşterilerimizin izni ile yapılmış olacaktır. Aboneler belirtilen izin hakkında Avea Çağrı Merkezi'ni arayarak detaylı bilgi alabilecek veya bu izni iptal edebileceklerdir"

İzin almak yerine siz iptal edersiniz eğer duyarsanız.
    Daha önce böyle birşey yoktu sanırım bu da sonradan ekleme, düzenleme artık ne derseniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: MasteR

Göya birde kapanyalar yapılıyor forumda yok 256kb olsun yok 512 olsun diye :)

Adamlar bir türlü yapmadılar şunu gitti.Güya Amerikanın 4g'sinden hızlıymış
  • Hadi onu geçtik yıl 2013 oldu hala 39tl gibi yuksek rakama 4gb gibi komik bir kota koyuyorlar. Artık websitelerin boyutları arttı ihtıyaçların karşılanması için 15-20gb kota şart!

• Btk bu konuda adsl de oldugu gibi hiz icin bir alt limit belirlemelidir. Minimum 256kbpshiz cep telefonundan baglanti icin, modem data hatlari icinde en az 1mbps hiz garanti altina alinmasi lazim.
    Eger ki sebeken kaldirmiyorsa car car yok abd nin 4g sinden 2 kat hizli, yok oxford'taki emiliden daha hizli internet veriyoruz deme!

Onemli olan 2-3 kisinin yararlanacagi pahali fiyata (49-59-59tl), dusuk kotali(1gb, 2gb, 4g,5gb,8gb) asiri yuksek hiz (43mbps) vermek degildir, onemli olan herkesin ayni etkinlikte yararlanabilecegi yeterli hizlarda (1mbps,2mbps,4mbps,8mbps) uygun fiyat (10, 15, 20 tl) ve kotalarda (2,4,8,16,32gb) internet vermektedir.

Bizim operatorler beceremedi bu isi!

• 2GB paketi hız düşürmeli 10 TL'ye vermeli.
    5GB interneti verebiliyorsa 19 TL'ye.!!

Hız düşümüde en az 256 Kbps olmalı veremiyorlarsa bu hızı tamamen birileri engel oluyordur ve hatta Avea'nın bu net paketlerinin tamamındaki hızı 96kbps'i düşürmesi birilerine dokunmuş olmasından başka bir şeyde değil apaçık..!!

Hatta Vf cepneti bile kapattıysa bir nedeni vardır muhakkak.
    Yoksa insan binddiği dalı keser mi hiç.?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GENERALCELL -- 21 Aralık 2012; 20:47:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TOROS RÜZGARI

2GB paketi hız düşürmeli 10 TL'ye vermeli.
    5GB interneti verebiliyorsa 19 TL'ye.!!

Hız düşümüde en az 256 Kbps olmalı veremiyorlarsa bu hızı tamamen birileri engel oluyordur ve hatta Avea'nın bu net paketlerinin tamamındaki hızı 96kbps'i düşürmesi birilerine dokunmuş olmasından başka bir şeyde değil apaçık..!!

Hatta Vf cepneti bile kapattıysa bir nedeni vardır muhakkak.
    Yoksa insan binddiği dalı keser mi hiç.?

Doğru bir tespit. Adsl firmaları Mobil internet sağlayıcıların kulağını çekti gibime geliyor. Çünkü son zamanlarda evdeki ADSL yi iptal edip mobil internete geçenlerin sayısı azımsanmayacak kadar çok oldu.En azından benim çevremde böyle. Adam 60 tl ADSL + 20 Tl kullanmadığı telefonun sabit ücretini vermektense 10 tl verip keyfini çıkarmya çalışıyordu.

Acaba BTK yolu ile 128 kbps yi geri alabilir miyiz? Çünkü 3-4 gün önce MH ile faturalıy ageçmek için görüştüğümde MH ye bir kaç sefer tekrarlatarak " 1 Gb yüksek hızda sonrası 128 kpbs sınırsız bağlantı 10 tl ye kullanabiliceğim değil mi ? " diye. Hatta nerden bilecem ben faturalıya geçtiğimde siz kampanya koşullarını değiştirmeyecekseniz diye :) . konuşmalar kayıt altına alındığı için bir sorun teşkil etmez yine faydalanırsınız dedi. Bendeki de şans işte faturalıya geçtim internet için olaya bak

• Btk'da rekabeti dengeleyici kurumsa bu işler onların bilgisi olmadan olmaz.
    Kadıyı kime şikayet edebiliriz ki..?

• az önce twitter aracılığılı ile aldığım cevap

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hendivli -- 21 Aralık 2012; 21:39:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hendivli

az önce twitter aracılığılı ile aldığım cevap

Web sayfanizda 96 kbps yaziyor, kontrol edin deseydiniz keske.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hendivli

az önce twitter aracılığılı ile aldığım cevap

Ne yaptıklarından haberleri yok.
    Tüm net paketlerindeki aşım hızı 96kbps oldu....

• quote:

yazdım, cevap vermediler. Pek bilgili değiller zaten.
  • bu çok kötü olmuş
  • demek ki sebeke sos vermeye basladi, hizi dusurduler...
  • şebeke sos vermez,veremez bu hızlarla mantıklı olun biraz..
    verdikleri 128 kpbs hızlamı verecek şebeke sos'i?

işin içinde iş var bence ...yukarıda arkadaşların dediği gibi bu iş en çok telekom padişahının canını sıkıyor,adsl ve sabit telefon iptalleri çığ gibi..
    insanlar bıktı tabii artık yüksek fiyatlara düşük hızlardan..

zaten avea ,Türk telekom iştiraki olduğundan hızın düşürülmesi çok zor olmasa gerek..
    ilginç olan, vodafone da cepnet paketini bitirdi turkcellde aynı paketine iyi zam yaptı..

bence operatörler bu konuda anlaşmış olabilir böylece aboneyi birlikte.

yani elin Finlisi ülkesinde 1 megabit interneti bedavaya alırken,burada verdikleri rezil 128 kpbs gibi bir hızı dahada düşürmeleri kepazelikten başka birşey değildir bence..
    güya bu ülkede BTK adında vatandaşın yanında olması gereken bi kurum var sözde..

ama tabii herşey millette başlar demişler..çok değil 1 ay insanlar protesto edip sıksa dişini, kullanmasa operatörlerin servis ve hizmetlerini bakın nasıl hizaya gelirler ama bizde nerde o birlik beraberlik..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi search in vain -- 22 Aralık 2012; 0:43:22 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.