Şimdi Ara

Seboreik Dermatit (137. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.492
Cevap
199
Favori
1.209.576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 135136137138139
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Seboreik dermotit ben de epey uğraştırdı.Doktora gittim geçici çözümlerle bir süre idare ettim fakat ben bundan kurtulamadım bi türlü.En sonunda forumlardan da yararlanarak onu bunu deneyerek kendi çözümümü buldum ve başkalarıylada paylaşmak istedim.Ben vichy' nin yeşil olan şampuanını kullandım öncelikle.Yalnız yeşil şampuan iki çeşit onun anti-pellıculaire ve anti dandruff olanını kullandım.Buna ilave olarak Bepanthol pişik merhemini de her gün yatmadan önce sürdüm.Onun hem merhemi hem de kremi var fakat kremi merhemi kadar etkili değil.Merhemi özellikle,kaşlarda,faullerde,ensemde,bıyıkta,sakalda ve saç içlerinde de kullandım saça bir zararı yokmuş zaten.Şuan şükürler olsun ki bu sorundan kurtuldum .Hatırlamak bile istemiyorum.Her insan kendi kendinin doktoru hakkaten,birinde işe yarayan diğerinde hiç bir işe yaramayabiliyor ama önce denemek hep denemek lazım bence.Bu sorunu olan herkese geçmiş olsun umarım şifa bulursunuz siz de:-)))

• SD saç dökmez diyenlere aldırış etmeyin. Saçlarda oluşan SD 4 yıl içinde saçların %50 sini döker. Çok geçmeden önlem almaya çalışın.
  • Skayn kullanıcısına yanıt
    önlem derken ne gibi hocam çaresi yok ki.bir ilaç kullanıyorsun tam oldu bu diyorsun hastalık ona bağışıklık kazanıyo başka birşey kullanıyosun bu sefer tamam,yine bağışıklık kazanan bir mantar karşımızda.nasıl bir mantarsa bu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar benim kafamda kasinti oluyor ve kepeklenme ve biyiklarimin altinda ve kaşlarımda da ayni durum. Bu sd midir. 2 gunde bir banyo yaomak zorunda kaliyorum. Bebek sampuani kullaniyorum ama fayda etmedi. Karbonatli suyla durulayin demisler onunda faydasi olmadi. Bende ki bu sd midir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: selmand

Arkadaslar benim kafamda kasinti oluyor ve kepeklenme ve biyiklarimin altinda ve kaşlarımda da ayni durum. Bu sd midir. 2 gunde bir banyo yaomak zorunda kaliyorum. Bebek sampuani kullaniyorum ama fayda etmedi. Karbonatli suyla durulayin demisler onunda faydasi olmadi. Bende ki bu sd midir.

Öncelikle geçmiş olsun dostum anlattıklarına göre seboreik dermatit 'e benziyor ama elbette önce alanında iyi olan bir doktor bul ve görün tam tanı olmadan buradan ancak olasılıkları konuşuruz.Bebek şampuanı ve karbonatlı su yerine de kullandığın şampuanın içerisine 2 adet aspirin kırıp at aspirin içerisinde salsilik asit var bu egzama,seboreik dermatit'e iyi geliyor.Şahsen 1 ay boyunca clear men mentollü şampuanımın içerisine atıp kullandım gayet iyi normal banyo düzenindeki gibi kaşıntı oluyor.En azından deneyebilirsin.Şampuanım yeni bitti egzama için bir şampuanım vardı mecburen yine ona döndüm ve kepeklenme kabuklanma problemi yine baş gösterdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dualion

quote:

Orijinalden alıntı: selmand

Arkadaslar benim kafamda kasinti oluyor ve kepeklenme ve biyiklarimin altinda ve kaşlarımda da ayni durum. Bu sd midir. 2 gunde bir banyo yaomak zorunda kaliyorum. Bebek sampuani kullaniyorum ama fayda etmedi. Karbonatli suyla durulayin demisler onunda faydasi olmadi. Bende ki bu sd midir.

Öncelikle geçmiş olsun dostum anlattıklarına göre seboreik dermatit 'e benziyor ama elbette önce alanında iyi olan bir doktor bul ve görün tam tanı olmadan buradan ancak olasılıkları konuşuruz.Bebek şampuanı ve karbonatlı su yerine de kullandığın şampuanın içerisine 2 adet aspirin kırıp at aspirin içerisinde salsilik asit var bu egzama,seboreik dermatit'e iyi geliyor.Şahsen 1 ay boyunca clear men mentollü şampuanımın içerisine atıp kullandım gayet iyi normal banyo düzenindeki gibi kaşıntı oluyor.En azından deneyebilirsin.Şampuanım yeni bitti egzama için bir şampuanım vardı mecburen yine ona döndüm ve kepeklenme kabuklanma problemi yine baş gösterdi.

Clearmen zaten cok rahatlatiyor beni ama ben ondan suphelendigim icin biraktim clearmen i. Aliskanlik yapici bisey katiyor olabilirler diye.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar bende ki sedefe iyi gelen coresatin şimdi şampuan çıkarmış deneyen oldumu

Seboreik Dermatit
  • quote:

Orijinalden alıntı: bozoklu66

arkadaşlar bende ki sedefe iyi gelen coresatin şimdi şampuan çıkarmış deneyen oldumu

Seboreik Dermatit

Biraz araştırdım ve tereddütte kaldım açıkcası.

Şampuanın tanımında seboreik dermatit veya dermatit ibaresinin yer almadığını gördüm. Sadece kuru ve hassas saç derisi için olarak tanımlanıyor.

Seboreik Dermatit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -SnowStorm -- 2 Temmuz 2015; 3:23:56 >

• bende baktım biraz ama bunun saç losyonuda var önce bunumu yoksa losyonumu denesem bilemedim çünkü bana iyi gelen tek şey coresatın olmustu
  • Anthony Nolan Araştırma Enstitüsü'nden bilim adamları, kanser hastalarının ağrısının azaltılması üzerinde çalışırken tesadüfen göbek bağındaki bazı proteinlerin bağışıklık sistemiyle bağlantılı egzama, eklem iltihabı (romatoid artrit) ve saçkıranın tedavisinde kullanılabileceğini saptadı.

Bilim adamları, 3 yıl içinde bu proteinleri içeren bir kremin insanlar üzerinde test edilmeye hazır olabileceğini belirtti.

Araştırmaya imza atanlardan Dr. Aurore Saudemont, "Sonuçlar, bu proteinler sayesinde söz konusu hastalıkların büyük yan etkilere yol açmadan tedavi edilebileceğini ve birçok hastanın hayatını değiştirebileceğini gösteriyor" ifadesini kullandı.

Kremin sağlıklı dokulara zarar veren başka bağışıklık hastalıklarının tedavisinde de kullanılabilmesi umut ediliyor.

Araştırmanın sonuçları Anthony Nolan Araştırma Enstitüsü'nün internet sayfasında yer alıyor.

• onlarca ürün kullandım ama bana en iyi gelen head shoulders clinical strength oldu ama oda tamamen geçirmiyor malesef
  • şampuan, krem , sabun ..vb ile geçmez bu hastalık ..

Yeme düzeni, stres ve mevsim ..
  • Arkadaşlar sacima analiz yaptırdım egzama yok çok korkuyordu. Cildiyeciye gittim oda baktı advantan s verdi biraz geçti ama yine aynı kaşıntı ara ara geliyor sacimi uzsttigimda daha çok oluyor ducray sensional kullanıyorum bide tresan bakım tonigi

• quote:

Orijinalden alıntı: günbatımı2323

Anthony Nolan Araştırma Enstitüsü'nden bilim adamları, kanser hastalarının ağrısının azaltılması üzerinde çalışırken tesadüfen göbek bağındaki bazı proteinlerin bağışıklık sistemiyle bağlantılı egzama, eklem iltihabı (romatoid artrit) ve saçkıranın tedavisinde kullanılabileceğini saptadı.

Bilim adamları, 3 yıl içinde bu proteinleri içeren bir kremin insanlar üzerinde test edilmeye hazır olabileceğini belirtti.

Araştırmaya imza atanlardan Dr. Aurore Saudemont, "Sonuçlar, bu proteinler sayesinde söz konusu hastalıkların büyük yan etkilere yol açmadan tedavi edilebileceğini ve birçok hastanın hayatını değiştirebileceğini gösteriyor" ifadesini kullandı.

Kremin sağlıklı dokulara zarar veren başka bağışıklık hastalıklarının tedavisinde de kullanılabilmesi umut ediliyor.

Araştırmanın sonuçları Anthony Nolan Araştırma Enstitüsü'nün internet sayfasında yer alıyor.

Hakikaten daha yeni bir haber üstelik. Hocam bu ne hız...

http://www.anthonynolan.org/news/2015/07/01/new-use-cord-blood-could-alleviate-eczema-and-arthritis-well-gvhd-surprising-new

Diğer bir yandan 2010 yılında yayınlanmış bu kitapta da seboreik için şifa niyetine kullandığımız bazı maddelerin (Ketoconazole, Zinc P., PTZ, Selenyum Sülfit vb.) etkilerini kıyaslamış. Anladığım kadarıyla, en etkilisi Selenyum Sülfit. Marketlerde satılan kepek şampuanlarında da genellikle 'zinc pyrithione' ya da cilde dost olarak makyajlanmış haliyle 'Actirox' içerir. Seboreik şikayetiniz varsa Selenyum Sülfit haricindeki maddeleri içeren ürünlerle zamanınızı harcamayın derim. En bilinenleri Selsun Blue ve Head & Shoulders Clinical Strength. Bunun dışiında kafadaki yağ dengesini kurması için 'Salicylic Acid, Tea Tree Oil vb.' maddelerin bulunması seboreiklilier için şampuanlarda bir artıdır.

• Arkadaşlar bu coresatin nerden bulabilirim ben kocaelideyim acaba eczanelerde satılırmı ?
  • Hafiten hort gibi olacak ama ayni dertten muzdaribim. Tedaviye basladik. Yuzum icin oksizinic verdi lakin bu pahali bir krem. Doktor yaziyor mu bunlari veya aile hekimine yazdirsak 5-10 tane alsak olur mu. Doktor surekli bundan kullan dedi. 2.5 gunde bi tane bitirmen lazim dedi. Pahali bir krem bilgisi olan var mi.

• quote:

Arkadaşlar bu coresatin nerden bulabilirim ben kocaelideyim acaba eczanelerde satılırmı ?

Satılır hocam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Arkadaşlar bu coresatin nerden bulabilirim ben kocaelideyim acaba eczanelerde satılırmı ?

Neredeyse tum eczanelerde mevcut..

• Sebeplerden biri bağırsak mantarı olabilirmiş. biraz araştırdım çoğu şeyin sebebi bağırsak mantarı. Tahlillerde de bakmıyorlar bildiğim kadarıyla. Ortalıkta dolaşan bir test var mantar için. Sabah kalkınca bir soğuk su dolu bardağa tükürüyorsunuz. Tükürük üstte kalırsa sıkıntı yok. Ama aşağı doğru ağdalanma yaparsa kar yağıyor gibi bir görüntü olursa 10dk içinde o zaman sıkıntı var. Ama bu test ne derece geçerli bilmiyorum.

Tedaviye gelince ibrahim saraçoğlu 20 gün ayn-ı safa içirilmesini öneriyor. İnternete yazınca çıkıyor zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: omaTR

quote:

Satılır hocam.

Teşekkürler arkadaşlar bir tanesinde bulamadım ikinci gittiğim eczanede buldum bugün kullanmaya başladım çok ufak kutusu varmış esas merak ettiğim konu ne kadar sürede etki ettiği kullanan arkadaşlar yorum yapabilirmi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dualion -- 15 Temmuz 2015; 1:51:12 >
  • 
Sayfa: önceki 135136137138139
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.