Şimdi Ara

Seat Leon 1.0 aracın verdiği hata

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
1.818
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar dün eve gelirken 1.0 hibrid 2021 model aracım vites kolu hatası araç sürülebilir servise gidin uyarısı verdi . Sizce hata ne olabilir ? Bu sorunu yaşayan varsa ücret ne çıkar ? 30 Ağustos olduğu için servis kapalı gidemedim. Araç 2021 Mart trafiğe çıkışlı garantisi 2 yıllık olduğu için bitti iyi niyet garantisi yaparlar mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmandemi2 -- 30 Ağustos 2023; 13:45:5 >

• osmandemi2 kullanıcısına yanıt
    İyi ihtimal akü zayiflamis
    Kötü ihtimal dsg'nin kavramada sıkıntı var.
  • Şalter malter vardı o arızayı yapan
  • inşallah akü ile çözülür hocam. Yoksa fiyat ne olur bilginiz var mı?

• Emekkk kullanıcısına yanıt

Hocam basit birsey mi ?

• Kavrama kilometresine bağlı kötü kullanımdan cırtlamış olabilir. Büyük ihtimal akü benzer sorunlar mercedes ve bmw lerde de oluyor akü bitmeye yaklaşınca vites kolu kafayı yiyor
  • tcadongusu T kullanıcısına yanıt

Bugün bir arkadaşım da kendi aracında aynı sorun olduğunu ve aküden kaynaklı hata verdiğini söyledi. Umarım aküdür. Servis yarına randevu verdi. Araç 38 bin km de. İlk defa dsg şanzıman kullanıyorum. Aracı boşa alıp el frenini çekip sonra parka almam gerekiyormuş bozulmaması için. Bundan sonra öyle yaparım. Herkese teşekkür ederim yardımları için.

• Golf grubunda buna benzer bisey okudum aynısı olabilir. Vites kolu elektronik onun altındaki lastik mi Kayış mi ne değişiyormus.
  • Mikroşalter değişimi yapılacak, garanti varsa servis ücretsiz yapmalı.

• Aynı sorunu yaklaşık bir haftadır 2021 1.5eTSI FR aracımda yaşıyorum. Sanırım araba ısınınca gidiyor hata. Parka alırken küt ses verdiği oluyor.

@osmandemi2 sen ne yaptın?
  • Altaya A kullanıcısına yanıt

Hocam ben servise telefon açtım usta yazılımsal sorun dedi bir cihaz takıyorlarmış 3000 tl düzeliyormuş. Yazılımsal sorunsa format at düzelsin dedim yok olmuyor dediler. Araca zararı var mı dedim yok dedi . Sadece hata verir canını sıkar dedi. Bende daha yaptırmadım bekliyorum . Araç senin araç gibi ısınınca hat kodu uyarı siliniyor. 1 gün çalıştırmasam hemen hata kodu veriyor. Sabah hat kodu veriyor öğlen çalıştırınca vermiyor. Ben aküden olduğunu düşünüyorum farklı forumlarda aküden de olabilir diyen oldu. Aküye bu ay baktıracağım değiştirirsem hata giderse yazarım. Sana da bir çözüm yolu söylerlerse mesaj atarsan sevinirim.

• Geçmiş olsun. Yetkili servis diye 3000 lira falan bayılmayın sakın muhtemelen 100 liraya çözülecek bir şeydir ya da akü değişimiyle

• destek verebilir bir kısmını talep edebilirler....

geçtiğimiz yıl audi a3 1.5 TFSI için 2.200? talep edilmişti...

Seat Leon 1.0 aracın verdiği hata
  • mikro şalter arızası

• Golf 7 passat b8 de "hata vites kolunu p konumunda terk edin" diye arıza veriyordu. Golf 8 leon bunlarda vites kolu hatası yazar. Yazılımsal basit arıza yolda Bırakmaz hocam mekatronik değil o yönden kafan rahat olsun. Kavrama zaten elektronik bir şey olmadığı için arıza vermez uyarı görünmez
  • DelirteJackson kullanıcısına yanıt

Biliyorum hocam da aracı 7-8 ay içinde satıp 3008 almayı düşünüyorum. Çocuklar büyüdü bagaj lazım. Tanır ettirmeden satmam . İstanbul da olsaydık özel servise götürürdüm daha ucuz olurdu . Elazığ da tamirini yapan var mı bilmiyorum.

Hocam arkadaslarin dedigi gibi mikro şalter..uygun fiyatli degistirirler..diyarbakir da usta bulun.elaziyda bulamazsaniz.Vw konusunda usta isterseniz diyarbakirda, bis sordururum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShadowOfSpirit -- 28 Eylül 2023; 6:57:43 >
  • ShadowOfSpirit kullanıcısına yanıt

Hocam tanıdık yok Diyarbakır da ama bildiğiniz varsa yönlendirirseniz memnun olurum

Arkadasim sorusturuyor simdi...donemezsem yine de kusura bakma..orada tanidik vasitasiyla gitmesi lazim diyor yoksa operlermis
  • ShadowOfSpirit kullanıcısına yanıt

Tamam hocam sağolun

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.