Şimdi Ara

*****---SEAT İBİZA/CORDOBA KULÜBÜ---*****(108 ÜYEYİZ!!!) (294. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.324
Cevap
55
Favori
482.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 292293294295296
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    aynı sorun bendede var ne yaptınız çözebildiniz mi sorunu?
  • benzinli 1.2 arabaya galeri 40 verdiyse dusunmeden verin bizde dizel 1.5 ford fiesta var 2012 ternd modeli 32bine satamiyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musty578 -- 20 Mayıs 2016; 1:37:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: debroglienindalgaboyu

aynı sorun bendede var ne yaptınız çözebildiniz mi sorunu?

malesef iyi bir elektrikçi bulmadan götürmeyecem. kendim bi kabloları kurcaladım makç model sizinki
  • KEREM04283 kullanıcısına yanıt
    2000 model stella tek kapı
  • ARKADAŞLAR MERHABA
    FORMU UZUN SÜREDİR TAKİP ETMEKTEYİM.
    BEN 2001 MODEL SEAT CORDOBA 1.9 TDI ARAÇ ALDIM YAKITI PERFORMANSI GAYET YERİNDE
    FAKAT BAZEN ARAÇTAN ÖZELLİKLE SABAHLARI ÇİĞ MAZOT KOKUSU GELİYOR.
    BÖYLE BİR DURUM BAŞINA GELEN VARMI NE YAPMAMIZ GEREKİR
    ŞİMDİİDEN TŞKLER
  • Aracın çalışmasında sesinde gidişinde bi problem yoksa takılmayın, olur öyle şeyler.
  • GİDİŞTE 120 YE KADAR SORUN YOK ÇEKİŞİ FELAN GAYET GÜZEL
    DÖNEM DÖNEM ARAÇ YIĞILIYOR, ÇEKMEMEYE BAŞLIYOR 120 DEN SONRA DEDİĞİM GİBİ BUNU HER ZAMAN YAPMIYOR. NELEERE DİKKAT ETMEMİZ GEREKİYOR
  • Aracınızda bi problem var iyi bi ustaya göstemeniz gerek.
    Genelde yığılma çekmeme gibi sorunlar turbo sorunudur. Hortumlardan da olabilir.
    Söylediğiniz sorunlar her zaman mı var yoksa arabanın çekişi falan iyi de bazen mi çekmiyo?
  • s.a arkadaşlar yoğunluk nedeniyle uzun süre pc başına geçemedim kafama takılan şeyler var fırsat bulup soramadım..

motor yağı eklemek istiyorum 1 Lt. ekleyeceğim komik gelebilir ama motor kapağının tam ortasında ki yerden ekleyeceğim değil mi :D :D abuk sabuk bir yerine dökmeyeyim yağı.. babam yüzünden kıllandım da soruyorum.. dalga geçmek serbest :D

çok fazla yağ spekilasyonu var.. sizler ne kullanıyorsunuz ne önerirsiniz ?

bir de son olarak sanırım amortisörlerim den gıcır gıcır ses geliyor bazen sanırım değişim istiyorlar.. fiyat bilgisi olan var mı yeni bir tarihte değiştiren ?

teşekkürler şimdiden
  • Estağfirullah kardeş neden dalga geçelim, herkes bilemeyebilir bu tür işleri.
    İçindeki yağın aynısından eklemeye dikkat et.

1 lt'yi komple döküvermeyin fazla gelebilir bu da zararlıdır, yarısını dök, çubuktan ölç gerektiği kadar tekrar dökersin.
    Evet motorun üzerindeki büyük kapak, zaten kapağı açınca sağına soluna bulaşmış yağı göreceksin.
    Amortisör sağlam olabilir ustaya kontrol ettir hemen değiştirme. Takozlardan v.s. başka yerlerden gelebilir ses.
  • Alisilin07 kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim.. yağ çubuğunda ki bükümlü yerin tırtıklı kısmının ortasında olması gerekiyor diye biliyorum seviye doğrumudur ?

böyle arabayı sarsında hoplatınca ben elimle yani bir tarafından baskı uygulayarak arabayı sallıyorum gıcır gıcır ses geliyor ara sıra ama hep yapmıyor.. umarım fazla masraf yapmaz bu aralar sıkışığız işten ayrıldım falan durumlar sakat..
  • Tırtıklı kısmın herhangi biyerinde olması yeterlidir, fakat araç yağ eksiltebilir diye ve bu eksikliği tolere etmesi için ortanın üstünde olması önerilir.
    Mühim olan işaretli yerin altında ya da üstünde olmasın yeter.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sametcee

GİDİŞTE 120 YE KADAR SORUN YOK ÇEKİŞİ FELAN GAYET GÜZEL
    DÖNEM DÖNEM ARAÇ YIĞILIYOR, ÇEKMEMEYE BAŞLIYOR 120 DEN SONRA DEDİĞİM GİBİ BUNU HER ZAMAN YAPMIYOR. NELEERE DİKKAT ETMEMİZ GEREKİYOR

aynisi bendede oluyo motor sogukken fazla yuklenmeyin motor koruma sistemi devreye giriyo ondan ben sordum oyle bilgi aldim sizde bi gosterin

• Aracı bilgisayara baglatin öyle bakılması lazım sorun motor devir sensoru olabilir turboda kaçak olsa sürekli yapar çünkü. Eger ara sıra da gec calisma varsa sensor sorunu vardir

• Yag azaltma sorunu sürekli varsa yag kaçaklarını kontrol ettirin. Ayrıca kullandığınız yağın 505.01 kod onayı olmalı. Diğer yağlarda azaltma yapabiliyor ben daha önce başka yağlar kullandım. Yalnız bunları yazarken model ve motoru yazmayı unutmayın. Benim aracım 2008 1.4 tdi stylance eger siİn aracta 1.4 tdi ise pahalidir ancak kullanırsanız hem azaltma hem de ses olarak memnun kalacağınız ve onaylı yag mobil1 esp formula 5-30 yağcılar buna gerek yok pahalı derler ama inanmayın sıradan 5-30 almayın ya da castrol turbo edge 5-30 kullanılabilir. Aracınız da tırtıklı kısmı geçecek kadar yağ koymayın turbo sistem fazla olan yağı sevmez kolay gelsin

• yagcilar dogru diyor internette bosuna reklami yapiliyor mobil1 esp nin reklamdan ibaret castrol de iyi yag ben esp koydurdum gec calismaya basladi ve sesde gram azalma olmadi

ucuz yag ve tarihi gecmis yag kullanmayin yeter

• hocam cevap için teşekkürler araçlarımız aynı model ve motor seçenekleri olarak.. yağ azaltma yok kontrol ettim yerinde duruyor sevindirici haber :D

hala yağ almadım bir türlü fırsat ayırıp da gidip alamıyorum yoğunluk var..

mobil1 esp formula 5-30 ve castrol turbo edge 5-30 almam gereken bunlardan birimidir ? bu yağların 505.01 kod onayı var mı yoksa olmayan da mı var ben olanından mı almalıyım ?

teşekkürler
  • Her iki yagin da onayı var hatta bp nin kendi 5-30 u var onda da aynı onay var ancak benim tercihin mobil oldu ve bunu yagcilardan duymadım hatta yağcılar gerek yok bu araba icin bu yag pahalı dediler. Hepsi burada da var eger almak istersen uygun fiyatı.yukarıda yazan arkadaşın yaşadığı problemleri ben yaşamadım ve eğer seatrider ve seatclup forumlarında da bakarsanız genelde tavsiye edilecek yağdır mobil gene tercih sizin

• arkadaşlar 2004 cordoba 1.4 tdı amf motor aracım var. ikidir motorumun alt kısmında bulunan devirdaim mi yoksa kalorifer mi bilmediğim bir hortumu patlıyor. uydurma bir hortum taktık ama o da patladı. ikidir antifrizli soğutma suyu boşa aktı. orijinal olan hortumun yenisini bulamıyorum. servis imkanım yok. acaba bana yardım edebilecek biri var mı?
  • hortum patlatmasi nedenini arayin hortumun kalitesi ayniysa illa orjinal olmasi gerekmez

• 
Sayfa: önceki 292293294295296
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.